Скарах се със свеки /мойта сага/

  • 7 617
  • 139
  •   1
Отговори
# 105
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е....добре,че се е появила Дилянка в живота им,та да вземат да си подсигурят покрив над главата....Хубава работа....,тази свекърва много се е лишавала,та няма дори една собствена стая...Преди 90 година всеки нормален човек е успял с много труд и лишения да си подсигури собствено жилище с изключения на безделниците.....
Децата трябва да помагат на родителите спор няма,но и родителите трябва да бъдат в помощ на децата с каквото могат,но не и да им стават бреме,цял живот шапка на тояга -ден да мине друг да дойде и в един момент да дойде снахата да се нагърби да лишава себе си и семейството си за да подсигури жилище на името на свекървата ,пък и с присъствието на чичо Боби  да се съобразява....
Хайде погледнете малко по реално на нещата,без да идеализирате отношенията между млади и възрастни,защото от написаното от Дилянка ,случая е съвсем различен и тази,,възрастна,, жена е в положение повечето тя да се съобразява с младите,а не те с нея и с чичо....
Хубаво е човек да прави само оценка да самия себе си и тогава да се вживява в ролята да властваш човек и да има някакви претенции,все пак трябва да има покритие...,иначе ми се вижда поведението много безочливо и нагло.
Дилянка,нали четеш съседната -,,Правната страна на нещата,,?Виждаш за какво идва реч.....опичай си акъла.... Wink

# 106
  • София
  • Мнения: 39 005
Е това ме дразни и мен. Пари в къщи даваме за всичко. Вноската плащаме.
А те /свеки и Боби/ ми дават акъл как да си организирам бъдещето! #Cussing out
А за правната страна на нещата си имам адвокатка.

# 107
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Игнорирай ги тактично,помагай когато можеш и с каквото можеш и си прави това ,което прецениш ти самата.

# 108
  • Мнения: 139
Е това ме дразни и мен. Пари в къщи даваме за всичко. Вноската плащаме.
А те /свеки и Боби/ ми дават акъл как да си организирам бъдещето! #Cussing out
А за правната страна на нещата си имам адвокатка.

Кой дава? Ти, или съпругът ти? Или и двамата (горе долу по равно). И кой на кой акъл дава? Май ти и свекърва ти сте с еднакъв доход и ти си тази, която дава акъл на мъжа си без да дава пари. Миличка, така не става, от опит ш'ти кажа. Като искаш нещо - вдигаш дупето, занасяш си го на бачкане и ... нещата рязко си идват по местата. Оплакването "Леле, колко съм злочеста аз горката" нищо не променя. Работата и финансовата независимост, която носи, променя много неща.

# 109
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Според мен пък всички трябва да се съберете и да обсъдите възможните варианти, защото всички сте засегнати. Виж, за чичо Б. точно не знам дали трябва да присъства на съвета.

Имате няколко варианта, аз като гледам:

1. Оставяте свекървата в малкото жилище и излизате под наем. Тя плаща кредита (Апропо, никой до тук не отбеляза, че тя е плащала наем преди да се придобие имота. Размерът на бившия наем отива по погасяване на кредита.)

2. Оставяте свекървата в малкото жилище и отивате под наем, като й помагате за част от вноската по кредита, ако тя е значително по-висока от размера на бившия наем на общинското жилище.

3. Оставяте свекървата в малкото жилище, теглите кредит за ново жилище и го изплащате, като и тук или помагате на свекървата с някаква сума, или не й помагате, според зависи от вноската по кредита за закупуване на общинското жилище.

4. Теглите кредит за голям апартамент, нанасяте се в него, обаче всичките, заедно със свекървата, давате малкото под наем, и от неговия наем изплащате кредит и половина. Така ви остават повече налични пари.

Вариант за продажба на малкото жилище не съществува, тъй като има 5 годишна давност от придобиване за което. Но и да го продадете след време свекървата няма къде да отиде и отново трябва да бъде с вас.

Ами това е, сядате и мислите, но всички.

# 110
  • София
  • Мнения: 39 005
Вече излислих най-новия вариант.
Тъй като сумата по сегашния заем е смешна, я правим от ипотечен на потребителски.
И даже взимаме и малко парички отгоре от банката.
Погасяваме малкия ипотечен.
Останалите - за ремонт и мебели на новия.
Теглим заем за нов.
Плащаме си и двата заема. Sad

Обаче не помагаме с нищо повече на свекитата.
Мисля че така е о.к.

Мъжа ми е твърдо против излизане под наем.

# 111
  • Мнения: 2 556
Успех!

# 112
  • Мнения: 2 759
...Тъй като сумата по сегашния заем е смешна...
                    Колко смешна е сумата? И колко години остават?

# 113
  • София
  • Мнения: 39 005
...Тъй като сумата по сегашния заем е смешна...
                    Колко смешна е сумата? И колко години остават?

Към 18 000 лева.
Обаче сега бях до банката и номера с потребителския няма да стане.
Така че пак идваме на вариант 1, измислен от мен.
Да рефинансираме този и да вземем ипотечен заем върху пазарната стойност на имота.
Да погасим този.
С останалите пари плюс още един ипотечен върху новия апартамент /за сумата, която не достига/ да си вземем нов апартамент.

И като теглим чертата вноската ще е 1000 лева. Аууу! smile3518

# 114
Аз се извинявам, ама докато чепкате колко и какви апартаменти да си купите и колко години ще мизерувате, за да ги изплащате,  хрумва ли ви, че животът ви се изнизва покрай вас? Като се огледате в един момент ще разберете, че нищо не сте си позволили в този живот освен да изплащате тъпите вноски. Готови ли сте 20 години да живеете така?
Накрая ще се окажете в положението на секърва ти да дуднете на децата си как им давате апартаменти и като така ще се опитвате да им налагате закостенелите си схващания.
Направо ми е жал за вас. Ако имате достатъчно пари, за да плащате вноските и да живеете качествен живот - всичко си по местата. Но от темите ти оставам с впечатлението, че едвам ще свързвате двата края, а и с второ дете... Изобщо не знам как си я мислите тая. А свеки ще е длъжна да помага и за второто, нали, независимо кой какво плаща и къде живее.

# 115
  • Мнения: 1 942
раздвоена ти всъщност какво предлагаш? На палатка или барака от картони на улицата ще им е много весело наистина и живота хич и няма да мине покрай тях  Crazy. За да имаш дом и да не останеш на улицата на старини се налага да теглим заеми и да ги плащаме с години. Не купуваме жилища на децата си за разкош, а купуваме домове да живеем в тях.

# 116
  • София
  • Мнения: 830
И като теглим чертата вноската ще е 1000 лева. Аууу! smile3518
Правилно си сметнала. За комбинация от заеми, които да покриват 100% на цената на жилище в София, средно се връзва по толкова на месец.

# 117
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Няма ли начин да се потърси някое по-евтино жилище newsm78

# 118
  • София
  • Мнения: 39 005
Няма ли начин да се потърси някое по-евтино жилище newsm78

Става дума за около 50-60 хил. евро. Това си е евтинко за София.

# 119
  • София
  • Мнения: 39 005
Аз се извинявам, ама докато чепкате колко и какви апартаменти да си купите и колко години ще мизерувате, за да ги изплащате,  хрумва ли ви, че животът ви се изнизва покрай вас? Като се огледате в един момент ще разберете, че нищо не сте си позволили в този живот освен да изплащате тъпите вноски. Готови ли сте 20 години да живеете така?
Накрая ще се окажете в положението на секърва ти да дуднете на децата си как им давате апартаменти и като така ще се опитвате да им налагате закостенелите си схващания.
Направо ми е жал за вас. Ако имате достатъчно пари, за да плащате вноските и да живеете качествен живот - всичко си по местата. Но от темите ти оставам с впечатлението, че едвам ще свързвате двата края, а и с второ дете... Изобщо не знам как си я мислите тая. А свеки ще е длъжна да помага и за второто, нали, независимо кой какво плаща и къде живее.


Раздвоена, звучиш точно като свекърва ми с нейните закостенели схващания.

Тази година мисля да ходя на 2 почивки.
Не се бой, сега си позволявам почти всичко.
А ако отчетем темповете на икономически растеж на общите ни семейни доходи и ги съотнесем към четири петилетки примерно, бъдещето се очертава повече от розово даже с вноските.
Тъй че не ме жали.

Общи условия

Активация на акаунт