как махнахте биберона???

  • 2 056
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Много лесно - използвах една хрема, беше на годинка, хич не я и търси, но не и беше голям фен. Малката ми дъщеря пък съвсем не иска биберон, само от време на време през деня, но нощем не и давам.

Абе защо се притесняваш? Какво е това бързане? Да седне само, да пролази, да проходи, да проговори, пък да пие от чаша, да не е с памперс, като че ли всички тези неща няма да се случат един ден и бе нашата намеса? Аз съм смучела биберон до 3г. и се напикавах нощем до 10 годишна и какво? Нищо ми няма, само дето майка ми се е тормозела. Я си гледай детето и не се притеснявай за глупости.

# 16
  • Мнения: 770
Още не сме!

# 17
  • Мнения: 1 671
Синът ми сам се отказа. Просто един хубав ден се опита да ми го даде на мен да го посмуча, аз направо го скрих. Повече и не го потърси. Беше на около 10 месеца.  Wink

# 18
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Ние още не сме я махнали. Иска ми се да я махна,но като знам как започва
 да се тръшка и плаче се отказвам.

За всяко нещо си има време.

# 19
  • Мнения: 266
и ние все още заспиваме с биба,веднъж пробвах и той вдигна Т.Как ще я махаме и аз незнам newsm78

# 20
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз я махнах окончателно преди месец...още от самото наало се стараех да давам биберона само при заспиване....а когато забките започнаха да ни израстват нарязах напречно бибата....така 2 дена се опитваше да я смуче, но видимо не й хареса....и след това не я потърси.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
С търпение  Simple Smile На 11 мес. го отказах, защото признаваше само ЕДНА единствена биберона - на Чико капката 0+.Пробвах какви ли не биби, но не.А се притеснявах да не му се изкривят зъбките.Около една седмица беше чудото.
Успех!

# 22
  • Мнения: 745
Моят син е любител на бибероните.Сега вече я използва само когато спи.Като заспи я изплюва,но нощем си я търси много често.В процес на зъбоникнене сме и го успокоява.
Незнам ,кога ще я маХна.ще почакам още МАЛКО ПЪК ДА ВИДИМ! Peace

# 23
  • Мнения: 1 103
При нас кучето я взе и два дни рева и край.Сега се смее на бебетата  hahahaи казва аз съм кака .

# 24
  • Мнения: 165
Ето как постъпих аз: отрязах му бибито до дъно и му казах, че Баба Меца му го е изяла. Първата вечер се буди много и го търсеше, втората вечер по-малко и после спря да го търси. При нас мина леко, дано и при вас да е така! smile3504

# 25
  • Мнения: 405
Махнах им ги,когато бяха на 6 месеца.Будеха се нон-стоп нощем и ги търсеха.Не зная какво е да ставаш десетки пъти на нощ за едно бебе,но знам какво е за две LaughingЗора беше точно 3 дни.Мога смело да кажа,че оттогава спим много по-спокойно.Успех

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Още не съм правила опити,има време!

# 27
  • Мнения: 1 447
 Мисля,че много рано искаш да го махаш.Моята дъщеря сама се отказа от
него на 1.5 месеца.Това стана когато тръгна на ясла каза,че била вече кака
и не искала биба.

# 28
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Махнах биберона на сина си когато беше на 1,2г.Дразнеше ме да го гледам с него и  един ден го скрих.Първата нощ се събуди и го търсеше,но като го гушнах и заспа без него.След това вече нямаше проблеми.

# 29
  • Мнения: 9 973
бибата е незаменим другар на детето ми.Давам я като се уплаши,като се удари и т.н. Знам,че до живот няма да я смуче,така че не виждам защо да му махам това удоволствие.Все пак с бибата бебетата се успокояват

Общи условия

Активация на акаунт