Магазин Jumbo-3

  • 17 566
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Ей, служителите.
Ние харесваме Джъмбо, затова и сме направили такава тема, затова и пишем тук.
Не ни разваляйте отношението към чудесния магазин!  Sunglasses

# 16
  • Мнения: 358
Раздел IV.

Обозначаване на цените на стоките и услугите

Чл. 15. (1) (Доп. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Всеки търговец предварително поставя на видно място в непосредствена близост до стоката нейната продажна цена.

(2) Продажните цени на стоките, предлагани чрез каталози, трябва да бъдат посочени до снимката или описанието на стоката.

Чл. 16. Продажната цена и цената за единица мярка на стоките и услугите трябва да бъдат недвусмислени, лесно разбираеми, ясно и четливо изписани и да не въвеждат потребителя в заблуждение.

Чл. 17. В случаите, когато продажната цена на стоката или услугата е съставена от отделни елементи със съответни продажни цени, сборът от продажните цени се изписва ясно и точно като крайна цена.

Чл. 18. Търговецът може предварително да информира потребителя за готовността си да преговаря за отстъпка от размера на обявената цена или на някои от обявените й елементи.

Чл. 19. (1) Цената на стоката трябва да бъде посочена в левове.

(2) Цената се обявява за съответната мерна единица и разфасовката, ако е различна от нея, или за брой.

(3) (Отм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.)

(4) В търговския обект обявената продажна цена и цената за единица мярка трябва да включват:

1. данъка върху добавената стойност (ДДС) и всички други допълнителни данъци и такси, и

2. цената на всички стоки и услуги, които следва да бъдат заплатени допълнително от потребителя, в случаите когато те задължително трябва да бъдат продадени или извършени от търговеца.

(5) Обявяването на различни цени за един и същ вид стока в търговския обект е забранено, с изключение на случаите по чл. 6.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ясни и точни правила.Ако всички ги спазвахме, а не вадехме вода от 100 кладенеца,че да покажем колко са виновни другите/но не ние/,нямаше да живеем в Абсурдистан.Колко излишни приказки се изприказваха,колко жлъч се изля-обявете цената на торбичката,както е по закон  и край!


Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 22:46 от снегурочка

# 17
  • Мнения: 2 037
Вие, служителите, явно изпитвате страшна неприязън към клиентите на магазина. Внимавайте да не започнат и те да изпитват към вас....Или още на входа изпишете с големи букви "Правила за поведение" на осмелилия се да влезе в "Джъмбо".

# 18
  • Мнения: 684
...Редовните, а и не до там редовните знаят, че винаги при рекламация магазина уважава желанието на клиента, независимо какъв е поводът за въпросната рекламация - дали е недоглеждане по време на покупката, сгрешен размер на дадена дрешка, дублирана играчка, или пък просто съпругата/съпругът не са одобрили дадена покупка..............., независимо от причината, ние уважаваме желанието на клиента, връшаме стоката, заменяме, или в доста от случайте възстановяваме стойността на покупката, като държа да отбележа, че това става на момента!!!!!!!!!!! ....
Наистина ли има такива случаи и се уважават рекламациите?! А аз миналата седмица купих една купичка, която беше пукната, но не съм го видяла в магазина и... не посмях да отида да я върна. Така че направо я оставих да си играе малката с нея и да си храни мечо  Laughing Вярно, че беше 3 лв., но ми стана криво за лошия ми късмет да попадна точно на счупената и още повече за отнесения ми акъл да не огледам добре какво взимам.  Rolling Eyes Но ако друг път попадна на дефектна стока, ще си я върна и това е  Naughty

# 19
  • Мнения: 6 323

Адрес: гр.София;бул.България 51
РАБОТНО ВРЕМЕ:
понеделник-събота  10-21ч.
неделя  10-20ч.
TEMA1
TEMA2




За мен това си 100% нерегламентирана рекламна тема.
Ако някой има конкретен въпрос - да го постави като тема за дискусия, но нерегламентирана рекламна тема в този си формат не бива и не може да бъде толерирана.
Вариантите за реклама са много и това не е един от тях.
Съжалявам, че не съм засякла темата по-рано, още в нейния 2-ри екземпляр.

Общи условия

Активация на акаунт