Ужас, пълно е с кърлежи!!!

  • 6 790
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Сега се връщам от детската граднина, която е до нас. Попитах една от госпожите, дали е пръскано. Тя каза, че миналата седмица са пръскали, но само вътре. А до самата ограда от външната страна на градината, има доста трева и храсти и в момента децата бяха седнали на земята до оградата. 

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Става и за мравки, изобщо за всякакви студенокръвни. Казаха ми, че е вреден за риби и костенурки, но само при директно пръскане върху тях. За бозайници е безвреден.
Ами аз напръсках навсякъде у нас, отворих прозорците за всеки случай (препарата не мирише изобщо и не оставя никакви петна, изглежда като вода) за половин час и това беше. Не сме се изнасяли от къщи. Аз имам алергии разни и бях малко резервирана към това, но никаква реакция нямах. А го напръсках, защото в един момент хлебарките бяха станали повече от хората в квартала и ми беше писнало страшно. Имаше и мравки. Абе ужас. От тогава вече мина 1г. и никаква гад не е влизала в къщи. От тогава не съм и пръскала, но имам готовност ако се наложи. Иначе в квартала гъмжи от гадини, но у нас няма. Преди се бях видяла в чудо. Имах и ежемесечен абонамент към фирма за борба с вредители, плащах всеки месец по 20лв за пръскане. Сега си реших проблема еднократно само за 1.60 лв.

# 17
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Хайде мами пишете с какво пръскате децата против тези гадини newsm78.Миналата година бях взела някакъв спрей но доколкото си спомням беше против комари.

# 18
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Unknown Lady, жива да си Peace
Вътре в жилището се пръска по пода, предполагам?

# 19
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Хайде мами пишете с какво пръскате децата против тези гадини newsm78.Миналата година бях взела някакъв спрей но доколкото си спомням беше против комари.

Аз ги мажа с детския "Аутан" - отблъсква повечето гадини и освен това мирише страхотно!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Unknown Lady,
благодарско и от мен Hug
Ще го взема в най-скоро време, че тъй както сме на 7-я етаж миналото лято си имахме стоножки, миризливки и всякакви гадини, направо отврат. Само кърлежи не бях виждала, но сега като чета, очаквам и такава напаст да долази. Снощи видях една стоножка на терасата до мушкатата Sick

# 21
  • Мнения: 4 651
Пръскала съм преди години в една квартира. Дадоха ми нещо в една ветеринарна аптека, разтваряше се във вода и пръсках с шише от препарат за прозорци.

Кърлежите бяха плъзнали по терасата, излизаха изпод един шкаф. Бяха мънички, явно сега се излюпваха. Да не те плаша ама бяха стотици мамка им  Shocked. За да съм сигурна, че са кърлежи занесох във ветеринарната аптека 30бройки /лових ги с пинцета и броих за спорта/ в бурканче. Няма да описвам как ме погледна жената в аптеката  Shocked.

Е бързо се изнесохме от тази квартира. Хазаина като му разказахме сподели, че кучето му обитавало години терасата. Мисля, че кърлежите бяха от него и се бяха развъдили някак. Иначе не мога да си обясня как могат да се появят тези кърлежи на тераса на 5 етаж без близост с треви и дървета. А и да има, не съм чувала кърлежи да живеят по дървета или да се катерят  Shocked.

# 22
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
е-е-е не мога да повярвам.Ужас!Отвратителни са тези гадинки.
И аз взех да се притеснявам с тези разходки навън. Според мен наи-добре се обадете в ХЕИ

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Unknown Lady, жива да си Peace
Вътре в жилището се пръска по пода, предполагам?
Пръска се навсякъде - под леглата и диваните, в ъглите, зад шкафове и върху тях, зад печката и др. ел.уреди, аз пръсках и едни первази, които имам сложени на таваните. Също и около дограмите - отвътре и отвън, прага пред входната врата и отвътре, стълбищната площадка. Пръска се по места като за хлебарки. Ако има открита тераса - пода и первазите на стената, пак и от двете страни. Малко се изчаква, от следващия ден пода може да се мие както обикновено. При мен вече от 1 година няма нищо и не съм пръскала втори път, но при такова масово нашествие може да се наложи да се пръска периодично през 1-2 месеца.
Няма да е лошо за тревата около блока да се звъни и да се досажда в ХЕИ, все в един момент могат да дойдат и да напръскат.

# 24
  • Мнения: 1
Аз не мисля ,че ХЕИ ще обърнат голямо внимание ..за съжаление ,защото това си е сериозно ,става въпрос за зарази все пак ...  Crossing Arms
Понеже ,където живеем са само къщи и съответно всички имат кучета ,вчера още две жени от съседни къщи се оплалаха ,че кучетата им са пълни с кърлежи  Shocked
Жената вика ,че само за вчера е махнала 10 от кучето си !!!  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт