Дали отново е поредната бабина деветина?

  • 3 188
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 884
Простотия или не-при мен се оказа вярно. Първата ми бременност с момче, беше съпроводена с тежки проблеми, касаещи личния ми живот, самата бременност-изключително лека, разхубавих се , и много хора още  си спомнят как изглеждах тогава. Втората, с момиче, пак много леки девет месеца, но просто бях намразила огледалото-носът ми изглеждаше огромен, цветът на кожата-отвратителен, близките ми не ми казваха , че съм погрозняла, а просто, че се съм се "изменила" в лицето. Ако това е поредната бабина деветитина, и при мен е било просто случайност, го отдавам на това, че първият път бях бременна на 21 г. , а вторият-на 32г., т.е. младостта ме е разхубавила, не бременността.

# 31
  • Мнения: 9 990
Въх!С две момичета сигурно на плашило съм приличала, айде моля ви се сега....все съм си Хубава аз... Laughing
С двете си бременности съм имала различни периоди-период на разцъфване, чувстваш се добре, подвижен си и т.н., но и периоди, в които съм била зле-гади ми се, спи ми се, подута съм-та не съм била невероятна гледка баш в тези дни.И според зависи кой кога е уцелил да ме види.

А, щото за кожа и коса говорите-та ето ви-с две момичета-с първата пъпчасвах повече, с втората-никак.

# 32
  • Мнения: 770
Аз като бях бременна с момче и момисе сигурно е трябвало да приличам на Квазимодо.
Но бременността ми се отрази добре на косата, на кожата...

# 33
  • Мнения: 91
нищо вярно, другото са пълни съвпадения.И аз мисля,че всичко е от хормоните. Бах с поликистозни яйчници, но в по-лека форма, имах си кожни проблеми за щастие не на лицето. Но сега косата ми стана по-гъста, кожата на лицето ми стана по-малко мазна, сякаш е по-добре. Не знам още какво ще е бебчето:момиче или момче, утре живот и здраве ще разбера, макар че пак не е на 100%  сигурно, че няма да се окаже обратното. С две думи обаче: абсолютно не вярвам. preggo

# 34
  • Мнения: 7 201
Незнам дали е вярно,чувала съм го....при мен се наложи да лежа от седмият месец,бремеността ми определено не беше много лека,и постоянно ми казваха,че съм станала още по-хубава и бля бля.......... Mr. GreenВярно беше! Crazy
yesТова се отнася и за мен-само дето лежах от 5-я месец.
Иначе и за мен са си бабини деветини. Laughing

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
понеже мога да сравнявам двете си бременности- смятам, че не е вярно.

и аз така  Peace

# 36
  • Мнения: 931
Според мен е деветина.По мои наблюдения не е така.Първата ми братовчедка кара мн спокойна бременност и роди момиче и цъфтеше през цялото време.А друга моя приятелка която роди също момиченце имаше толкова посърнал вид 9 месеца че аз не можех да я позная, но тя караше мн тежка бременност.Така че  по скоро вида се променя от протичането на бременността а не от това дали ще родиш момиче или момче.Поне това е мое мнение.

# 37
  • Мнения: 85
Не съм забелязала да съм се променяла  newsm78 . Това са глупости.

# 38
  • София
  • Мнения: 928
по скоро вида се променя от протичането на бременността, а не от това дали ще родиш момиче или момче.
Peace

# 39
  • Мнения: 999
Пълни глупости.Както и това с формата на корема. Ако корема ти е остър значи е момче, ако е разлят е момиче.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592
Пълни глупости.

# 41
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
....Танче, аз също съм го чувала това поверие....Първия път родих момче, не изглеждах зле през бременността, макар да имах разни проблеми и да качих доста килограми. Тоя път също си се харесвам и разни хора ми казват, че съм изглеждала добре. Като прибавим и първото докторско предположение, че в корема ми прави подскоци момченце може би за мене тази "бабина деветина" важи?! Thinking Да прибавя, че не съм качила и кила както първия път, просто защото не ми се яде и си мазондря с разни ексфолиянти с гранулки и кремове лицето, което също не е за пренебрегване! Wink Всичко е много субективно за хубостта и възприятието, което околния свят има за даден човек!Според мен много влияе развитието на хормоните през бременността, както и сезоните през които си бременна - наличие/ липса на витамини, слънчева светлина, тип кожа, генетични предразположения, количество на мъжките хормони в майчиния организъм. Това, което знам и съм чела е, че по принцип мъжкия ембрион живее и се развива в по-добра симбиоза с майчиния организъм, това е като "+" и "-" в електротехниката - все се привличат, докато женския ембрион в женския организъм са като два еднакви полюса - колкото близки, толкова и различни и във вечна конкуренция. Може би на това се дължат разликите при двата вида бременности, но пак казвам че всичко е до индивидуални характеристики на всяка жена! Peace

# 42
  • Мнения: 24 467
Да, да, определено е към сорта бабини девитини...

# 43
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Peace ДиВитина  Laughing

това е като ако корема ти е "остър" ще е момче и обратното  Joy

# 44
  • Мнения: 636
Според същите жени, и според "похубавяването", както и според формата на корема, трябваше да имам момче. Виж подписа ми.
И при мен беше така hahaha.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 15:41 от Red Fox

Общи условия

Активация на акаунт