дайте съвет-време ли е за сокчета

  • 1 548
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 756
много е рано , аз мисля да дам най -  рано на 8-9 месеца , но ако искаш да започнеш поне да стане на 7 , края на 6 -ти месец

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
не давай сокчета, много е рано.
първо захранваш, чак после сокчетата.

Раничко е  Wink
иначе и аз по съвет на педито почнах да пробвам да давам по това време .... но ги спрях  на малчо не му се нравеха мого  Crazy

# 17
  • Мнения: 2 897
ami as pitam za6toto na6ata lekarka ni posavetva da zapo4nim o6te ot 30 den

Незнайно защо някои педиатри не си ъпдейтват информацията Confused
Моят не ме е съветвал такова нещо.
Дадох сокче доста след половин годинка - нищо не е загубило моето дете, повярвай ми Wink

# 18
  • Мнения: 576
Аз все още не давам сок в къщи, въпреки, че в яслата дават.

# 19
Захраних със сок когато беше на 5 месеца.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Рано ви е още,но всеки сам си решава  :hug На синът ми му дадох сок  за първи път във 2-я месец,а на дъщера ми в 4-я  Peace

# 21
Аз започнах от около месец да давам сокчета, а Алекс е вече на годинка. Не съм захранвала със сокчета, а първо със зеленчуково, после - плодово пюре. А и, според мен, за твоето бебе е още раничко за захранване.
препоръчаими  някакво  зеленчуково пюре много ще съмти благодарна .защото една приятелка ми препоръча пюре от  картофи и моркови с овесени ядки.твоито мнение

# 22
  • София
  • Мнения: 15 221
Пюре от картофи+моркови+овесени ядки не е подходящо като за първо пюре.
Избери еднокомпонентно-само от един зеленчук. Или направи домашно.
А и това, което ти е препоръчала приятелката ти, не става за толкова малко бебе-заради овесените ядки. Въпросът дали съдържат глутен или протеин, който го наподобява, е малко дискусионен. В повечето източници овесените ядки се сочат като съдържащи глутен, а той се дава най-рано след навършване на 6 месеца.

# 23
  • Мнения: 625
дадох сок на 5 месеца,ако имам второ дете ще му дам много по- късно Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 430
Емма, най-добре попрочети повечко теми и ще се хванеш за главата след това за съветът на педиатърката ти да дадеш сок на 30дневно бебе...
Аз на моят син сок давам от 8 навършени месеца. Захранване започнах след 5 навършени. Ако бебето ти не хапва домашно пюре, пробвай с тиква на хип примерно. Но имаш доста време до тогава.. Упех   bouquet

# 25
  • Мнения: 514
Аз сокове не давам!Само един път купих и тя не искаше да го пие!Затова давам чайчета на Хип!

# 26
  • София
  • Мнения: 4 588
Рано е според мен. Аз още не съм давала сок и не бързам. Peace

# 27
  • Мнения: 681
Рано е според мен ,аз дадох в края на 3-я месец около половин месец и ги спях,защото прецених,че не съм  постъпила както трябва.Ще подновя когато сметна за необходимо.

# 28
  • Мнения: 668
Дадох на 2 месец сок,много му хареса.Пиеше го до 6 месец и досега не иска.Сама си преценяваш според детето и дали ти самата искаш да му дадеш.Ако сте на кърма по добре изчакай както са писали пове4ето жени.

# 29
  • Мнения: 668
за пюрето повечето започват с картоф и морков.Ако не го хареса му прави в началото домашен докато свикне.след това са кашите.

Общи условия

Активация на акаунт