Бабиероси в космоса или как се боядисват к

  • 7 266
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
... и отново почукване, попукване и подпръхване, докато оттам не излезе
Космическата огнена птица.
Само че беше още мъничка и можеше да лети колкото от изкуствената трева до буркана с разтворената боя.

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Доня Василиндра видя излюпването на Космическата огнена птица и "Ойларипи"-то й секна.
- Бре! - викна донята. - Ето ти основното ястие за великденския обяд. Пълнена Космическа огнена птица с...
Именно. С какво?
Василиндра започна да скубе книжките от буйните си руси коси, белким намери точната рецепта.
- Въшки ли имаш, мари? - питаха другите дони със съчувствие.

# 17
  • Мнения: 5 877
- Пълнена космическа птица с въшки! Мътните да ви вземат! - взе да кълне Аманда, въпреки че никога не беше била наясно кои точно безалкохолни са мътните и къде вземат хората.
- Няма ми пипате пилето. Въшките си ги яжте с ориз, и на дроб-сърма може. Това пиле ще си го отгледам по предназначение и...

...междувременно пилето тупна в буркана със синята боя и отчаяно пърхаше, за да излезе...

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099
Запъхтяна, дотърча доня Ивон фон Снейкън. Тя беше млада тъдява - едва наченала сиптомите на критическата, както млада мома помирисва свенливо нарочно изпусната ергенова кърпичка...
Ще наобиколи... ще нагледа - мирише на козунаци и току-снесени яйца. А фон Снейкън до сега сал с едни други яйца си е поигравала. Докато дойде време да и уври акъла, той изврял...

# 19
  • Мнения: 516
"Тия бабишкери се скъсаха от плюскане, а все кльощави стоят" -помисли си Флоринда с огромна доза завист и отвратено загриза стрък целина. Знаеше, че Василиндра прави някакви магии в някакъв Дюкян. Обаче така и не научи, къде е това тайнствено  място.

# 20
  • Мнения: 3 405
- Хахаха - закиска се доня Анхелина, тъй като чу последните думи на Флоринда (а тя си мислеше, че ги приказва на ум, да, ама не).
- Ти за къдет' си тръгнала, аз от там се връщам. Дюкяна ми свали 10 килца от грамадата и сега съм фина и само леко заоблена. Ще ти издам тайна - пилето може да ядеш, яйцата тоже, но Великденското агне не!
"Тъкмо ще има повече за мен" - ехидно си помисли Анхелина и запретнала поли се запъти към кошарата. На прибежки и припълзявания се добра до нея, огледа се крадешком и се шмугна вътре. Бялата й панделка издайнически се развя, закачена на една клонка над вратата на кошара, където кротко спеше Великденското агне.

Другите бабетки се суетяха около синьото пиле и не забелязаха липсата на Анхелина, старата хиена.

# 21
  • Мнения: 3 447
...междувременно пилето тупна в буркана със синята боя и отчаяно пърхаше, за да излезе...
Доня Дона поприключи с месенето и излезе от кухнята, бършейки ръце в престилката си. В другия край на двора бабиейросите се бяха скупчили и възбудено ръкомахаха. Изведнъж оттам изскочи нещо наперено, дребно и боядисано в яркосиньо, прекоси двора тичешком, крещейки "Фрийдъъъъъм" и се шмугна в плевнята.
Доня Дона се опули невярващо.
- Уилям Уолъс? Виж ти, виж тиии...
И тя се запъти към плевнята, завладяна от поизбледнели, но приятни спомени за свободно развяващ се килт, приютил чифт юнашки великденски атрибути...

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вятърът довя чуден слух. Никога няма да повярвате, наоколо се навъртал Мел Гибсън (ама на млади години).
Василиндра натъпка в устата си сурово козуначено тесто (като се оглеждаше да не я спипа някой Дюкян) и хукна да търси смъртоносното оръжие!

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
-Хи хи, смъртоносното оръжие, чашка D, е останало някъде в миналото, при троловете... Ама няма да и казвам, ехидно се усмихна Хуанита. Знае ли човек кой какви козове държи в...пазвата си.

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
- Още е "Д" - гордо вдигна блузата си Василиндра и от сутиена й паднаха две торби. Бум!
- Подплънки, а? - ухили се злорадо Хуанита. - Мамиш, а?
Василиндра се огледа и прошепна:
- Ти да не мислиш, че току така се прави сексапил? Знаеш ли какво имам в гащите?
- Не ми казвай, че и бразилското ти дупе е фалшиво - викна потресена Хуанита.
- Не само то - намигна Василиндра и си свали дългите крака.
Хуанита избяга с писъци.
- Завист, черна завист - замърмори Василиндра и си прибра такъмите по местата. Къде се беше скрил Мел Гибсън на млади години? Къде?

# 25
  • Мнения: 3 405
- Да се чудиш няма за какво.
Заглавието разшифровай и зад думата кодова "К квадратче" ще откриеш скривалището негово ти - тайнствен шепот се изви около Василндра.

# 26
  • Мнения: 641
Дзоро /Дон Рамбо/ залепи ченето си с "Корега", сложи черната си маска и яхна триколката си за да се притече на помощ на нещастното синьо пиле.
В миг срещу него изкочиха чорлави и разпенени бабиеросите, сплели "жива верига".
Той хвърли жаден поглед към Василиндра и изфъфли:
- Дай на дядко да те цунка по красивата муцунка.

В този миг се чу крясък.Покрай него профуча Доня Дона подгонила пилето.
То падна на колене пред Дзоро и речИ:
- Абе, къде е Батко?

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 14:18 от Рамбо Силек

# 27
Бабиеросите не бяха сами в космоса. От съседната галактика Ксенофобия осторожно и със сериозно притеснение наблюдаваха суетнята. Тази вечер дежурно по вселена за първи път беше L4Т, наричано на галено елчето, предвид крехката му възраст от едва 300 светлинни години. Елчето повдигаше в недоумение до невъзможни висоти онази част от лицето си, която бабиеросите с настървение скубеха, в опита си да изглеждат по-привлекателни . Правеше му впечатление, че с тази дейност се занимава само половината от земното население, която по непонятен начин беше успяла да му даде да разбере, че е по-добрата. Това беше Загадката за елчето – защо при земляните има два вида и те са толкова различни?! Много неща от ставащите на Земята не разбираше елчето. То често прекарваше самотни воайорски нощи и с удивление наблюдаваше представителната извадка от местното население, наречена бабиероси. Случващото се сега обаче беше напълно непонятно за него. Това поставяше под въпрос твърдението на учените, че расата на елчето е с няколко еволюционни обиколки пред земляните и че интелектуалният потенциал на ксенофобците е несравним и несъпоставим с този на туземното население /в полза на ксените/. Така или иначе, елчето не схващаше каква е ролята на пилето в суматохата и защо то избра синята боя ...

# 28
  • Мнения: X
Посинелият от априлския студ и дъжд  бройлер недоумяваше какво предизвика спонтанният интерес към него. Не стига,че прекара дълги нощи във фризера на Пепилия, в отчаян опит да забрави как и с какво точно го заклаха, ами сега и това!!!
На всичкото отгоре беше засрамен от тена си..."Наближава лято newsm78", каза си той:"Как ще се лансирам в този търговски Невид, и аз не знам Thinking" и скочи във най-близката фурна,сгуши се до бухващия козунак и зачака мълчаливо и замечтано така бленувания и прословут бронзов загар.

# 29
  • Мнения: 5 877
През това време прясно боядисаното Космическо огнено птиче усърдно кълвеше просото от торбата размер Д, забравена на пода от твърде заетата с мисълта за Мел Гибсън Василиндра. Покрай тях, струва ми се, нагълта и няколко пайети с недоказана хранителна стойност.
Скоро достигна размерите на подрастващ щраус.

Общи условия

Активация на акаунт