Тесто с грис и вкусотийки с него!

  • 8 955
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Ох, и това трябва да се пробва Grinning Изглеждат толкова мекички, пухкавички...как да не ти се дояде Embarassed

labrex, благодаря за идеята  bouquet

# 16
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Ще го пробвам по празниците, защото сега съм на диета и само чета, гледам и преглъщам! Hug

# 17
  • Мнения: 498
Ето и моят опит. Като не съм слагала плънка вътре, само навих като кроасанчета. Страхотен вкус!

# 18
  • Мнения: 22 867
Ох, тия кифлички-пирожки са ми едни от любимите! Без плънка не съм ги правила, самостоятелно стават ли за хапване или нещо трябва да има към тях, т.е да изпълняват ролята на хлебчета  newsm78?

# 19
  • Мнения: 498
labrex, да ти кажа, като тръгнах да ги правя и си блъсках главата, сега какво да им сложа за пълнеж, че не бяхме пазарували и нямаше нищо подходящо... викам само гол лучец няма начин да сложа))) И си казах какво толкова... ще рискувам пък все е тесто ще се изяде hahaha Като ги навих и ги сложих да се опекат и бухнаха така хубаво и още не изчаках да изтинат и излапах две набързо ммммммм много вкусни... все едно си ядеш хлебче... единстено реших за "цвят" да ги намажа с жълтък и поръсих едните с ръжени ядки, а другите с мак, нямах сусам. Ама мъжо така бързо ги излапа... а той грис не обича... и викам айде хапни си и после ще ти кажа какво има вътре))) Щом ги похвали, прави сметка... Следващия път съм решила, че ще ги пробвам с кремвиршче, кислеи краставички, сиренце, кашкавал и т.н.

# 20
  • Мнения: 22 867
 ina.gg , дори "само гол лучец" с някаква тревичка-подправка да си сложила - пак стават. Правила съм ги с какво ли не - и само с лук и настърган морков задушени, с настъргано варено яйце в тях, а един път имах ядене пиле с ориз, и понеже не измислих плънка, сложих по лъжица от манджата - и досега си ги спомняме, получиха се страшно вкусни. Така че стават с всичко.

# 21
  • Мнения: 498
Задължително ще пробвам с други плънки, мерси за идейките  Hug

П.С. моля те сложи си и още рецепти към твоята си темичка, имаш страхотни попадения   bouquet

# 22
  • Мнения: 22 867

..........П.С. моля те сложи си и още рецепти към твоята си темичка, имаш страхотни попадения   bouquet[/color]

Благодаря ти!   bouquet Ще добавя и други, трябва ми малко време да се поровя и избера подходящи,т.е. такива, които считам, че са сполучливи. Наблъскала съм рецепти и снимки в една папка и е крайно време да въведа малко ред! Grinning

# 23
  • Мнения: 48
Не разбрах само колко е маята - предполагам едно кубче или е много  newsm78.
След като оформиш кифличките, няма никакво втасване така ли, направо ги слагаш във фурната?
labrex   bouquet  bouquet това е за теб

# 24
  • Мнения: 498
Лийра, на пропорцийте дадени от Лабрекс, сложих 1/2 кубче мая. След като се омеша и втаса (аз го месих в машината за хляб) оформих и сложих директно в сгорещената фурна, преди това бях пекла друго нещо.

# 25
  • Мнения: 22 867
Не разбрах само колко е маята - предполагам едно кубче или е много  newsm78.
След като оформиш кифличките, няма никакво втасване така ли, направо ги слагаш във фурната?
labrex   bouquet  bouquet това е за теб

Лийра, ina.gg ти е отговорила вече, половин кубче мая ще стигне, аз обикновено слагам малко повече от половината за всеки случай. След оформянето кифличките се слагат във фурната, не е нужно да втасват втори път. Докато оформиш кифличките за едната тава и те са готови за печене. Аз също загрявам фурната, включена е, докато оформям. Но го правя бързо, свикнала съм, така че не се загрява кой знае колко.

Общи условия

Активация на акаунт