въпрос относно митницата

  • 2 228
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 652
Съжалявам ако съм прозвучала грубо Титина.
Но в практиката си съм срещала погрешно информирали се хора, които не искат да приемат правилната ситуация и смятат, че митниците ги заблуждават нарочно. Не съм митнически служител, от обратната страна на барикадата съм.
Малко оспамвам темата, но по принцип често  - не в случая - се твърди, че в чуждите митници всичко е ок, и без да познават законите, да се жалват неправилно от митническите изисквания в БГ, които са равни на тези на ЕС.
 Все пак да допълня - не е съвсем 5%.
Според новия регламент единна ставка от 3,5% се прилага при условие, че обявената стойност не превишава 350 евро за всяка нетърговска  пратка. Това се отнася за пратки от физ. лица към физ лица.
В крайна сметка всичко се определя от конкретния случай, придружаващите документи и изискванията на митницата, където ще се получава/обмитява стоката.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 17:22 от shedi

# 16
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Не знаех , че са променили ставката и благодарш за информацията. Наистина хората изкарват за всичко виновни митниците, не може митницата в една страна да определи какво ще прави тази в друга. А иначе тук (имам предвид Канада) се работи много по-лесно. Ншма го това висене по митници като в България и всичко е максимално опростено. (говорш го на базата на българскиш ми опит и на опита ми тук в тази сфера).

# 17
Az imam da poluchavam danki ot ebay ot mitnitsata i nqmam predstava kakvo da .'pravq i tr li da platq neshto.
Mersi.

Общи условия

Активация на акаунт