"Съпричастност" от страна на татковците

  • 5 146
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 199
никои не прави генерални изводи,а изказва мнение
разбира се,че има и изключения

# 16
  • Мнения: 3 569
Много е важно как ще го свикнеш още от самото начало. Обясни му, че и ти имаш предел на силите. Искай помощта му. Това е моят съвет. През нощта можеш да го отменяш, но му дай да разбере, че правиш жест, тъй като той на другия ден е на работа Simple Smile Кажи му, че очакваш като се прибере да ти помага. Да, бил е на работа, но и ти не си седяла със скръстени ръце както казваш.
Важно е бащата да се грижи за детето, не само за да помага на жена си, а и заради самата връзка баща-дете. Използвай и това като аргумент, защото в противен случай ще дойде ден, в който ще искаш да излезеш на кафе, а той ще ти каже: "Да ама като не си вкъщи и детето реве за теб."
Има и друго, за което се сещам - няма по-мило нещо от това да знам, че когато не съм вкъщи, липсвам не на един, а на двама души.... Приятно ми е да чуя "Тати, липсваш ми" ... Ако не споделят времето си заедно трудно ще чуе тези думи някога.
   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 761
Дай на мъжа си възможност да се грижи за бебето, а ти си почини.Вечер след като се прибере го остави той да се занимава с малкия, а ти отиди да спиш,докато е възможно.Събота и неделя си почивай, дай на таткото да гледа бебето.Иначе ще изперкаш.
Аз не съм имала никаква помощ за отглеждането на детето.Спях в събота и неделя и вечер от 6 до 12,когато мъжа ми отиваше да спи.
Спокойно,ще ти мине.
На мен понякога ми липсват безсънните нощи с бебето...

Нямаш ли някой близък,който може да ти помага поне през деня-леля,сестра,майка,приятелка.За 3- 4 часа.Ако не- опитай се да не учиш детето да е кротко само,когато го дондуркаш.

И това,което ти тежи,сподели го с мъжа ти.Всеки се учи,може да има нужда да се научи как да бъде пълноценен баща и съпруг.Така всички ще сте доволни.

# 18
  • Мнения: 302

Според мен, сподели с мъжа ти какво би желала. Само гледай да си спокойна... Всяка истерия, тропане с крак, обиди и заплахи ще доведат до обратното. Дори и да му се появи желание за повече контакти с бебето (пожелавам от сърце), може и да не иска, просто защото ТИ го задължаваш.

Една хитричка жена налага волята си с финес така, че мъжът прави точно това, което си иска от него, но без да се усети. Той си мисли, че прави всичко това, защото той самия го иска. Так свещенното ни мъжко его не е наранено и всички са щастливи.  Mr. Green Друг е въпросът, защо трябва да се налагат тези дипломатични игри, не трябва ли всичко да си идва от вътре?  newsm78 Ами, не живеем в перфектен свят...   Rolling Eyes   

# 19
  • Мнения: 707
"Почина ли си, че ми окапаха ръцете?" . Аз съм 55 кг.
уцели целта с тези думи... писна ми да ги чувам
не ми тежи че щи си гледам сама детенцето,но откачам при мисълта,че се връща от работа не ни е виждал цял ден,а предпочита компа и тв.......очаквам да иска да гушка бебе и да си играе,но увиии  само ако го накарам и след 3 мин чувам и аз точно гореспоменатите думи...... а той искаше бебе много преди аз да се съглася.....НЕ РАЗБИБАМ  Shocked Shocked Shocked
   Това все едно аз съм го писала с тази разлика, 4е нас ни вижда 1-2 пъти в месеца Sad Има една дума за отношението на съпруга ми по време на моята бременност и май4инство- обратното на съпри4астност Sad Sad Sad

# 20
  • Мнения: 152
...аз съм от печените типове!  Mr. Green
момата отиде за 5 дена в Париж...а аз си гледах и двете деца - сам!  Crazy

# 21
  • Мнения: 7 723
...аз съм от печените типове!  Mr. Green
момата отиде за 5 дена в Париж...а аз си гледах и двете деца - сам!  Crazy
Бас ловя, че ти е оставила пълен с храна и готвени манджи хладилник. Wink

# 22
  • Мнения: 756
...аз съм от печените типове!  Mr. Green
момата отиде за 5 дена в Париж...а аз си гледах и двете деца - сам!  Crazy
Бас ловя, че ти е оставила пълен с храна и готвени манджи хладилник. Wink

    е как  това влиза в цената на билета иначе ни Париж , ни село ... с децата вкъщи ... ама си е готино да си в Париж и мъжа ти да гледа децата , дори с цената на пълен хладилник Hug Hug Hug.....еййййй мечти.Готино е че има такива пчени пичове , мен ме кефят . Супер си Фиатаджия Hug Hug

# 23
  • Мнения: 616
Една хитричка жена налага волята си с финес така, че мъжът прави точно това, което си иска от него, но без да се усети. Той си мисли, че прави всичко това, защото той самия го иска. Так свещенното ни мъжко его не е наранено и всички са щастливи.  Mr. Green
Peace Това е решението! Мъжът си е мъж, той е мъжкар, и трябва винаги да е сигурен, че той управлява нещата!!! А в действителност не е трудно да го накараш да вярва, че прави всичко заради собствената си воля, а не защото ти така искаш  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 109
все едно чета за мене си и нашия татко ;-( което е жалко...имам примера за добър баща от моя баща и ми е много жално,4е моите деца  нямат този татко- дето да седне да си играе с тях,а не с колата с компа или с ТВ,да ги нау4и на някаква игра,да им пуснме музика,да ги носи на конче...абе всичко,което е било в моето детство...а трудно ли  е,питам аз ,да се приберат едни играчки на децата ви??? защото и това е проблем при нас - аз приспивам децата,но той не се сеща да прибере или да попита - да помогна с нещо,а директно си ляга - сам в спалнята...ами и аз скоро ще работя- трябва ли това да е извинение,4е сме уморени? защо правим децата ,а после търсим оправдание да не сме с тях..." ти знаеш какво искат"- знам,защото ги познавам..не само защото съм майка,а защото си играя с тях и знам всяко движение или звук какво изразява....знам,защото искам да знам..защото искам да съм добра майка и да ме обичат!и ми е мъчно,когато ги оставя и плачат...много ми е мъчно..да знаете!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 780
мда...
наистина е гадно, ако няма кой да ти помогне, но според мен това което тежи още повече е  това, че другият дори не осъзнава усилията, които полагаш-камо ли да ги оцени(или поне не го показва). Аз лично бих правила много неща и не би ми било мъчно, че "видиш ли аз колко неща правя, а той-не". Би ми станало невероятно криво, обаче ако въпреки всички усилия се наложи да чуеш реплики от сорта "Ти какво правиш по цял ден?" или "Почина ли си, че аз умалях".

# 26
  • София
  • Мнения: 1 456
А, какво ще кажете, като го помолиш да погушка бебето за да приготвиш млякото и ти отговори  "Абе остави го на спалнята, да си реве!" Shocked
Спред мен или го има или го няма чувството, пък ако ще и с перце да го галиш мъжо. Ако трябва всеки път да го подтикваш да гушне, или пък вземе , или пък види бебето...ми къв баща е!
Пък и май не се сещат като цяло мъжете, че и ти си човек и имаш нужда от малко почивка.
Но, прави сте - Никой не обещавал, че ще бъде лесно.
"Право куме в очи" какво искаш и какво очакваш и от какво имаш нужда и така се оправят нещата. А не да чакаш на някой да му се пробуди бащинското чувство, дето може и да го няма.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Ми не са всички такива пък. Моето съкровище, примерно, даже по - добре от мен се справя понякога. Ама не си го давам... Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 336
Ми не са всички такива пък. Моето съкровище, примерно, даже по - добре от мен се справя понякога.

Да наистина има и перфектни татковци.

# 29
  • Мнения: X
Таткото понякога трябва да се научи да бъде татко.Ако след раждането няколко месеца само майката си гледа бебето и не дава на таткото никакви възможности да се прояви като такъв,той как да се сети после,че е уморена ,недоспала и пр...Аз имам 2 сина и съм ги къпала има-няма 5-6 пъти,когато сме имали гости и той е оставал при тях ,докато аз ги приспивам.Таткото ги къпеше, приготвяше шишетата в повечето случаи, играеше и играе и сега , с малкия,големия е на 19,ходят за риба и прочие мъжки забавления.Не винаги е било по негова инициатива,обаче.Понякога си иска деликатен подтик от страна на жената,дори и малко театър.Това е положението. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт