Вече не знам какви зеленчуци да давам

  • 2 419
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
на Сънвал има комбинация царевица с морков много е вкусна Simple Smile

# 16
  • Мнения: 9 973
давай месо-вече сте големи Wink
ние само риба и свинско с доматен сос ядем

а педи какво казва?

# 17
  • Мнения: 336
Давам бе хора, давам месо, ама не ще!!!
Педи казава : давай докато хареса нещо, но аз се изчерпвам на идеи.
maria_dueva,  поне ядете и картофи. Аз на моркови и тиква какво да им комбинирам Laughing
renyto,  мерси, ще пробвам царевица с тиква.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Много се извинявам, но бебето е на 9 месеца вече. За какво бързане за въвеждане на месо говорим?  Thinking
Спокойно давай месо вече. Много често децата не искат чисти зеленчуци, но в комбинация с месо ги хапват.  Peace

 Peace
Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
Опитай ти да й направиш месно пюре - пилешко месо от гърдите сваряваш, като яде морков вари и морковите. После с пасатора с малко масло и малко сол, ако даваш.
Аз не съм купувала готови месни пюрета. Купувах пилешко и телешко и варях такива комбинации. Пробвай зелен фасул също. Броколи. Карфиол.

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Споделям мнението на Блонди Peace

..и аз повечето пъти смесвам зеленчуците с месо (пилешко, телешко) и малкия яде с охота  Peace

# 21
  • Мнения: 199
И бебка не обича почти нищо друго от зеленчуковите освен тиква  и аз всеки път , когато реша да й дам нещо различно го смесвам с тиква, но така че да преобладава тиквата и така горе-долу успявам да пропутам около 100гр и след това дохранвам само с тиква. И винаги докато я храня се опивам да я залисвам с някоя играчка и така успяваме да изядем по-голямо количество. А миналата седмица открих, че е склонна да яде и едно пюре на Хип "карфиол с картофи", ако пробвай го...

# 22
  • Мнения: 207
Има също и една зеленчукова супа на Гербер (zupka) не познавам дете дето не я яде. Пробвай ако искаш.

# 23
  • София
  • Мнения: 435
Има също и една зеленчукова супа на Гербер (zupka) не познавам дете дето не я яде. Пробвай ако искаш.
newsm10 О да Иво я обожаваше. А също така има едно броколи с пиле на Бебивита пробвай го и него,а и на вас ви наближава време за кухня може би тогава ще прояде всичко поне с на една приятелка сина й така стана - преди да започнат кухнята изобщо не искаше никакви зеленчукови пюрета нито купени нито домашни,а сега си омита храната от кухнята за норматив.Така че пробвай и този вариант.

# 24
  • Мнения: 199
А от каква възраст може на кухня???

# 25
  • София
  • Мнения: 15 222
За общинските кухни в София-от 10 навършени месеца.

# 26
  • Мнения: 217
Има също и една зеленчукова супа на Гербер (zupka) не познавам дете дето не я яде. Пробвай ако искаш.

Моята дъщеря е по-малка, но си е доста трудна с яденето, но на гербер яде...........и zupka-та и тези пюрета със зеленчуци и месо (пиле, пуйка или телешко) дето са за над 5 месеца направо и се радвам като я гледам как ги яде.....пробвай и с тях Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 928
Опита ли с царевица? Тя също сладни и може да я хареса. На Семпер има царевица с картоф, а на Хип царевица с пуешко. Ники ги обичаше много и двете.

# 28
  • Мнения: 69
също така пробвай със сладък картоф

И моето бебе не обича обикновени картофи, но сладките си ги хапва.
Щом обича моркови и тиква, сладките картофи сигурно ще се харесат- близки са и на вкус и като консистенция.

# 29
  • Мнения: 681
Давай броколи,карфиол,тиквички,царевица...А за кухня?Вие сте големи вече,педи какво казва?Как от навършени 10 мес.  newsm78
При нас е доста по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт