Непланирано второ дете

  • 9 931
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 391
И нашето второ дете беше планирано за по-късен етап.
Но когато се случи просто приех, че така е трябвало да стане.
С две деца не е толкова трудно, колкото се носят митове и легенди.
Другите са ти написали останалото.

# 76
  • Мнения: 1 312
Предлагам да се отнеме правото на Vache да раздава банове докато не и дойде акъла в главата Mr. Green

# 77
  • София
  • Мнения: 897
Vache, с два овена Shocked
Помисли и за себе си, все пак Mr. Green
  bouquet

# 78
  • Мнения: 9 052
Предлагам да се отнеме правото на Vache да раздава банове докато не и дойде акъла в главата Mr. Green

или още един овен на главата  Wink

# 79
  • Мнения: 1 640
Всички терзания,според мен, са от хормоните.Аз лично бях нетърпима и направо непоносима през 2 и 3 месец на бременността,все лоши мисли ми минаваха през ума,все виждах врагове край себе си,все търсех лоши намерения спрямо мен у другите...Аз бих искала второ дете,но май нямам подкрепа от мъж и родители,не че директно съм поставяла въпроса,но  то се подразбира от отношението и плановете ,които си кроят.Затова-поздравления,мила, и мисли позитивно,настрой се на вълна"чакам бебе".Животът ти ще се пренастрои от само себе си,не е нужно да се главоболиш отсега какво ще ти е занапред,нали знаеш,че човек само предполага,а Господ разполага-може второто да е също така кротко,мило,разбрано и т.н. дете като Дени!И ти ще го обичаш много,сигурна съм!

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 10 826
Амбър,честито !
Ние не планираме второ,но ако се случи най-вероятно ще изпитвам подобни чувства.Сега като не съм бременна съм убедена че ще си го родя,но яко ще ме гони страха.

# 81
  • Мнения: 1 134
Като бях на 10-тина години се зарекох да имам 3 деца, за да не са самотни и тъжни като мен.
Когато се роди Мария смених курса рязко... Заради липсата на помощ, освен от съпруга ми, заради ужаса да съм сама и да няма никой около мен в радиус от 100 км., на който мога да разчитам, заради умората, отговорността, компромисите... в крайна сметка - заради егоизма ми. Никога не съм била зависима от когото и каквото и да било, а сега едно същественце ме въртеше на пръста си...
Аз, която работех на 2 места, учих, карах индивидуални стажове, ходех на театри, концерти, кина, четях по много и от всичко - сега стоях и се молех да дойде някой, за да вляза в банята...
Смятах, че "обидата" от всичко това ще ме държи цял живот.  Laughing
Сега, след 5г. и половина виждам, че всичко мина ужасно бързо, че още едно дете не би внесло хаос, а напротив - ще се вмести в пъзела и ще го направи още по - цветен, ще направи от дъщеря ми едно по - весело и щастливо момиче, а от нас - едни по - уравновесени родители, нооо вече се струпват други фактори - като това, че аз също се чувствам стара, че вече имам разни здравословни проблеми, че всъщност ме е страх много повече от първия път, че ставам все по - лоша и досадна майка и пр., и пр.

Обаче, тези дни срещнах такива чудеса на техниката, бибероните, шишетата и все, че мога да изгледам още 17 деца, без да ми мигне окото. Laughing

Така, че се усмихни и посрещни новото си щастие. Едно дете никога не идва случайно. Peace

# 82
  • Мнения: 2 961
Много благодаря на всички! Не пуснах темата за да поискам от вас решението,а просто за да ми вдъхнете кураж,както и стана;)
Днес времето е прекрасно.От сутринта сме с Дени навън, започнах да свиквам с мисълта, че съм бременна и нещата вече не ми изглеждат чак толкова трагични.
Ще си родя детенцето и след време ще умирам от срам заради тази тема;)
Още веднъж ви благодаря.Най-вече че проявихте такова разбиране и не ме нападнахте  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
Почакай довечера да завали дъжд...  Wink

# 84
  • Мнения: 2 961
Почакай довечера да завали дъжд...  Wink

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 85
  • Мнения: 1 134
Почакай довечера да завали дъжд...  Wink

И да започнат киселините... Laughing

# 86
  • Мнения: 9 052
Почакай довечера да завали дъжд...  Wink

И да започнат киселините... Laughing

и коликите и zъбчетата  Laughing  Laughing  Laughing и ако е овне  Wink

# 87
  • Мнения: 2 961
Киселини,колики,зъбчета ....всичко това ще започне когато вече няма да ме мъчи дилемата.Пред свършен факт един вид;)
Дилемата беше най-гадното.Останалите неща сте ги изпитвали, но нея не ви пожелавам.

# 88
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
...
и коликите и zъбчетата  Laughing  Laughing  Laughing и ако е овне  Wink

Ееее, няма как да е овне. Както и да го смяташ, не може  Crazy

# 89
  • Мнения: 2 961
Май стрелец се пада.Не знам.
Вчера бях на лекар-на 20-ти декември ми е термина.

Общи условия

Активация на акаунт