ново строителство-настанителна заповед

  • 3 104
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 441
немирница, промяната на стените преди акт 16 е направено след допълнителни действия-документи от страна на инвеститора и съответните надзорни органи а и може за това да бавят предаването на сградата. Peace
Именно! В противен случай няма да видите никога акт 16 Peace

# 16
  • Мнения: 2 885
Не, предаването на сградата не е заради промяната на стени.
Собственичката на земята, която бе компенсирана с няколко апартамента и магазини все е недоволна. Решила е да изнудва месечно строителя. Вече е на финала, акт 16 чакаме до края на месеца. А собственичката не се появява без охрана в блока, иначе знае какво я очаква.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Естествено, местенето на стени е минало документално.
Почти всеки апартамент в блока /от 24/ има някакви вътрешни промени още докато го строяха.

# 17
  • Мнения: 1 441
Естествено, местенето на стени е минало документално.
Така няма проблеми, но своеволно не можеш да правиш нищо такова преди акт 16.
Дано чакането ви е само до месец. Ние нашия Акт 16 го чакахме точно година и 2 месеца, след това още 2 месеца ЧЕЗ да ни пуснат тока и така 2 години след като си купихме уж готовия апартамент успяхме и да се нанесем.  Tired

# 18
  • Мнения: 824
Документът,който се подписва при настаняването е Протокол за въвод във владение.
Основната точка в него е тази,която посочва,че собственикът на имота се задължава да заплаща всички присъщи разходи свързани с ползването на същите.Това са ел.енергия,вода,такси по поддържането на общите части и др. до момента на сключването на Акт 16.
Преди Акт16 всеки купувач има право да променя по свое желание вътрешния вид на имота.В никакъв случай/рядко се правят компромиси/ външния облик на сградата не трябва да се различава с архитектурния план.В това число и входните врати на апартаментите.

# 19
Документът,който се подписва при настаняването е Протокол за въвод във владение.
Основната точка в него е тази,която посочва,че собственикът на имота се задължава да заплаща всички присъщи разходи свързани с ползването на същите.Това са ел.енергия,вода,такси по поддържането на общите части и др. до момента на сключването на Акт 16.
Преди Акт16 всеки купувач има право да променя по свое желание вътрешния вид на имота.В никакъв случай/рядко се правят компромиси/ външния облик на сградата не трябва да се различава с архитектурния план.В това число и входните врати на апартаментите.
Както и други дребни неща - например ако водомера ти стърчи от тръбите и са го пломбирали до акт 16 не можеш да го преместиш и ако си налепаш плочките преди това си оставаш с един гаден стърчащ водомер . Не можеш да променяш и външния облик - примерно да покриеш - остъклиш тераса или пък да сложиш парапети на прозорците ...... както и не можеш да променяш и вътрешния облик примерно да пробиваш стена и прочее . Съвета ми е изчакайте пълното издаване на обекта ..... а и е добре ако може да изчакате още малко след това защото всички почват да дострояват , лепят и прочее а сградата не е улегнала и хич не е весело една тлъста пукнатина да бяга по лъскавия ти испански теракот и гланцова мазилка .......

# 20
  • Мнения: 824
За вътрешния облик не съм съгласна.Ние помолихме изпълнителя да събори стена в апартамента,както и да разположи водопровода в банята по наш проект.Казах,че правят изключения и при фасада на сградата,защото и там ни направиха компромис-искахме да премахнат едната врата на балкона.Направиха го преди Акт 16,но с много уговорки.Всичко зависи от комисията,която ще приеме сградата и контактите,които си е създал строителя.При всички случаи обаче това не е редно.

# 21
  • Мнения: 2 100
Вътрешният облик може да се промени-стени, дупки и т.н. В момента доста строители практикуват така-оставят апартамента без вътрешни преградни стени и когато апартамента бъде закупен, собствениците казват на инвеститора как да преградят апартамента.
А относно живеенето в сградата преди А16...ако инвеститора и строителя не са едно и също "лице", почти никога не позволяват. Но за ремонти след А15, съм чувала много рядко някой да възрази. Peace
Другото, което искам да споделя е за промишления ток...Някой беше казал, че се заплаща по голяма сума ако се нанесеш преди А16. Не е точно така. При започване на строеж, се прекрва трифазен ток, тъй като само така инсталцията може да издържи на голмото натоварване от всички машини. Тока е около 2 пъти по скъп, НО както знаете там тока не се измерва с електромери, а по друг способ с коефициенти (който не мога да обясня поради не достатъчно богат технически речник  Confused ). Та колкото по голяма е мощността, толкова грешката при изчислението е по малка. Колкото по малка е мощността толкова пък грешката е голяма. Незнам дали успях да го обясня. Но искам да кажа, че при изчислеието на консумацията на промишления ток, тока, което се ползва от домакинствата почти не се отчита.

# 22
  • Мнения: 1 208
Другото, което искам да споделя е за промишления ток...Някой беше казал, че се заплаща по голяма сума ако се нанесеш преди А16. Не е точно така. При започване на строеж, се прекрва трифазен ток, тъй като само така инсталцията може да издържи на голмото натоварване от всички машини. Тока е около 2 пъти по скъп, НО както знаете там тока не се измерва с електромери, а по друг способ с коефициенти (който не мога да обясня поради не достатъчно богат технически речник  Confused ). Та колкото по голяма е мощността, толкова грешката при изчислението е по малка. Колкото по малка е мощността толкова пък грешката е голяма. Незнам дали успях да го обясня. Но искам да кажа, че при изчислеието на консумацията на промишления ток, тока, което се ползва от домакинствата почти не се отчита.

