Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 840
В двора на нашата градина не разрешават дори на родителите на децата да се задържат. Вземаме си децата и напускаме много бързо. Всяка група си има собствена площадка, на която не играят децата от другите групи, камо ли да се допускат външни лица.

За разлика от училищните дворове, тези на детските градини не са обществени места.
Ако и училищата бяха така, щях да съм още по-доволна.

# 16
  • Мнения: 17 407
То май навсякъде е забранено. Туй не пречи да виждам в двора на нашата тийнове с бири( това преди време, скоро не съм), разни дедовци и баби. Отделно е разпоредено веднага, след вземане на детето, да се напусне територията.
Аз се чудя на хора, които прескачат ограда на заключена ясла/градина, за да играят децата им там.

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На градината на Големия трол сложиха много висока ограда и така решиха проблема с "гостите".

# 18
  • Мнения: 47 983
Не само децата им, и кучетата си водят (в заключената ясла)
Тийновете също много се кефят да пият  точно в яслата  #Cussing out
А всяка сутрин персонала съвестно чисти...защото мъниците са като прахосмукачки ( в нашата ясла извеждат много децата)

# 19
  • Мнения: X
Правилно са ви изгонили!
Винаги съм се дразнела, когато видя в яслата или градината деца, майки, които не са "от там". Когато вземах кухня от яслата на голямата, съм влизала само да си взема храната и си излизам. Много майки използват двора да поиграят децата, докато стане време, защото е безопасно, да но не е редно.

И не, не са обществено място и са поддържани за децата вътре, а не за вашите! Ама, че наглост!

# 20
  • Мнения: 14 133
Да, има такава забрана и  в нашата градина.  Crossing ArmsНормално е да не се смесват децата от градината с тези, които не я посещават.    Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Правилно е, че са ви изгонили.
Никога не съм си позволявала да си водя детето да играе в двор на детска градина, много ясно, че този двор е за децата, посещаващи въпросната градина. Когато детето ми тръгне на градина, ще се радвам да посещава градина, спазваща строго това правило.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ами, викам стига толкова Grinning Сигурна съм, че майката разбра, че:

- има такава наредба
- правилно са ги изгонили
- всички са възмутени от въпроса

# 23
  • София
  • Мнения: 619
И така...благодаря на Бу,че отключи темата.Така ще мога да публикувам и аз мнение/отговор към всички които са писали тук!
Pandora,не бих казала,че е наглост това,че искаме децата да играят на чисто и подържано място!
Пролетна фея,разбира се,че съм против вандалските прояви именно поради тази причина съм една от мисля не малко срещаните майки които спазват строго чистота в двора на градината,а и на всяко друго място....
Дренка,а не се ли чудиш как е възможно в една държава да има крайно висока липса на детски площадки и то с години-десетилетия наред?
Клонка,изрично подчертах,че ние не ходиме в градината когато има деца изкарани на двора от самата градина!
BirdsFlu,градините са с делегиран бюджет,няма как общината да им отпуска пари за денонощна охрана,а и аз с моето дете(1.8г.)не сме тийнейджъри,пияници,наркомани!
Dona,как иначе ние 15-те майки(сульо и пульо) да си вземеме храната на децата?Аз с какво съм виновна,че пункта е поставен именно там?
Пролетна фея,първо по обяд между 12 и 13 часа децата все още не са по леглата,а обядват-това е и времето в което изчакваме и взимаме кухнята(която е доста не постоянна в часовете на доставката)и си отиваме от мястото.И второ,мисля че си противоречиш-как докато спят ще се дразнят на това,че моето дете е с майка си?!
Mama_Nana,на теб бих казала същото с риска да се повторя каквото и на Pandora!
Julie,леле не ме стреляй и ти моля те-стигат ми заплахите от страна на охраната в същия ден-и уверявам те,че няма да пусна подобна тема,защото не съм подмазвачка и ще знам с какви подбуди съм го правела посещавайки това място с детето си.Между временно за което се старая да подсигуря най доброто с цената на ВСИЧКО в тази скапана и така не уредена държава!
Минзухар-що за нахалстовооооо?Ти къде предпочиташ да ти се разхожда детето-по мизерните площадки,пълни с мръсотия или на подобно място като детските градини?
delight,смятам,че 99% на 100% са имунизирани децата,най малкото са им направени ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ имунизации.Знаеш ли,как наричам тези места т.е. държавните детски градини-Отделение Детска Вирусология!Пусни си детето там,че да лепне по бързо някой вирус или плевмония да речеме.Предполагам,че твоето дете не е инжектирано със серума на Дънкан Маклауд(от клана Маклауд),нали?И относно това,че родителите цапали-звучиш ми като една лелка която раздава кухнята на която един ден и зададох въпроса,защо капачките на бурканчетата с храна са ръждясали,а те ми отговори-ами вие ги давате такива -ХАХАХА!Е същата работа и ти!

И сега за финал:Съгласна съм с наредбите и ги спазвам-разбира се за тази не знаех до сега!
                           Пуснах тази тема,като запитване,а не с цел да се оплаквам или възмущавам(delight)

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 22:56 от ronkis

# 24
  • Мнения: 47 983
Не си противореча, преди да започнат да ви раздават храната от кухнята, я раздават на групите и лелите започват да хранят децата
В 12,30 вече има заспали деца- знам го,защото днес отидох да взема синът ми в толкова и той вече спеше
Тези,които не спят пък, се дразнят от шума
Като искате= стойте си, но ако питаш за мнението ни- аз лично одобрявам забраната
Пишете до кмета да ви направи една хубава градинка и си я поддържайте, за да има къде деата ви да играят на чисто и поддържано
Градинката на детските заведения еобщинска, но не обществена собственост и сте длъжни да се съоразите със забраната

# 25
  • Мнения: 17 407
Да, и аз благодаря на БУ, че отключи.
Не, не се чудя. Площадки има, бъкано е с такива, поне в моя  район. Не е нормално да се прескача ограда, поне за мен.

# 26
  • Мнения: 6 029

Julie,леле не ме стреляй и ти моля те-стигат ми заплахите от страна на охраната в същия ден-и уверявам те,че няма да пусна подобна тема,защото не съм подмазвачка и ще знам с какви подбуди съм го правела посещавайки това място с детето си.Между временно за което се старая да подсигуря най доброто с цената на ВСИЧКО в тази скапана и така не уредена държава!


Няма й нищо на държавата в случая, непускайки теб и други като теб, пази нашите деца. Мизерията из градинките я правят майките с децата. А градинки около мен бол. Но свински. Това не ми дава право да водя децата да играят в детско заведение.

# 27
  • Мнения: 553
Имам едно предложение към авторката на темата:
най-добронамерено.
тези10-15 майки защо не си изберете една градинка или детски кът и не си направите график да се изреждате всяка сутрин да ходят 2 майки/едната наглежда децата после се сменят/ и да почистват градинката, така на всички всеки ден тази градинка ще е чиста.
Може да си организирате мъжете някой уикенд да боядисат пейките и каквото там измислите, да посадите някое и друго цвете, да засеете райграс където ептен е заминал, някаква оградка. Това са добра организация и по под 10 лева разход на семейство. Можете да сложите и една табела с молба да не се разхождат кучета и да не се хвърлят фасове и боклуци защото ежедневно играят деца, а на гърба на табелата да ви е графика. Може и да събирате по 2-4 лева за да плащате на някоя жена която чисти входа на някоя от вас да почиства и градинката.
Можете и да потърсите спонсор някоя фирма за някоя нова катерушка. Можете да поискате среща с кмета и да помолите да се постави ограда която да се заключва нощем /заради кучетата които дрискат по пясъчниците и разнасят кърлежи/ и като патрулират от Егида и МВР да я наглеждат повече, така няма да е желано място за нощни сбирки от които остават бутилки и фасове.

И аз като дете съм живяла в блок и някак след входната брата не ме интересуваше. От доста време живея в къща и това ме промени- сега усещам че и стълбището и градинката край блока са /били и тогава/ И мои и бих полагала някакви усилия да са чисти дори само заради себе си. Дори и друг да не го прави. ДОРИ САМО АЗ заслужавам да са по-добре и това е достатъчно. Е нека го ползват и другите. На мен съм си важна аз.

Доброто е като цвете- трябва да го посееш и да го поливаш. И когато цъфне- не могжеш просто да го скриеш- всички го виждат макар и през оградата и всички му се радват. Не само този който го е поливал. И макар и с едно цвете света е станал по-красив а хората мъничко по-усмихнати.
Българите все се оплакваме и очакваме някой нещо да ни оправи. И като никой не го оправи се примиряваме с то ва да продължаваме да мрънкаме.

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 00:45 от oceanid

# 28
  • София
  • Мнения: 2 623
Естествено, че ще ви изгонят. Когато давам детето си на детска градина, искам да знам, че го оставям на сигурно място, където не може да влиза сульо и пульо. В случая 15 майки, в друг случай може да са 15... (педофили, пияници, наркомани, бандити... попълнете по избор).

Абсолютно подкрепям  Peace

# 29
  • Мнения: 27 524
Няма й нищо на държавата в случая, непускайки теб и други като теб, пази нашите деца. Мизерията из градинките я правят майките с децата. А градинки около мен бол. Но свински. Това не ми дава право да водя децата да играят в детско заведение.

И аз така мисля принципно  Peace

Интересно, защо едни и същи хора реагират и се изказват различно, с различни думи, за идентични неща... според случая явно. Хм, доста жалко  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт