Да помрънкаме малко: графини и лордове 3

  • 33 117
  • 478
  •   1
Отговори
# 405
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Фуси, ходих, жалвах се.... Щото ние имахме и Гордиев възел - не живеем на постоянния си адрес след като осиновихме Ваньо. И настоящия ни адрес е в друг район на София!!! Е това беше неразрешимо за социалните от двата района - кой да дойде да ни види къде живеем. Трябваше специално писмо от РДСП - София да им нареди какво да правят и... накрая никой не дойде, а по телефона се обяснявахме колко стаи имаме и каква подредба на детската....
Относно твоите въпроси имам писмен отговор: на документите срокът изтичал на еди колко си време - медицински, съдимост и т.н. Трябвало пак характеристики, защото обстоятелствата се били променили и някой трябвало да ни опише като родители какви сме.
Е, да те успокоя - при нас второто проучване беше ама чисто формално. Само се срещнахме с новата социална, която ни бяха определили, за да констатира, че документите ни са в ред и че твърдо искаме госпожица и това беше. Ама чакането после беше пак повече от година (щото вече си имаме дете, пък имало много без деца които чакат...).

При нас досега на проверка са идвали два пъти за Ваньо и веднъж за Албена. А доклади си пишели на всеки 6 месеца... Много ми е интересно да прочета какво пише в някой от тези доклади...

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 16:56 от Gankata

# 406
  • София
  • Мнения: 9 517
Току що ми се обадиха от РДСП - rotfImbo ще идват на проверка във Вторник. Демонстрират колко са съвестни... много са сладки
Хахахахахах - на мен днес ми бяха на проверка - Исак е със синина под дясното око, а Дара със сцепена устна, но социалната нищо не попита - евала. Ако беше попитала си мислех на майтап да й кажа, че ги бием постоянно и непрестанно.

# 407
  • Мнения: 2 123
Да, аз си мислех, че ще ми излезнат с този текст на наредбата, обаче:
Чл. 26. (1) При промяна на някое от вписаните в регистъра обстоятелства, които са от значение за даване на разрешението за вписване, осиновяващият писмено уведомява регионалната дирекция за социално подпомагане по постоянния си адрес в 7-дневен срок от настъпването й.

обаче:
1. Значи, аз вече имам разрешение. Не става въпрос за ново разрешение, а за продължаване срока на старото

2. По тази логика, би трябвало кандидат осиновителите да вадят нови документи на всеки 6 месеца.

3. А ако следвам отново тяхната логика, след като съм подала молба и липсват доокументите, то следва да се приложи
чл.15, ал. 4): В случай на пропуски, фактически грешки или несъответствия в приложените документи директорът на дирекция "Социално подпомагане" определя срок и дава указания за отстраняването им, а при необходимост - изисква уточняване на наличната и предоставяне на допълнителна информация. Аз такива указания не съм получила

Нещо не ми се хаби енергия в тая простотия.... Но като ми дойдат на проверка... тогава мисля да ги "фигурирам" както казва Карлсон  Mr. Green

# 408
  • Мнения: 2 123
А още по-хубаво, ако ми зойде вдъхновение - ще напиша една подигравателна статия в Дневник. Предишната ми такава имаше голям успех (простете скромността Blush)

# 409
  • Мнения: 3 246
Чл. 27. Заличаване на осиновяващ от регистъра се извършва при прекратяване на разрешението за вписване или при изтичане на срока по чл. 57а, ал. 6 СК от Наредба № 4
 чл. 57а, ал. 6) от Семейния кодекс,  Разрешението се издава за срок две години. При промяна на обстоятелства от значение за издаване на разрешението лицето, което желае да осинови дете, е длъжно да информира дирекция "Социално подпомагане". Ако промяната е от съществено значение, се извършва ново социално проучване и разрешението може да се прекрати по преценка на органа по ал. 4.
Фузи,  самото разрешение е със срок на действие две години, а в случай на съществена промяна на обстоятелствата в този срок /например подала е документи сама жена и междувременно се е омъжила, т.е. това налага ново проучване, този път на съпруга и на двамата вече като семейство, се извършва ново проучване. Що се отнася до медицинските - тяхната валидност е по-малка. Друг е въпросът, че ако сама не си решила да прекратиш вписването си в регистъра, би следвало да ви уведомят служебно за изтеклия срок на документите и вие да прецените какво да направите - дали да подготвите наново или да откажете вписването.

# 410
  • Мнения: 2 123
Не говорим за заличаване

нови обсоятелства, неизвестни на РДСП не са настъпили

срока на документите е без значение от гледна точка на присъствието в регистъра. Не знам дали съм ясна. Никой от нас не вади нов документ, щом изтече валидността на предишния. Логиката е, че ако се стигне до дело, така или иначе ще се извадят валидни документи

Не виждам в нардебата задължение за РДСП да уведоми за изтичане на срока

# 411
  • Мнения: 2 172


Просто - спортна злоба... към администрацията. Аз бях много мила докато говорих с тях и ги попитах тяхна ли е грешката или моя. Последва драматична пауза, но:


А, това го разбирам. И аз си падам спортист. Пусто, време не ми остава да спортувам винаги. Може пък да е за добро. Laughing

# 412
  • на път
  • Мнения: 2 804
.......
срока на документите е без значение от гледна точка на присъствието в регистъра. Не знам дали съм ясна. Никой от нас не вади нов документ, щом изтече валидността на предишния. Логиката е, че ако се стигне до дело, така или иначе ще се извадят валидни документи
.....

 newsm78 А нас ни накараха да извадим наново всички документи за да останем в регистъра след изтичане на 2 годишния срок. После започнахме да получаваме наново писма от регионалните дирекции (2 проучване не е имало, само ново заявление и последваща молба за разширяване на изискванията).

И така обобщено
заявление - септември 2007
писма - януари/ февруари 2008
молба - септември 2008
онова чаканото писмо - 4.11.2008

сега предполагам ще вадим наново бележки ....

# 413
  • Мнения: 2 123
Важно е за протокола - в смисъл да не се бъркат останалите.

Грешката си е ИЗЦЯЛО моя. Като не мисля, какво означава адм. действие,  адм. акт. и пр. така е - кьорав карти не играе. Разговорите с лелите от администр. са си отделна тема. Какво ми били казали и пр.  - мой проблем. Неточността на наредба 4 е отделна тема

# 414
  • Мнения: 2 123
Важно е за протокола - в смисъл да не се бъркат останалите.

Грешката си е ИЗЦЯЛО моя. Като не мисля, какво означава адм. действие,  адм. акт. какво и кога поражда действие и пр. така е - кьорав карти не играе. Разговорите с лелите от администр. са си отделна тема. Какво ми били казали и пр.  - мой проблем. Неточността на наредба 4 е отделна тема

# 415
  • София
  • Мнения: 9 517
Е, писна ми вече от тези болести - от началото на октомври до сега Исак е ходил два пъти по 5 дена на детска, след това по 2-3 седмици лечение, поне последния път отървахме антибиотика, но пък ме зарази мен и какъв грип изкарах... не помня да съм карала такъв. Вчера го пратих на детска абсолютно здрав - няма кашлица, няма сополи, няма нищо и днес сутринта започна да прихърква. Е, немам сили вече да се боря с болести, а не върви дете на 4 години да го затворя зимата в къщи и да му отрежа контакта с другите деца, пък и той толкова много иска да ходи на детска. Нямам вече сили и нерви - каква е тази пълна липса на имунна система идея си нямам  newsm78.

# 416
  • Мнения: 1 652
Е, писна ми вече от тези болести -............................... - каква е тази пълна липса на имунна система идея си нямам  newsm78.

фоксче, пробвай хомеопатия. Горещо ти я препоръчвам. И ако искаш ще ти препоръчам и хомеопат в София.

# 417
  • Мнения: 3 246
Фоксче хомеопатията е добър вариант, пробвай да даваш и цитросепт Peace нашата лекарка е привърженик по принцип на хомеопатичните лечения без излишно даване на антибиотици, но пък Боби изкара за втори път аденовирус и то в рамките на месец , е пак сме на антибиотик, но днес е добре и живот и здраве в понеделник на градина. Всъщност каквото и да правим май трябва децата да надживеят този период, това преди време си мислех, че никога няма да го кажа, но градината е инкубатор на болестите и май няма да има отърване от тях. Стискам палци бързо да се излекувате, хм представям си колко ти е трудно да опазиш и малката сладурана Hug

# 418
  • София
  • Мнения: 9 517
Благодаря за съветите - и хомеопатия и цитросепт и какво ли не давах миналата година. Оставих го лятото в къщи по цял ден на вън на слънце, бих му превенар, сега давам кой знае защо рибомунил... Май ще е така и тази година, дано като стане на 5 и спре този порочен кръг.

# 419
  • на път
  • Мнения: 2 804
... Май ще е така и тази година, дано като стане на 5 и спре този порочен кръг.

Фоксче, страх ме беше аз да го кажа, но съм съгласна с теб че ще трябва да чакате да "израсне" проблема.

Общи условия

Активация на акаунт