Гонят ни от двора на нашата ясла - правилно ли е?

  • 1 436
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Има логика в тази забрана.

# 16
  • Мнения: 1 312
Ако има други деца на двора с лелите и госпожите също смятам,че е нормално.
Когато обаче децата са вътре и не пречим на никого си играе 10тина минути там.
Повече не сме се задържали,тъй като абсолютно всеки ден след ясла ходим на разходка за по час и половина-два и той бърза да се вози на колички,власчета и т.н.
За външни посетители обаче има логика,тъй като много често се е случвало да виждам майки,които си водят децата там да си играят,пушат и пият кафета по пейките и съответно изхвърлят после боклуците където им падне.
Да не говорим за тийновете,които нападат двора вечер.
Затова вече от година си има денонощен пазач,който ги гони и обикаля.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 155
само да уточня, че презумпцията ни за кратка игра в двора е САМО, когато навън няма изведени деца от съответната група и в работно време (абе, за 15ина минути, колкото да й мине мерака става въпрос, после си отиваме в друга градинка). Така че тук отговорността за сигурността на детето си напълно моя.
Разбира се, че когато има изведени в двора деца от яслата, забраната е основателна да не се машат деца от различни групи, родители и близки. Какво остава за външни деца! НО не това е случая, който коментирам!
Още повече, става въпрос за ДЯ, където не ги извеждат толкова често(бих казала определено -  изключително рядко ги извеждат в нашата ясла!  Crossing Arms).
Щом искаш детето да е по-дълго на вън или го взимаш по-късно или го водиш другаде.
При нас случая е обратен - щом искаме да е по-дълго навън (или - въобще да излиза навън детето) - го взимам по-рано (доколкото мога) - обикаляме 'съоръженията' в ПРАЗНИЯ двор и се насочваме навън.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 11:57 от galita

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В такъв случай разговаряйте родителите с директорката.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
И при нас има такава заповед - като вземеш детето трябва да напуснеш района на градината, иначе някои деца се разстройват, че техните родители още не са ги прибрали.

# 20
Само един малък момент - когато децата са на градина (ясла) не им дават да се катерят по катерушките и да се пързалят по пързалките. Питам се аз за чий ... са сложени там, дават се пари за поддръжката им (все пак ръжда хващат), но ги ползват единствено за украса. Да вземат да ги махнат, да освободят повече място за игри тогава. Иначе да ги накичат с цветенца щом са за красота... и дразнене на децата "там не може"

# 21
  • Мнения: 7 821
Не дават само на най-малките. Трета и четвърта група използват всички съоръжения.

# 22
  • Мнения: 47 984
В нашата ясла купиха пързалки и люлки за вътре, но седят в салона и децата ги ползват, когато има осигурен човек да ги пази
Добре е ако и в малките групи в детската не ги пускат сами
Все пак има риск от инциденти
Не правете от всяко нещо голям проблем
В градините не работят само чудовища

# 23
 не във всяка градина разрешават катеренето. Затова пък ме оставят в двора и след като съм приела дъщеря си от госпожата, тогава аз давам на детето ми да се катери.

Ели, детето ми е 4та група, не спада към най-малките, забраната пак важи. Просто "добра воля" от персонала. И им е по-лесно ако аз персонално си пазя детето, вместо те да висят до пързалката и катерушките.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 135
в нашата градина заключиха две от вратите и се влиза само от една, по едни стръмни стълби, да се спасяват майките които са с колички. newsm78

# 25
  • Мнения: 22
Детската градина / ясла си има правилник за вътрешен ред. Двора също е на детската градина, за него се грижата целия личен състав - да е чист, да е със зелени площи, да има съоръжения за игра и отдих. Когато детето е със своято учителка и своите приятели от групата спазва вътрешния ред, но когато е с родителите си не е така. Още, ние родителите не сме еднакви - едни от нас пият кафе, пушат цигари, замърсяват и не обръщат внимание на детето си какви ги върши в двора. Виждала съм такива родители, виждала съм и лелките как чистят след тях угарките и кофичките от кафе.
Ако сме у дома, също имаме вътрешен ред, който не позволяваме да се нарушава от външните посетители, наши гости. Ето защо, директорката много добре е направила, че е пуснала такава заповед. Пази дома си, дома на колегията и дома на поверените й възпитаници!

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
В нашата градина няма такава забрана и слава Богу, защото Ники най-обича да ме разиграва с половинчасово "доиграване" в двора. Нямаме подходяща детска площадка в квартала. Е, имаме в двора на блока, но пък там не винаги засичаме деца, явно затова предпочита градинския двор. Мисля, че с тази забрана леко се преиграва Wink

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз мисля,че щом детето посещава яслата не би трябвало да има проблем да си поиграе на съораженията  Peace

# 28
  • Oslo
  • Мнения: 659
Аз мисля,че щом детето посещава яслата не би трябвало да има проблем да си поиграе на съораженията  Peace

Съгласна съм, при нас е позволено даже и за такива посетители, които не са от конкретната градина. Проблема не е в майките с деца според мен, а в тийновете, които се събират след затварянето на ДЗ. Тогава настъпва истински апокалипсис...

Общи условия

Активация на акаунт