За хорската лошотия...

  • 7 871
  • 229
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 634
Pipinka, к'ъв е този лозунг? Няма линк, а ме гложди любопитство.

Най-тъжното е, че откакто съм във форума периодично има такава тема. И все нови мамчета се оплакват.

Като чета постингите на част от потребителките тук се моля да не умра насред улицата, сигурна съм, че няма да се бръкнат да си извадят телефоните от чантите и да наберат безплатния номер на "Бърза помощ".  Tired

Известно време офисът беше на Витошка и често хората се спъваха в тези жълтите ограничители за трамвая. За 1г видях да вдигнат 2-3 човека. На мен ми става много тъжно когато баба се изтърколи на земята.

Най-бруталната ми гледка беше млад мъж, вероятно с епилептичен пристъп паднал на светофар. беше си ударил главата в бордюра и течеше кръв. Хората просто пресичаха.

# 106
  • Мнения: 3 092
Да , наистина е тъжно това , което пишеш , но на мене не ми се е случвало .Напротив и  място са ми правили в 80проента от случайте и са ми помагали с количката и малката ....съжалявам мила !  HugИмаш абсолютното право да си ядосана .

# 107
  • Мнения: 4 451
zvetina, виждам че говориш за нещо съвсем различно и драстчино се отклоняваш от темата. Ако човек падне на улицата (каквито примери дадоха някои момичета) и се удари лошо, дори изпадне в безсъзнание, как ще помоли вежливо и с усмивка за помощ?

# 108
  • Мнения: 452
аз говоря за бременните и за майките с деца 
А за тия случаи- в София е така ,но в малките градове хората са много по- сърдечни и по- задружни ..... имам наблюдения и разликата е потресаваща !Просто София е един ужасно ,ама ужасно жесток град !Така ,че когато това ви е известно ...търсите начин за самосъхранение - аз това съм го разбрала преди много време и може би затова тези неща в София не ме шокират .....нормални са ми ......тук хората са много отчуждени !Има много негативизъм и злоба ,но не им обръщам внимание - даже ме разсмиват !Просто не мога да си позволя лукса да бъда нещастна защото на някакъв тъпанар му било криво и е решил да си го изкара на мен  като ме обиди или като ми се озъби насреща !

# 109
  • Мнения: 236
Много негативна станала тази тема...
Да ви разкажа какво ми се случи днес. Пропуснах една маршрутка, защото беше пълна до пръсване. Качих се на следващата. Шофьорът  ме попита дали ще ми бъде удобно да седна най-отзад, защото само там имаше място. Млад човек, виждайки корема ми скочи и ми освободи място отпред, за да ми е по-удобно. Стана ми приятно.
Разказвам това, защото ми се струва, че забелязвате само лошото, a нещата не са толкова черни. Аз се сблъсквам с подобно добро отношение ежедневно и ако случайно някой ден, някой не реагира, както съм очаквала няма да изпадна ярост. Просто хората са различни, имам си едно наум и се старая да не изпадам в подобни ситуации.

# 110
  • Мнения: 3 634
Още повече се предполага ,че бременна жена като и е лошо няма да обикаля по магазините и да виси  наредена по опашки !Ако го прави си поема риск ,че има хора ,които няма да се съобразят със състоянието и !Какво ненормално има тук !
 

Ти сериозно ли?!  Tired   168uu
Докато бях бременна поне 3 пъти ми се наложи да ходя до НОИ заради болничните, над 5 пъти за БХС, ФМ, кръвни тестове и т.н.

# 111
  • Мнения: 452
ами сериозно - в момента съм берменна и не бих хукнала да пазарувам ако ми  е лошо ~

# 112
  • Мнения: 452
ами сериозно - в момента съм бременна и не бих хукнала да пазарувам ако ми  е лошо ~Не мога да очаквам хората да знаят ,че ми е лошо и да ми отстъпват място !Пазя се и излизам като се чувствам добре !А за изследванията ходя с мъжа ми или с такси - а там също чакат бременни - какво да ми  правят път да съм първа ли ?

# 113
  • Мнения: 1 745
zvetina,ти нещо или не си прочела всичко,което съм написала,или просто си търсиш тема,в която да си пишеш каквото ти дойде на ум.  Stop
Сигурно 10 пъти вече писах и аз,и другите момичета,че говорим за случаите,в които се НАЛАГА да отидеш някъде,било то на пазар,на ЖК,ДК или където и да било.Не си спомням някой да е описал друга случка.
И стига с това пазаруване.Ми като няма нищо в хладилника,а мъжа ми го няма,какво да ям аз?!!  newsm78 На фотосинтеза да карам,заради това,че съм бременна и ми прилошава...  Tired
Не съм давала и пример с болници,където дори най-редовно ме предреждат,щото съм оФца и си мълча.  Crossing Arms
Изобщо не говорим за едни и същи неща,така че мисля,че коментарите ти не са много свързани с темата.Иначе по принцип има и истини в думите ти!Нищо лично!  Hug

# 114
  • Мнения: 2 471
ами сериозно - в момента съм бременна и не бих хукнала да пазарувам ако ми  е лошо ~Не мога да очаквам хората да знаят ,че ми е лошо и да ми отстъпват място !Пазя се и излизам като се чувствам добре !А за изследванията ходя с мъжа ми или с такси - а там също чакат бременни - какво да ми  правят път да съм първа ли ?

Извинявам се, че се намесвам искам да те попитам zvetina, ти никога ли не излизаш?  Висяла съм на опашка в НАП бременна в 6 месец и 1/2, защото съм счетоводител и трябваше да си върша работата......... как да предвидя, че ще ми стане лошо и на другия ден ще влезна в болница? Или просто си стоиш у вас, превантивно?

# 115
  • Мнения: 452
Ами на мене като ми се налага - си взимам такси - не ползвам градски транпорт - точно защото не очаквам някой друг да го е грижа за мен!Пазя се и това е !А женската ми косултация си я избрах съвсем близо до вкъщи - и там не ми се налага да ползвам транспорт !Пазарувам в не  пикови часове като няма голяма навалица - изобщо следя си спокойствието ,посещавам пазара - там няма опашки по сергиите ...просто гледам да не ми се налага да съм зависима от отколните- пазя се и това е !Спестявам си негативните емоции по всякъкав повод !

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 15:53 от zvetina

# 116
  • Мнения: 2 471
Ами на мене като ми се налага - си взимам такси - не ползвам градски транпорт - точно защото не очаквам някой друг да го е грижа за мен!Пазя се и това е !А женската ми косултация си я избрах съвсем близо до вкъщи - и там не ми се налага да ползвам транспорт !Пазарувам в не  пикови часове като няма голяма навалица - изобщо следя си спокойствието ,посещавам пазара - там няма опашки по сергиите ...просто гледам да не ми се налага да съм зависима от отколните- пазя се и това е !Спестявам си негативните емоции по всякъкав повод !

Браво на тебе с такситата... А жените, които не могат да си го позволят?

# 117
  • Мнения: 3 634
Ами на мене като ми се налага - си взимам такси - не ползвам градски транпорт...

Аз ползвах често и личен шофьор, но той не се съгласи да ходи вместо мен на ЖК консултации. Също така отказа да ме носи на ръце по стълбите, там където нямаше асансьор.  Joy

# 118
  • Мнения: 1 745
Браво на тебе с такситата... А жените, които не могат да си го позволят?
....като мен!  Confused В нашия град АГ-то е...  Whistling Та трябваше да ходя по 2 пъти в месеца до МД.То това не е по темата,но все пак.
Да не говорим,че пазара тук не е много близо до нас.Магазините-също...

# 119
  • Мнения: 9 814
Явно темата наистина е станала доста негативна и отново се заформят здрави спорове.
Нормално е една бременна жена или майка да излиза навън без да знае точно кога ще й стане лошо и дали ще има кой да й помогне с количката.
За такситата добре, но наистина има хора, които не могат да си го позволят финансово.

Е, не може да сме всички така умни и предвидливи като zvetina.

Общи условия

Активация на акаунт