Чудните мостове

  • 15 172
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 178
Извинете, ама вие с танкове ли ходихте? Това е най-лошият път, който съм видяла досега в България. Тоест най-опасният. Честно казано, не можах въобще да се насладя на природното чудо, защото идвах на себе си от преживения ужас от качването дотам. Да не говорим, че по едно време направо се почудих дали няма да изтърся бебето някъде. Уж тръгнахме на приятна екскурзия, а си стана екстремен офроуд.

EEE чак пък толкова, ходихме там 2 пъти .. сега решихме да не потретим, въпреки, че сме влюбени в района
Бях в 20-та седмица единия път, ми планински път като планински път..
По твоята логика да не идат и на Кръстова гора, че там са едни завои., няма видимост и тн..

За спане препоръчвам горната хижа, не тази непосредствено до мостовете. Изгледа от стаите е страхотен, имаше постоянна топла вода и добра кухня, за тези като нас дето не си носят храна.


# 16
  • Мнения: 2 388
Извинете, ама вие с танкове ли ходихте?

Със спортна кола. Без проблем отидохме миналото лято.
Друг е въпроса, че почти не ги разгледах ( само в началото и снимах, като една японка ), защото беше горещо и аз бях неподходящо обута.

# 17
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Вчера се върнахме от там .Да пътя е малко лош, но се стига с кола да горе.Почивахме в Орехово на,, Вила на върха,,Там е чудесно място.

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Извинете, ама вие с танкове ли ходихте? Това е най-лошият път, който съм видяла досега в България. Тоест най-опасният. Честно казано, не можах въобще да се насладя на природното чудо, защото идвах на себе си от преживения ужас от качването дотам. Да не говорим, че по едно време направо се почудих дали няма да изтърся бебето някъде. Уж тръгнахме на приятна екскурзия, а си стана екстремен офроуд.

След прочетеното съм убедена, че не си ходила на Кръстова гора. Ей на това му викам екстремно преживяване, сърцето ми почти спря на няколко пъти  #Shocked cry newsm43

# 19
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Извинете, ама вие с танкове ли ходихте? Това е най-лошият път, който съм видяла досега в България. Тоест най-опасният. Честно казано, не можах въобще да се насладя на природното чудо, защото идвах на себе си от преживения ужас от качването дотам. Да не говорим, че по едно време направо се почудих дали няма да изтърся бебето някъде. Уж тръгнахме на приятна екскурзия, а си стана екстремен офроуд.

След прочетеното съм убедена, че не си ходила на Кръстова гора. Ей на това му викам екстремно преживяване, сърцето ми почти спря на няколко пъти  #Shocked cry newsm43

Не, не сме. След като видях какво е на мостовете - категорично отказах да рискувам здравето на семейството си повече. И едва ли ще повторя някога...

# 20
  • Мнения: 282
Днес, т.е. вече вчера бяхме там.
Пътя си е съвсем нормален, на места леко стръмен и тук там някоя дупка, но чак ужасен не бих казала.
Малко е тясно и трябва да се внимава с насрещното движение, но не е по-различно от всеки друг планински път.
Мястото, където са Чудните мостове е направено цивилизовано, има паркинг /1 лев и стоиш колкото искаш/, пътеката е обезопасена, жените от информационния център любезно и подробно обясняват какво и къде може да се разгледа.
Тоалетни има и на паркинга и на хижата, чисти са, при хижата е безплатна, но за съжаление, манталитета ни е такъв вероятно, навсякъде пътеката е препикана и наръсена с тоалетна хартия. Разходката е не повече от половин час, но това е положението, нека ЕС се стараят да ни е чисто и подредено, ние за тоалетна ще ползваме пътеката и ще се възмущаваме, че пътя бил лош.
Хижата наистина не е особено приветлива, но в околността има  достатъчно приятни местенца за спане, ние нощувахме в "Синия хан" по пътя за Чепеларе малко преди отбивката за Чудните мостове.
Изкарахме си супер, природата е невероятна, заслужава си да се отиде там.


# 21
  • Мнения: 3 447
След като видях какво е на мостовете - категорично отказах да рискувам здравето на семейството си повече. И едва ли ще повторя някога...
Така е, друго си е магистрален туризъм  Simple Smile

# 22
  • пак там
  • Мнения: 2 885
След като видях какво е на мостовете - категорично отказах да рискувам здравето на семейството си повече. И едва ли ще повторя някога...
Така е, друго си е магистрален туризъм  Simple Smile

Никога не съм се увличала по магистрален туризъм, така че ще приема, че не си визирала мен. Напротив, обичам да обикалям из България, и не само с кола. И не в гонитба на някакви печатчета тип "аз бях тук". А просто да се наслаждавам на красивите кътчета.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 702
Абе какво му е на пътя, не разбрах.  Thinking Преди 10 дни бяхме по планините, ходихме и на Чудните мостове. Има дупки, не кой знае какви, на 3-4 места. Бяхме с Алфа Ромео 146. Чувала съм, че това е най-ниската от всички коли (редовно откачам предната броня по бордюрите в града), но проблем никакъв не сме имали. Вярно е, че е тясно, но преди това бяхме на с.Ягодина и може би затова ми се видя като царски път  Mr. Green
Иначе беше много красиво, есента се усещаше вече по цвета на гората. Съжалявам, че сме пропуснали с.Забърдо. Но така или иначе си обещахме пак да отидем, защото на 4 км от Чудните мостове има отсечка от античен път и мъжът ми искаше да го види, а вече нямахме време. Следващия път ще посетим и двете места.

# 24
  • Мнения: 2 567
И аз бях в края на юни там. Пътят наистина не е приятен, на мен и на голямата ми дъщеря ни стана лошо, но определено си струваше!  bouquet Пак бих отишла в региона.
Спахме в Проглед.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 702
Тук вече се изкушавам да питам нещо извън темата: къде в Проглед, как беше, имаше ли възможност да се поръча вечеря, колко ви струваше, ако може телефон за връзка? Може и на лични.

Извинявам се още веднъж на авторката   bouquet

# 26
  • софия
  • Мнения: 757
Здравейте, мами!
Мои роднини бяха ходили лятото на яз.Въча, хотел Чилингира. Останали са очаровани, та решихме да идем. Питането ми е към Софийските мами...маршрута е следния- от София по магистралата, оттам се вхаща пътя за Кричим, посока Девин, нали? А доколко е лош пътя?
Колко км стават от София?
Благодаря Ви предварително!  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 567
Ежка, спахме в хотел с апартаменти, има ресторант към него. Чудесен детски кът, предполагам и джакузито вече е готово.  Grinning Цени не мога да ти кажа, защото е на наш приятел и бяхме поканени. Довечера ще ти напиша телефон за връзка   bouquet

# 28
  • Мнения: 2 567
Ежка, предсрочно включване  Grinning Казва се Вила Проглед.

Вила Проглед

Има информация, телефон, мейл, снимки.  Hug

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 12:56 от _ШоШи_

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 702
Благодаря, изглежда супер!
И сайта е много добре направен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт