Слугиня ли е българската жена?

  • 14 388
  • 227
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 682
Няма нужда някой да бъде слуга на друг. В едно нормално семейство грижите за дома трябва да се разпределят по равно. Балканския ни манталитет до голяма степен е причина майките да възпитават синовете си, че трябва да бъдат обгрижвани и гледани като деца. Правилата в семейството се определят от двамата партньори и щом една жена се чувства слугиня на мъжа си, значи самата тя го е допуснала. Относно гореспоменатата реклама, въпреки че не съм я засичала, звучи грозно и обидно, и ако вървеше в тоя формат по някоя скандинавска или щатска телевизия, досега да са завели сума ти дела за дискриминация.

# 46
  • Мнения: 46 535
... Както е казано, има си мъжка, има си и женска работа!!! ...

Къде е казаноShocked
И това, че например мъжът ми готви у нас, не значи, че не е уютно и вкусно на масата  Stop даже напротив  Laughing

# 47
  • Мнения: 15 242

Защо не попиташ мъжа ти какво мисли?  newsm78

# 48
  • Мнения: 812
Относно гореспоменатата реклама, въпреки че не съм я засичала, звучи грозно и обидно, и ако вървеше в тоя формат по някоя скандинавска или щатска телевизия, досега да са завели сума ти дела за дискриминация.

 newsm10  rapunzel наистина звучи грозно и обидно. Кой на кого слугува и как е устроил домакинството си е въпрос на организация, разбиране и възможности (за тези които могат да си позволят градинар, иконом и т.н.)



Защо не попиташ мъжа ти какво мисли?  newsm78

Защото съм му благодарна, че осигурява благоденствието на семейството, че вече 17 години е до мен в болест и здраве, че отгледахме и възпитахме прекрасна дъщеря.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 16:01 от Lebeduna

# 49
  • Мнения: 649
... Както е казано, има си мъжка, има си и женска работа!!! ...

Къде е казаноShocked
И това, че например мъжът ми готви у нас, не значи, че не е уютно и вкусно на масата  Stop даже напротив  Laughing

Ама всеки си има мнение по въпроса! Щом ковеш пирони и мъкнеш тежко супер!

# 50
  • Мнения: 3 611
...Правилата в семейството се определят от двамата партньори и щом една жена се чувства слугиня на мъжа си, значи самата тя го е допуснала...

Абсол*тно сьм сьгласна.
Ако тя не се прави на мьЧеница и слугиня, и той няма да я има zа такава.

Майка ми е типиЧен слуЧай... хем вьрШи цялата работа, хем се оплаква след това... оЧаква приzнание ли, кво ли...
Аz пьк оЧаквам приzнание и похвала, ако вьобЩе сьм направила неЩо  Mr. Green 

# 51
  • Мнения: 46 535
Mi6ina, като правим ремонт работим по равно, всеки се захваща с това, в което е най-добър, така е и в домакинските задължения. Ако и двамата сме еднакво зле, правим го заедно  Mr. Green

А твоят мъж всеки ден ли мъкне тежко и кове пирони вкъщи  newsm78
Домът е дом и за двамата Wink както пролетното почистване например теб не те освобождава от домакински задълженения до края на годината, така и заковаването на едно пиронче не значи, че задълженията към къщата са изчерпани Peace това са си ежедневни неща, които нямат нищо общо с инцидентни неща  Sunglasses

# 52
  • Мнения: 1 897
Не кова пирони и не нося тежко, но и не готвя в къщи(почти никога).
Изброените неща са приоритет за съпруга ми.
Не приемам в семейството ни да се делят общите задължения и отговорности на мъжки и женски.

# 53
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Какво, като работят и двамата? Аз не казвам, че примерно не може да пусне прахосмукачка или нещо подобно,но няма да е същия уют в къщи ако се грижи за него мъж, а не жена! Както е казано, има си мъжка, има си и женска работа!!! То не слугиня, а мрънкачка е жената. Има и друго разрешение, като работят и двамата да си наеме една помощница и готово.

   Все пак не забравяйте, че точно тези мрънкащите са жени и точно те възпитават синчетата така!!!

глупости! не можеш да си представиш колко ми е уютно събота и неделя като стана към 11 и мъжът ми се погрижил да измие чиниите, да направи сандвичи на скарата, за нас кафе, а за децата мляко с какао и да седнем всички около масата...Той слуга ли е в такъв случай?

# 54
  • Мнения: 301
Aз си се бях попревърнала в слугиня в един момент, но по собствено желание. Милото се беше пуснал в едни филми - изпити, конкурси, курсове, работа, нoщни смени - едва гледаше ooooh! пък аз в къщи по майчинство (детето с колики, после зъби, после рееев ) ама аз нали лИбов, рекох си да си почине малко. Ама той така се заотпочива, че забрави, че яденето не се сипва сaмo в чинията и боклука няма да се отнесе сам Embarassed
Яхваш метлата  и лозунга "и аз съм човек" и всичко си идва на мястото - прахосмукачката вече му е пръв приятел Party
Ако не се сещат подсетете ги Mr. Green

# 55
  • Мнения: 649
Да си домакиня в къщата е цяло изкуство: тука има и икономика със счетоводство, и сметки с ревизия, и психология с педагогика за всички възрасти, и кулинария, и шивашка дейност, и пераческа, и растениевъдство, и дизайн на интериора, и какво ли още не. С една дума - непрекъснат творчески процес.Чисто и просто, мъжете и жените имат различно предназначение: мъжете движат прогреса, създават жизнените блага, а жените продължават човешкия род. Има ли смисъл, въобще, да говорим за превъзходство на единия над другия пол?

# 56
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Искам само да припомня, че тук не става дума за това дали "слугуваме" на съпрузите си.
Искрено се възмущавам от жени които шетат и на вече порасналите си деца.
Имам една позната, която живее със семейството на дъщеря си.
Еми тази женичка им готви, пере, чисти, гледа внучето...а младите работят, спят и ходят по заведения.

# 57
  • Мнения: 649
Искам само да припомня, че тук не става дума за това дали "слугуваме" на съпрузите си.
Искрено се възмущавам от жени които шетат и на вече пораствалите си деца.
Имам една позната, която живее със семейството на дъщеря си.
Еми тази женичка им готви, пере, чисти, гледа внучето...а младите работят, спят и ходят по заведения.


Лошо ли им е на младите!  Joy  Joy Кой как се уреди!

# 58
  • Мнения: 1 897
мъжете движат прогреса, създават жизнените блага, а жените продължават човешкия род. Има ли смисъл, въобще, да говорим за превъзходство на единия над другия пол?
Моля?
Не съм съгласна.Изобщо не става въпрос за превъзходство на половете.
Нито само мъжете движат прогреса и създават благата, нито жените сами биха могли да продължат рода човешки.

# 59
  • София
  • Мнения: 8 283
Аз съм средностатистическа българска жена  в отпуск по майчинство и съм слугиня! Писнало ми е !
Naughty
Аз съм средно статистическа българска жена в отпуск по майчинство (за N-та година), но не съм слугиня!
Въпреки че аз съм в къщи, никога не ми е отказана помощ (дори не поискана)!
Прибрал се е в къщи по-рано в мивката има не измити чинии (ими зарязвам тези от вечерята) - измива ги, прибира разхвърляни играчки, пуска прахосмукача .... е не готви, но нали трябва да ядем все пак  Joy

Подрепям Юлиа с 2 ръце (и за предишните й мнения също)

Общи условия

Активация на акаунт