Кога започнахте с покупките за бебчо

  • 3 862
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Може да има такава тема но все пак бих искала да попитам.Кога започнахте с покупките за бебчо.Мен много ми се иска вече да купя някои нещица но много ме е страх.Хем не вярвам на такива суеверия хем ме е страх и си мисля ,че може би има нещо верничко Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 019
ами купувай,започнах през седмия месец

# 2
  • Мнения: 8 999
След като се роди.

# 3
  • Мнения: 363
смятам като излезна по майчинство да купувам всичко необходимо!
суеверията са си суеверия, но ти смяташ ли, че таткото ще се справи сам с покупките

# 4
  • Мнения: 417
Оф и аз нямам търпение!При първата ми бременност нищо не бях купила и подготвила за бебето точно заради тези тъпи суеверия,но сега смятам да си приготвя всичко предварително и мисля да го направя като влезна в деветия месец,а това е другата седмица.

# 5
  • Мнения: 2 960
като влязох в осмия месец... Peace.добре е да си вземеш най необходимото.Много е приятно предварително да си обиколиш спокойно магазинчетата и да си подбереш нещата според твой вкус.Ако оставиш след раждането....е доста по натоварено и ще имате по малко време за това. bowuu

# 6
  • София
  • Мнения: 1 178
Хм,при мен се получи така,че бях изготвила подробен списък(и добре че го направих),защото впоследствие мъжа ми и майка ми търчаха да купуват всичко.Така се случи,че родих 45 дни по-рано от очакваното.И аз като теб все отлагах,къде от суеверие,къде от изчакване да проуча кое е най-доброто...и накрая се оказа,че нито едно от нещата за бебето не съм го избирала и купувала аз  Sad
Ако още не смееш поне си набележи всички неща и от кои магазини да вземеш  Peace

# 7
Аз мисля някои покупки да направя като вляза в 9-ия месец. Например креватче и всички аксесоари към него-матрак,бельо,играчка и т.н. Ще си взема предварително и стерилизатора, няколко чифта дрешки,а другото ще изберем. След това таткото просто отива със списъка в магазина,който предварително сме набелязали и взима всичко останало. Най-добре е мамата сама да си е избрала нещата,то най-малкото,това е голямо удоволствие за всяка жена Simple Smile

# 8
  • Мнения: 454
През цялата бременност купувах разни неща, без да се водя от списъци. Малко преди да се роди Ники купихме по-големите неща като мебели и количка и то не заради друго, ами просто нямаше смисъл да събират прах с месеци докато влязат в употреба, а на количката да й тече гаранцията и когато се е родили бебето вече да е минала половината.

# 9
  • Мнения: 636
Започнах да купувам разни неща в 7-я месец и до края всичко си беше на мястото, а дрешките бяха изпрани и изгладени.

# 10
  • Мнения: 1 121
Към 7-мият месец и едвам ми стигна времето Crazy

# 11
  • Мнения: 136
Мебели и др. по-големи неща ги купихме по-рано.Останалите неща ги купиха майка ми и зълва ми.Доста дрехи и др. ги наследихме от племенницата. Много съм им благодарна , защото в поледицата не можех да обикалям, да купувам, а и не работих последните 4-5 месеца и финансово бях доста притеснена.

# 12
  • Мнения: 27 524
Едни чорапки - преди да забременея  Grinning
Иначе веднага след като забременях лека-полека си купихме всичко. Не робувам на суеверия  Simple Smile

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
В края на 8я месец.

# 14
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
в началото на 9 месец купих всички дрехи , а към края и легълцето и количката  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
В седмия месец бях като почнах да пазарувам за бебето. Така или иначе, ако искаш да ти е удобно после, ти трябва да направиш покупките. А в деветия ще ти е доста по-трудно да обикаляш...

# 16
  • Мнения: 2 660
И друг път съм писала но пак ще напиша - едва изчаках да мине 12та седмица и започнах луд маратон. Вече имам пълен шкаф с бебешки дрешки- дано да може да ги облече по веднъж. От по-големите неща още не сме купували нищо, защото с мъжа ми не можем да се наканим. Но бавно-бавно попълваме списъка.

Само козметиката смятам да купим в последния момет да не престоява. Не че в магазина не седи с месеци, но все пак...

През цялата си бременност знаех и знам, че това бебе ще се роди живо и здраво. Имало е проблеми, но никога не съм се съмнявала. Тази увереност ме кара да се подготвям и да се радвам на подготовките и вярвам, че е допринесла значително и за щастливия развой на нещата при нас до сега.

# 17
  • Мнения: 770
Не съм купувала нищо, когато се родиха децата майка ми и мъжа ми пазаруваха необходимото.

# 18
  • Мнения: 451
Всичко си купих предварително. В края на 8 месец, постепеннодо средата на 9-ти имах всичко необходимо. Намирам за голямо удобство и предимство за себе си предварителното пазаруване.

# 19
  • Мнения: 1 477
Като влезнах в 6-ти месец започнах с покупките за бебо. stork-boy

# 20
  • Мнения: 4 621
В началото на 9 месец купих всичко необходимо Peace

# 21
  • Мнения: 1 372
Купувай си всичко и не се притеснявай от тия глупави суеверия. Не-дай Боже, но ако има нещо да се случва, ще се случи с или без приготовления. Според новите теории на американски психолози, ако не се приготвиш детето не се чувства желано и чакано! С майка ми през по-голяма част от бременността спорехме по този въпрос дали да се подготвя или не и накрая аз въпреки всичките и мърморения се подготвих. Родих здраво и хубаво детенце и не съжалявам, че се подготвих. Не че с таткото не можеха да купят нещата, но аз съм доста претенциозна и сигурно щях да мрънкам, а и в този момент защо е необходимо да се създава повече паника и смут и да се купуват неща, а не да се радваш на новороденото?!

# 22
  • Мнения: 9 973
имах всичко и не съм купувала нищо

# 23
  • Мнения: 756
купувай спокойно всичко , което смяташ че му е необходимо , защота хем ще изпиташ удоволствието да си избереш сама нещата за бебо спокойно в бебешките магазини /после и да искаш не става /, хем ще можете и по - лесно да се справите с разходите , тъй като няма да е всичко накуп.Само не се увличай да купуваш неща , които няма да си ти необходими . Извинявай че е малко извън темата , но повече от 2 бр. шишета в началото не са ти необходими , защото не знаеш дали ще го храниш с АМ , разни системи за затопляне на бутилките не са ти необходими - става и на водна баня ....и много други неща , които сега може да смяташ за задължителни се оказват после абсолютно безполезни.Но това е вече друга тема . Лека бременост и раждане .

# 24
  • гр.София
  • Мнения: 250
И аз преди една седмица започнах да обикалям магазините  Simple Smile (както се вижда от лентичката съм средата на 7-я месец) и честно казано това удоволствие не бих го заменила за нищо на света. Мисля че майката сама трябва да си избере всичко за детето. Така че и ние почваме едно по едно да купуваме нещата да може всичко да е готово като дойде мъничето  Hug . Все пак като се роди едва ли на някои ще му е до обикаляне по магазините.

# 25
  • София
  • Мнения: 521
От 8-ия месец започнах с покупките. Аз  не вярвам на бабини деветини. Не бих оставила някой да пазарува вместо мен...то е нещо уникално като изживяване  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 3 929
Нищо не съм купувала предварително, но не от суеверие, а просто така се стекоха обстоятелствата. Бях много ангажирана с организиране на сватбата ни, после правихме ремонт, ходех на работа и нямах време да мисля за покупки. Бебешкото бельо и някои дрешки и пеленки ми подариха етърва ми и снаха ми от племенниците, количката - почти чисто нова - също ни я подариха. Когато влязох в родилното, майка ми е купила креватчето, козметиката. А когато ни изписаха, постепенно си набавяхме всичко необходимо.

# 27
  • Мнения: 411
От личен опит казвам,че е по-добре преди да пуснеш нова тема да провериш в търсачката дали има нещо по въпроса.Много е удобна и ще ти спести много неща.

# 28
  • Мнения: 4 335
Аз така и не си напазарих преди това,вси4ко купиха след като се роди бебо и бяхме още в болницата.Само кошарата я бяхме взели по рано

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз напазарих всичко няколко дни преди термина. Големите неща като количка, кош за кола и др. купихме след раждането  Peace .

# 30
  • Мнения: 645
Дрешките за изписването ги купих една седмица преди да родя. Всичко останало след раждането.

# 31
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Аз започнах в деветия месец-купувам,пера,гладя и като се върнахме с малкия от родилното не се чудех от къде да я подхвана,защото всичко си беше подредено в шкафчето му.

# 32
  • Мнения: 2 090
От 8 месец започнах с покупките.До средата на деветия вече имах всичко необходимо.Бяхме напълно обзаведени с всичко,нищо не оставих за купуване след като се роди бебо newsm71,а извинявам се излъгах-количката я купихме 3 дни след като родих.Това беше единственото,което беше останало Wink Hug

# 33
  • Мнения: 318
Аз съм малко по-суеверна и все още не съм купувала нищо за бебето,мисля да започна като вляза в 9 месец  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 5 079
Веднага! Това е най - приятната част от бременността, наслаждавай и се и не вярвай на глупави суеверия и градски легенди.
Всяка положителна емоция е безценна за теб и твоето бебче. Peace

# 35
  • Мнения: 1 080
От 8-ия месец започнах

# 36
  • Мнения: 9 814
Месец и половина преди да се роди купихме количката, а около три седмици преди термина бяхме взели всичко останало, което е необходимо за едно новородено.
За мен беше наистина едно от най-големите удоволствия през бременността ми да обикалям детските магазини и да купувам за бебето.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 742
От 7 ия месец си взех всичко а след като ни изписаха само количката! Peace

# 38
  • Мнения: 2 478
Мисля че бях в 8-я месец,когато купувах като обезумяла дрешки,одеалца,шишета....Едва се удържах дотогава,но таткото на бебо е суеверен.А след като родих купихме кошарката и количката.

# 39
  • Мнения: 3 268
Някъде в средата на бременността започнах да купувам дрешки,бельо,шишета,биберони.Някъде в 8 месец бях ,когато купихме леглото.Почти всичко бяхме приготвили и когато бебето си дойде у дома,имаше всичко необходима за него.Много е лесно така,защото една току що родила жена няма как да ходи по магазините,а аз държа всичко да си харесам сама.

# 40
  • Мнения: 472
И ние така. Мъжа ми даже се майтапеше в болницата, да не ни изписват, че още няма легло за бебка!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 4 969
С първото в 4 месец, сега в 5  Peace

# 42
  • Мнения: 1 671
Откакто разбрах, че съм бременна с първото дете купувах по нещичко. Накрая в началото на 9 месец бях купила всичко необходимо, изпрах и изгладих дрешките и ги подредих както на мен ми е удобно. Само ваничката купихме в деня, в който ме приеха в болницата. Беше голямо облекчение като се прибрах след изписването - всичко беше готово и направо си сложих бебчето в кревата.
С втората бременност пак приготвих всичко в началото на 9 месец и ни чакаше с бебата.
Много се депресирах като ми казваха да не купувам за "нероден Петко". През цялото време си втълпявах, че ще износя здраво дете и всичко с него ще е наред! Да купувам дрешки и какво ли още не за бебетата ме караше да се чувствам много щастлива. А и мъжът ми умираше от кеф като му показвах нови придобивки  Wink.

# 43
  • Мнения: 11 025
Първата покупка направих в 4 месец. Hug А сериозно започнах да пазарувам и трупам от 6 месец. 2 седмици преди термина всичко беше готово.

# 44
  • Мнения: 588
От средата на седмия месец започнахме по-сериозно с покупките Peaceмисля да не страдам от суеверия и напално ги отричам  Naughty иска ми се да съм напълно готова с всичко две седмици преди термина

# 45
  • Мнения: 8 917
3-4 дни преди секциото.

# 46
  • Мнения: 1 138
след като се роди

# 47
  • София
  • Мнения: 415
Креватчетата и още някои неща към 7ми месец, но повечето неща след това.

# 48
  • Мнения: 961
В средата на 8-ия месец накупихме повечето неща.

# 49
  • Мнения: 2 897
Списъкът ми беше готов една седмица, преди да родя, а покупките ги изпълни мъжът ми докато лежах в родилното.

# 50
  • Мнения: 236
В средата на 7 месец започнахме с покупките, още не сме приключили. Wink

# 51
  • Мнения: 2 723
От 4 - 5 месец. Не помня точно.
Но основното пазаруване го направих в 9 месец.
С първото ми дете в 7 месец бях готова с всичко

# 52
  • София
  • Мнения: 10 379
Трети, чтвърти, пети месец. Кой ли ти помни вече.  Thinking

# 53
  • Мнения: 239
В 8-мия и 9-тия месец  Grinning

# 54
  • Мнения: 94
В седмия месец започнах да купувам, като ходих в различни магазини в различни градове и намерих точно това което ми харесва в точните цветове и т.н. Повечето неща ги разглеждах предварително в Интернет за да избера най-доброто според мен. Сега съм в 38г.с. и съм си купила вече всичко, но продължавам да разглеждам магазините в случай че съм пропуснала нещо Grinning

# 55
  • Мнения: 745
Месец преди термина.

# 56
  • Мнения: 518
ние купехме само леглото, за сега Simple Smile много ни хареса и ни беше страх да не свършат, не че има такава опасност Rolling Eyes Неотдавна влязох в осмия месец, но когато го купихме още бях в седмия. Аз не вярвам в тези суеверия, че не трябва да се купува нищо предварително, а и предпочитам всичко да си избера сама.

# 57
  • Мнения: 2 448
И да исках нямаше как да робувам на мнението да не се купува легло и т.н. предварително, защото нямаше кой да го направи докато съм в болницата. Мъжа ми няма как да мъкне кошара и да я сглобява сам. За дрехи пък да не говорим друг да ми ги избира.В 9 месец си купих всичко необходимо за началото.

# 58
  • Мнения: 1 340
От 5-6 месец почнах по малко да купувам дрешки, да обикалям всякакви магазини, креватчето и екипа за изписване ги купихме като бях в деветия, както и бебешкия скрин. Май и количката малко преди да родя взехме. Купувай когато ти се прииска и не се поддавай на суеверия, това са глупости; не се товари излишно.

# 59
  • Мнения: 4 753
Нищо не пречи да си купиш някои нещица, но не много.... а креватчето и количката смятам, че може и да почакат....

# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 618
След като се роди, дотогава купих само спално бельо.

# 61
  • Мнения: 3 316
като бях в 7 месец започнах да си купувам разни не6та за бебка  Peace  няма ни6то стра6но ...

# 62
  • Мнения: 83
В края на пети месец бях когато започнахме с покупките. Преди това бях купила само една блузка.

# 63
  • Мнения: 3 268
Списъкът ми беше готов една седмица, преди да родя, а покупките ги изпълни мъжът ми докато лежах в родилното.
Явно голямо доверие му имаш за тези неща.Аз на моя мъж не мога да поверя такава "отговорна" задача.Трябва да съм с него,иначе ще вземе нещо,дето не трябва. Grinning

# 64
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Влязох в 9-тия месец и си купих всичко !

# 65
  • Мнения: 4 784
В осмия месец започнах с приготовленията. В деветия всичко беше готово, купено, изпрано, сглобено и т.н. Само количката я купихме със закъснение.

# 66
  • Мнения: 576
  и аз така

# 67
  • София
  • Мнения: 1 535
С първото още преди да разбера че съм бременна  Crazy. А докато чаках бебка по малко всеки месец... накрая бях готова с всичко. Само количка ходихме да си купим след като се прибрахме от болницата.

Сега нямам никакво време да ходя по магазини. Само си попълвам списъка и само чакам да изляза в 45-дневния болничен  smile3508

Да пусна сам да пазарува мъж - не благодаря smile3516

# 68
  • Мнения: X
Е аз днес както си се разхождах влязох в един детски магазин и видях една мама да купува шапчица за сън която ми се стори адски сладка.И взех , че и аз си взех една такава шапчица.И съм решила във вторник след 4Д ехографа (като видя как се разива бебчо-надявам се да е добре де Praynig)съм решила да купя някое друго бодинце Simple Smile

# 69
  • Мнения: 3 478
С първото още в 6та седица направих сефтето.

# 70
  • Мнения: 34
Да си призная част от дрехите ги имах още в 6-тия, бяха даже изпрани. Останалите неща през 7-мия. Въобще не робувам на суеверия, а и основно исках да съм подготвена с всичко, за да може като родя да съм максимално спокойна. Прави така както ти идва отвътре, ако ти е кеф пазарувай Peace

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Два дена преди да родя накупихме всичко необходимо и честно казано съжалих, че не го направихме по-рано, а трябваше да слушам свеки и накрая да си скъсам нервите от бързане. И аз като Блонди ще кажа, че не робувам на суеверия. Изпрах си всички дрешки, изгладих ги, подготвихме всичко за посрещането на бебчо вкъщи. В този момент беше такава суматоха, че не ми се мисли, ако трябваше тепърва да пазаруваме. Това си е пълна лудост, нито майката е в състояние след раждането да пазарува, нито бащата ще се справи добре.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 17:42 от riri_tol

# 72
  • Мнения: 1 146
Към 9 месец започнах малко по малко с покупките.
По-голяма част взехме след раждането.

# 73
  • Мнения: 3 743
Аз още не съм почнала да купувам за бебка. Не от суеверия, просто нямам време Tired. От тази седмица съм в болничен за майчинство и мисля следващата седмица да започна с най-необходимото - списъка за родилното и това, което е необходимо за след изписването. Определено със списък в ръка и без това ми е трудно да се ориентирам в цялото разнообразие в бебешките магазини Peace.

Успех  Hug!

# 74
  • Мнения: 6 713
Към 7-ми месец започнах с покупките.
Купи си всичко необходимо предварително, защото аз някои неща ги бях пропуснала  Embarassed Embarassed и се налагаше мъжа ми да ходи да ДОпазарува, да не ти казвам, че едвам се беше оправил - хем точно му диктувах по мобилния какво да купува! Става дума за мазила за бебка Simple Smile

# 75
  • Мнения: 2 910
В средата на 8-мия месец си закупих всичко необходимо. Държа аз сама да избера първите дрешки, шишета и т.н. на бебето.

# 76
  • Мнения: 625
в 8 месец за 2 часа.И след като родих мъжо донакупи останалите неща за още един час:)но иначе от 3 си обикаляхме и се радвахме на бебешките магазини Hug

# 77
  • София
  • Мнения: 408
От третия месец

# 78
  • Мнения: 3 768
Аз оставих всичко за 9 месец...а бебо се роди в 8-я...и стана една ooooh!

# 79
  • Мнения: 78
Леглото купихме в началото на 8-ми месец, а всички останали неща купувахме до края на 8-ми месец

# 80
  • Мнения: 300
В 7-ми месец започнах аз и до началото на 9-тия си бях приготвила всичко. И добре, че стана така, защото 9-тия месец ми беше труден, имах болки и подготвителни контракции и не можех да ходя много много. Само количката я взехме след раждането.

# 81
  • Мнения: 3 069
Зпочнахме с покупките когато влезнах в 8-я месец.

# 82
  • Мнения: 1 447
 Единствено бяхме купили кошарата преди да се роди каката всичко останало след като се роди

# 83
  • Мнения: 15 748
докато бях бременна обиколих със свекито всички магазини, които си бях набелязала, показах й какво точно искам да се купи и докато бях в болницата след раждането тя накупи всичко. много съм суеверна и не исках нищо да се купува предварително  Peace

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
ами купувай,започнах през седмия месец
Peace

# 85
  • Станимака
  • Мнения: 123
 Аз започнах да си купувам разни дребни неща/ шишета, залъгалки, бодинца, чорапки, козметика и др./, когато влезнах в петия месец, Peace а останалото накупихме с мъжа ми като излезнах в майчинство.

# 86
  • Мнения: 210
Аз си купих няколко дре6ки в на4алото на седмия месец , когато разбрах 4е 4акам моми4енце....

# 87
  • Мнения: 361
наистина нека се роди детенце,пък като имаш възможност ще излезнеш и ще му купиш каквото желаеш.нека близките ти хора купят най необходимото за първите три дена от вашето прибиране вкъщи.има списъци-разгледай ги.Бебето може да е голямо или малко.А щом го родиш,сама ще разбереш.времето също е показател.Успех

# 88
  • Мнения: 227
когато се роди
 Grinning

# 89
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
След като се роди Laughing

# 90
  • Попово
  • Мнения: 687
започнах с покупките когато разбрах, че съм бременна, а когато разбрах че е момченце в 5тия месец вече купувах всичко без да наричам, а в 7мия взехме количката, и когато родих в началото на 9тия всичко ми беше готово само за пране и стерилизиране

# 91
  • Мнения: 1 269
5-ти месец.

# 92
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Нищичко не бях купила преди раждането. От суеверие ли, от какво ли, сега просто не мога да отговоря на този въпрос. Единственото нещо, което бях купила за бебето, бяха памперсите, които ми бяха казали, че трябва да занеса като отида да раждам.

# 93
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Започнах късно с покупките за бебето, ,заради настояването на родителите ми,че не трябвало.Донякъде съжалявам,защото след раждането ми трябваше повече време за възстановяване и се наложи друг да избира нещата за бебето.

# 94
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Започнах да купувам, когато бях в седми месец. До тогава проучвах пазара.  Mr. Green
Когато отидох да раждам всичко в къщи ми беше приготвено.  Peace

# 95
  • Мнения: 62
Аз започнах с покупките като влязох в 9-я месец и до раждането всичко ми беше приготвено,само количката я купихме по-късно.

# 96
  • Мнения: 678
Краят на осми, началото на девети месец. Бяхме купили всичко, бях изпрала дрешките и си спестих гладенето  Mr. Green защото влязох да раждам. Единствено количката я купихме, след като се роди малкия, но си я бях набелязала от преди това. А и имахме възможност да изчаме с нея, тъй като той се роди януари и наистина не беше необходима първия месец.

# 97
  • Мнения: 4 200
За първия ми син купих само козметика, когато бях в 8 или 9 -ти месец. Останалото ни го подариха.
За втория купих автоматична люлка, когато бях в 4 или 5-ти месец.
А сега за 3-тото дете купих първите дрешки във 2-рия месец. Беше сезона на разпродажбите. И реших, че и да стане нещо, все ще намеря какво да ги направя.
Не съм суеверна. Предпочитам аз да си избера нещата за бебето. А и е толкова хубаво да подбираш бебешки дрешки, играчки и тн.

# 98
  • Мнения: 6 443
Май около 6 месец беше.
Като родих,знаех че всичко ми е нагласено и ни чака вкъщи  Peace

# 99
  • Мнения: 229
След 7 месец

# 100
  • Мнения: 523
Почнах в 7 месец . Няколко дена преди да вляза в болницата всичко ми беше готово : дрешките бях изпрала , изгладила и подредила ; шишетата и бибероните бях изварила и дезинфекцирала ; креватчето бях застлала с чаршавчето и одеалцето ; козметиката бях си подредила на отреденото за мястото шкафче ; коритото и канчето бях измила много добре.........абе абсолютно всичко си бях подготвила сама и катониизписаха с бебка ми беше много спокойно ! Peace 

# 101
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
започнахме с покупките около 5 месец,като 2 седмици преди да родя и чантата ми беше готова за родилното.Само креватчето не бяхме сглобили,но таткото го оправи за 15 минути като се върнахме от болницата.

# 102
  • Мнения: 5 362
Каквото ми харесаше през цялата бременност го купувах.Основните покупки направихме,когато бях в 8-я месец.

# 103
  • Мнения: 132
Аз от 16.05 излизам в майчинство и тъй като ще се чудя какво да правя и как да запълвам деня си , май ще започна с приготовленията по бебчо. Вече съм нябелязала няколко магазина за дрешки

# 104
  • Мнения: 233
през първата бременност нищо не съм купувала изглежда нямах инстинкт за майчинство.Но през втората беше различно от 3,4 мес. започнах с покупките и от време на време изкарвах от гардероба бебешките нещица и много им се радвах.

# 105
  • Мнения: 666
Започнах същинско пазаруване от седмия месец нататък, но преди това все си купувах по нещо малко и обикалях по магазините да сравнявам цени и да избирам. Пазаруването за бебо беше най-голямото ми удоволствие по време на бременноста, усещането е невероятно. Не се замисляй за никакви глупави суеверия, а си купувай на воля.  Hug

# 106
  • Мнения: 78
Ние със жена ми започнахме да пазаруваме за бебето след като се роди

# 107
  • Мнения: 54
Аз започнах с покупките някъде към 5-6 ти месец, веднага след като разбрах пола на бебчо. Когато влязох в 9-и месец вече имахме всичко - абсолютно всичко. само изчаках да направим основното почистване и изпрах и изгладих дрешките. Пазаруванто за бебчо е невероятно удоволствие, което не бих преотстъпила на никой.

# 108
  • София
  • Мнения: 2 381
смятам като излезна по майчинство да купувам всичко необходимо!
суеверията са си суеверия, но ти смяташ ли, че таткото ще се справи сам с покупките
И аз съм н асъщото мнение. От 9 май съм в болнични и смятам да си почивам и да ходя по магазините. Само легло-кошарка сме взели...

# 109
  • Мнения: 1 006
След 7-мия месец започнах едно по едно да купувам необходимите неща и до 9-тия месец бях купила всичко необходимо.Не мисля,че таткото би се справил успешно с тази задача.

# 110
  • Мнения: 136
Към края на осмия месец купихме всичко необходимо.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 524
Почнах рано, рано. Май беше около петия месец.

# 112
  • Мнения: 1 428
Купих някои неща за болницата.Други ги бях капарирала.

# 113
  • Мнения: 441
След 7-мия месец започнах едно по едно да купувам необходимите неща и до 9-тия месец бях купила всичко необходимо.Не мисля,че таткото би се справил успешно с тази задача.
и аз така направих  Peace

# 114
  • Мнения: 67
В началото си мислех да купя само най-необходимото. Нямах никакви опасения свързани с бабини деветини, но ни предстоеше да се местим в ново жилище и никак не ми се искаше да мъкна нагоре-надолу и нещата на бебето. Но... постепенно това "необходимо" стана една камара дрешки, козметика, биби, шишета и каквото се сетите Laughing Laughing Laughing Беше истинско удоволствие да пазарувам за бебето. Забравях всякакви притеснения. В крайна сметка се оказа, че до началото на деветия месец вече имах всичко нужно за бебо до навършването му на 6 месеца Joy Joy Joy

# 115
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
След като родих.

# 116
  • Мнения: 384
Аз пък започнах да купувам на третия ден, след като видях двете чертички. И не се спрях девет месеца.

# 117
  • Мнения: 1 674
Не вярвам на суеверия.Купувах след третия месец до края на бременността си.Приятно пазаруване! Wink

# 118
  • Мнения: 391
Аз основните не-та накупих след 6тия месец, но първата дрешка понеже мн ми хареса купих накъде в 3ти 4ти. Друг е въпроса че никога не а облякох, аз тогявя не разбирах от размери, на етикета пишеше 00, което ми се вида странно, оказа се за седмачета Laughing Багажа за клиниката беше готов някъде от края на 7ми, все си мислех че ще родя по-рано. Не вярвам на такива поверия, а и ние сме сами с мъжа ми и ако нещата не са готови няма как да се ооправим, тъй като мъжлето работеше докато ние с бебчо седяхме в клиниката.

# 119
  • Мнения: 439
Прекрасно е ти да си напазаруваш каквото ти хареса и каквото сметнеш за необходимо
можеш да започнеш когато ти предцениш
аз започнах, когато бях в деветия месец, тогава имах предостатъчно време
Напазарувай си всичко, дрешки, бебефон, може да имаш подръка шише с биберон, количка, шезлонг, завивки и тн
Безпроблемно бременнене и леко раждане

# 120
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И двата пъти започнах да пазарувам в осмия месец. Преди това работях и нямах време.  Peace

# 121
  • Мнения: 2 111
В осми месец напазарувах всичко.

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И ние купихме почти всичко в осмия месец.Дотогава не ми беше много,много ясно какво точно ми трябва.

# 123
  • Мнения: 2 005
Първото нещо , което му купих мисля , че бях в седмия месец  newsm78и от тогава постоянно си купувах по нещо , а детското легло и другите подробности като родих съпруга ми ги напазари  Peace

# 124
predi 2 sedmici kupih vsi4ko a dneska mi e termina

# 125
  • Мнения: 961
В средата на 8-ия месец започнах с покупките.

# 126
  • Мнения: 4 546
19та г.с. до раждането всичко си бях купила. мъжът ми купи след раждането само помпа за кърма /тази, която си бях взела не ми свърши работа/,още  2 шишета и риванол.

# 127
  • Мнения: 252
След 3 месец почнах с покупките. Голямо удоволствие ми доставяше да пазаря за бебчето. В началото на 9 месец почти всичко беше готово , изпрано изгладено. Кошарата също предварително бяхме купили. Не вярвам в суеверия и не позволявах да ми пълнят главата с такива.

Общи условия

Активация на акаунт