Е по голяма глупост не бях чувала - потреблението на електроенергия било то за битови или промишлени цели се измерва само и единствено с електромери. Съществуват еднофазни(монофазни) и трифазни електромери - може да са цифрови, може да са механични все са си електромери.

# 23
  • Мнения: 2 100
абе и аз по голяма глупост не бях писала  Joy Joy Joy Не съм по обясненията много, много, за което се извинявам, и съм пропуснала да кажа, че се използват токови трансформатори, които понасят основното натоварване. А електромера се свързва в изходната верига на трансформатора. И по този начин колкото по голяма мощност се предполага, че се използва по строежа, толкова по мощни трансформатори се слагат. Т.е. пак има електромери, но целия "товар" не минава през тях. Така ако към мрежата на строежа се свърже монофазен товар с мощност 1KW, то електромера може и да не помръдне. Дано да съм успяла да обясня.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 477
Записвам се да следя.Апартаментът ни в момента е на акт 14.Темата ще ми е много полезна.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 896
Ние сме на акт 14 в момента /от повече от 6 мес май/ скоро уж се очаква А15, но още от самото начало ни казаха, че в момента, в който апартамента има входна врата, която да се заключва и да няма риск да ни откраднат нещо, можем да почваме довършителните работи. За настаняването обаче не сме питали кога може да стане. Доста нанагорно идва и наем и вноска по кредит, така че колкото по-рано се нанесем, толкова по-добре - игрите на тока ще ги преживеем.

# 26
  • Мнения: 2 885
Ние сме на акт 14 в момента /от повече от 6 мес май/ скоро уж се очаква А15, но още от самото начало ни казаха, че в момента, в който апартамента има входна врата, която да се заключва и да няма риск да ни откраднат нещо, можем да почваме довършителните работи. За настаняването обаче не сме питали кога може да стане. Доста нанагорно идва и наем и вноска по кредит, така че колкото по-рано се нанесем, толкова по-добре - игрите на тока ще ги преживеем.


Изисквайте от строителя/инвеститора ДВЕ вxoдни врати. Външната задължително метална, която се заключва и вътрешна /може и алуминиева дограма/,която пак се заключва. Блока ни е пред акт 16, половината апартаменти вече живеят млади семейства /всички сме с по едно и две деца/ и си правихме няколко събрания. Външната врата на входа се заключва задължително от всички денонощно. Опитаха се някакви наркоманчета да крадат - разбиха ключалките на 4 врати - двете входни, една на ел.таблото и една на мазата. Само са изкривили яко бравите. Малко зор им са дошли двете входни врати. Без крадене няма да се разминем, докато не разберат кой какво има, много ще ги сърбят ръцете. Полицаите си знаят бандите, ама всеки вдига ръце.......Имаме СОТ, но гаранция-Франция. Ние почнахме довършителните работи пред акт 15, но си имахме пазач. Спеше в магазина до входната врата и не се е чуло някой да се е оплакал от липса на нещо.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 11:56 от немирница

# 27
  • София
  • Мнения: 2 896


Изисквайте от строителя/инвеститора ДВЕ водни врати. Външната задължително метална, която се заключва и вътрешна /може и алуминиева дограма/,която пак се заключва.....


ами все още няма никаква входна врата, въпреки че тези на апартаментите са монтирани от около месец, даже онзи ден имаше доста плочки в предверието на входа и аз се чудих как така са ги оставили - обаче си има пазач на втория етаж са го настанили.

# 28
  • Мнения: 1 208
абе и аз по голяма глупост не бях писала  Joy Joy Joy Не съм по обясненията много, много, за което се извинявам, и съм пропуснала да кажа, че се използват токови трансформатори, които понасят основното натоварване. А електромера се свързва в изходната верига на трансформатора. И по този начин колкото по голяма мощност се предполага, че се използва по строежа, толкова по мощни трансформатори се слагат. Т.е. пак има електромери, но целия "товар" не минава през тях. Така ако към мрежата на строежа се свърже монофазен товар с мощност 1KW, то електромера може и да не помръдне. Дано да съм успяла да обясня.  Peace
  Джиджа, искрено ме разсмя сутринта. Надявам се да ми тръгне на добре новата работна седмица. Да ни изкопаят канала, за  водата на апартамента, за да питам и аз за настанителна заповед. Joy Joy Joy
  А за измерването на електроенергията - трифазните и монофазните електромери не се сърди, но явно си "чула недочула нещо" и не си наясно изобщо за какво иде реч, но да не разводняваме темета. Пожелавам на всички, да не им се налага да плащат промишлен ток, за домакинско потребление и времето между Акт 15 и Акт 16 да е само колкото да се предвижат документите по съответните институции. Grinning Grinning Grinning

# 29
  • Мнения: 77
Оххххх, мен кога ли ще ме огрее да се настаня? Всичко ми е готово вече:( #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт