Дразните ли се на устати майки, баби и прочие роднини?

  • 3 707
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
Мила и възпитана съм докато не става на въпрос за детето ми, ако някой възрастен има глупостта да нарани детето ми, го завирам в к.. г.. , в такива ситуации полудявам и аз съм за хапчета. Леле много се ядосах Кас, сигурно щях да ошамара бабето, не знам как бих постъпила.
Ролднини и близки знаят, че ще ги изям и си мълчат.

# 16
  • Мнения: 2 386
От дете мразя заядливи бабки, които търчат след дечицата си сладки да им оправят бакиите, без да знаят кой е крив и кой- прав!
Противоестествено ми е, да не говорим, че е вредно за защитаваното дете.
Аз не викам на непознати, но говоря с толкова нисък и равен тон, че често се оттеглят трайно. (Вид психоатака, те отлично знаят, че са сгрешили, имат нужда само някой да им го каже..) Опитай!  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 577
Понякога се дразня много и ги сиктирдосвам по ред на номерата и по роднинска ейрархия.
Друг път ги слушам с умиление и ми става смешно и мило.

# 18
  • Мнения: 1 294
Леле, обаче бабетата са опасна работа. Забелязала съм има една порода, простички женици израснали с старовремски разбирания и като минат една определена възраст направо губят връзка с реалността. Жени дето кълнат ужасно лошо за всякакви дребни неща. Помня като малка, една бабетка от родата на баща ми непрекъснато ми повтаряше, че дядо ми (бащата на майка ми) ще дойде да я заколи, защото тя била харесвала царя пък той бил комунист. Странно, бяха се срещали само няколко пъти в живота си, как си я беше измислила тази история.   Rolling Eyes Е, не я заколи, още си е жива...

# 19
  • Лондон
  • Мнения: 403
Имала съм такава ситуация.Изригнах на секундата.Небето и земята се сляха.Та въпросната съседка,дето раздаваше правосъдие от тогава се кротна.

# 20
  • Мнения: 7 914
 #Crazy

Kasidy
 и заключена врата не би ме спряла да и кажа какво мисля  #Cussing out
а по принцип съм много добричка Whistling

# 21
  • София
  • Мнения: 2 840
Скоро една майка плака пред мен в градинката.
При нейното момченце, докато тя е там, идва момиченце, което е познато, всички в градинката се познаваме, и му занареждало, че то си няма баща, че майка му го била изгонила, а колко било хубаво да си имаш баща, който да обича и теб, и майка ти и да си живеете като семейство. Майката става свидетел на случката и пита момиченцето откъде знае тези неща, а то гордо отвърнало :"Мама ми каза".

Детето реве, майката реве, че детето й реве...
И за какво?
Заради някаква, която изпитва удоволствие от собствения си живот, като го съизмерва с чуждия. И естествено, "споделя" тази радост с детето си, че да е нясно и то с нагледни примери кое е добро и кое лошо. Според нейните разбирания, естествено.

Всичко в този живот - и добротата, и лошотията идва от възрастните. Децата са табула раза - какво пишем там е наша отговорност, защото един ден и те ще станат родители, и те ще имат своите бели листове, върху които ще пишат истините за живота.

# 22
  • Мнения: 2 978
До сега не ми се е случвало.

п.п.  По- лошото е, че ние също сме се запътили на там. Rolling Eyes
Като гледам каква злоба се лее на всякъде!

# 23
  • Мнения: 2 309
Има такива хора. Сбъсквала съм се с един-два индивида от този тип. Единия път в блока, в който все още живеех с родителите си, съсед беше заклещил майка на асансьора и й се разкрещял за кучето, че било зло и рано или късно щяло да нападне някой. Блъскал я във вратата на асансьора и й крещял, а въпросното злобно куче се беше напишкало от страх. Когато майка се прибра, направи сърдечна криза от уплах, малко преди това беше излязла от дълго лежане в Кардиологията в Александровска. Баща ми го попиля, после като видеше някой от нас, минаваше на отсрещния тротоар, а какви ги разправяше по наш адрес ooooh!В другия случай вече бях пряк участник. Шофьор на микробус даде назад без да се огледа и щеше да ни бутне с дъщеря ми. Вместо да се извини ми се разкрещя. В такъв бяс, дотогава не бях изпадала, мисля, че бях способна да му издера лицето. А той гадта му с гад, зейнал срещу мен и ми крещи обиди.

Мисълта ми е, че има хора, които просто не са в час. Лошото е, че вредят и на другите, както в случая с дъщеря ти. Как бих се държала на твое място? Бих вдигнала скндал и бих разказала на всичко живо в квартала що за кукувица е. Всеки път щом я видя, бих я смръзвала с поглед.

# 24
  • Мнения: 2 309
След примера на КЛОНКА, се сетих още нещо. Имах приятелка в детството, която беше осиновена. Майка й беше инвалид и си я гледаше сама с помощта на бабата. Спомням си, че двете все още не ходехме на училище, когато един ден Илиана се разплака. Каза, че съседи й били казали, че  е от дом. Майка й крие, но съседите решават да споделят все пак да е наясно детето Twisted Evil

# 25
  • Мнения: X
Забелязала съм, че по нашите географски ширини рядко се срещат скромни хора - под скромни имам предвид хора, които не взимат отношение по хорските работи, а си гледат предимно и изключително своите. Съсед, колега, случайно срещнат минувач - игнорираш и това си е. Ама ако ти е близък роднина - майка, баба, леля е доста по-трудно. Аз наричам това поведение липса на скромност. На всяка цена трябва да изпъкнеш, да си го кажеш, да те чуят, да те видят колко си велик. Понякога празните приказки могат да нанесат големи вреди - последствия, които говорещият /от нескромност, разбира се!/ въобще не е предвидил.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 840
Кас, аз като се замисля над твоята история, честно да ти кажа, бабата има проблем с теб, а не с детето ти. Вероятно тайно ти я дразниш и всичко, дето го е наговорила на щерка ти, всъщност подсъзнателно или не чак толкова под- , си го мисли за теб.
Не искам да те обиждам по никакъв начин, предполагам схващаш какво ти казвам, затова и си позволявам да го сторя. Бабата най-вероятно не одобрява теб. НЕ ща и да си помисля какви ли коментари се вихрят по твой адрес. Може зетят или синът й да те харесват, знам ли...Драматично е това. Но в повечето случаи, в които възрастни си изкарват лошотията върху деца, всъщност искат да го направят върху родителите им. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 447
До сега не ми се е случвало,но мисля ,че всеки трябва да възпитава своите деца и да не взима
отношение към чуждите.Аз никога не бих постъпила като тази баба все пак това са деца и ще се разберат
 по между си

# 28
  • Мнения: 2 386
След примера на КЛОНКА, се сетих още нещо. Имах приятелка в детството, която беше осиновена. Майка й беше инвалид и си я гледаше сама с помощта на бабата. Спомням си, че двете все още не ходехме на училище, когато един ден Илиана се разплака. Каза, че съседи й били казали, че  е от дом. Майка й крие, но съседите решават да споделят все пак да е наясно детето Twisted Evil

Аналогичен случай в наше село. Само дето бях нарочена аз?! А дори не знаех...
Последваха големи разправии, докато излезе истината наяве. Дребни, гадни, зли душици!

# 29
  • Мнения: 47 984
Абе има си такива хора, от блок със 100 души вътре винаги се намират поне двама - трима, които да са клюкари, злобари и какви ли не още откачалки
И моите съседки- бабки са страшно любопитни, ако се връщам от работа по- рано например, ме питат защо
А една ме убеждаваше , че мъжът ми не е българин, все едно аз не знам по- добре от нея какъв е

Общи условия

Активация на акаунт