Декупаж 18

  • 44 348
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Шошка прелестно яйце,обожавам тези цветове.Незнам точно как се казва това фолио.Имам златно и сребърно.Лепя го с лака и после дърпам рязко.Остава само ефекта върху предмета.А целофанчето отгоре остава прозрачно и него го хвърлям. Прилича на станиолите на букетите,но е специално за тези ефекти, вместо варак. Купих си го от специалициран магазин за художници, на метър го режат и не е скъп(няма и левче метъра). Ефекта обаче е страхотен,много блести, точно като злато и сребро. Питай и ще ти предложат в такъв магазин.
Снощи направих още едно шише.Краднах идеята от Къдрокоска, но довечера ще го пусна.

# 76
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
моят съпруг много харесва нещата, които правя с декупаж - или поне само, за да ме подкрепя, и иска да му декупажирам телефона, мислех, че не би се получило нищо, но ме убедихте, че не е проблем, и ще се пробвам - искал с елементи на тема Мечо Пух
#Crazy #Crazy #Crazy  Извинявай, Мими, твоят мъж явно е голям шегаджия  Laughing


хехехе, всъщност ни предстои няколко месеца да сме отделени от дъщеря ни, а тя обожава Мечо Пух и предполагам тези елементи биха му навявали непрекъснато мисли за нея

# 77
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Хай, дружина!  Hug
Валари, аплодисменти за шишетата!  Hug Много са красиви!  Peace Чакам с нетърпение да видя последната ти бутилка.  Wink
Мими, много ме развесели твоя мъж с предпочитанията си! Много весело, браво!  Peace  Laughing
Шошка, поздравления отново!  Hug Яйцата ти отново са страхотни!  Wink Дано музата ти се завърне скоро!  Praynig
Крис, успех с телефона!  Hug

Къде се загубиха Миражчето, Радинка, Белладона, ГАя, Кат, Генико, Закс, Уел, Лооло? Фанси пък съвсем ни забрави с тези Дюканки.  Mr. Green 

# 78
  • Мнения: 63
Благодаря на къдрокоска и кампари явно 4инииките ще се ползват за декорация само т.к. няма мн време за отлагане и действие ..  Naughty
Шоши.. яйцето е трепач.. мн ми хареса  Mr. Green
valary еи това най ме впе4атли http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168809&photo=79
къдричке бутилката е  newsm20
А сега отивам да спретвам прословутите чиниики че ей го 9ти май наближава  Mr. Green
Лека ве4ер и приятна почивка на всички   bouquet

# 79
  • Мнения: 639
mamaGabi,мерси много за  линк, но като видях как онази майсторица шкури половин час тази дъсчица напаво хванах секле Mr. Green, или как му беше името, аз за това време бих го изшкурила, бих съграла един шотлански танц и бих направила на семейството си вечеря, а докога тя  разбъркваше боята, аз направо си залепих три салфетки и  си измих съдове след вечеря, но всичко това расказах в кръга на шегата, наистина е много интересна информация Mr. Green, а товае за теб  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet,сорри за офтом, то нали трябва и да се смеем... иначе.......
Не го разбрах много целия ти пост, ама щом е за смях... Laughing Joy Много си далеч ти - чак във Видин...ама момичетата от София могат да наминат, ако искат, да помайсторят заедно, докато пият кафенце...

# 80
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
а по този въпрос, Валари, това някаква структурна или моделираща паста ли е, или силикон, или просто контур за стъкло

# 81
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
....... момичетата от София могат да наминат, ако искат, да помайсторят заедно, докато пият кафенце...

всеки чете, каквото му е удобно Laughing, аз съм за сбирка с творческа цел на кафенце за софиянки - и аз ще се присъединя

пропуснах да попитам, сигурно е много коментирано, но все пак в София къде освен Слънчоглед продават салфетки поединично, имам предвид някакви малки магазинчета примерно, в Русе има едно много хубаво - с голам асортимент и по 20 - 25 ст. бройката

# 82
  • Мнения: 440
Момичета страхотни сте,не съм писала защото не съм се спирала в къщи напоследък,но ви хвърлях по едно око набързо.Вече съм на линия Къдричке  Hug Heart Eyes.Всички са се трудили неуморно и са натворили невероятни красоти.Но няма да изброявам поименно та да не изпусна някого  lovekiss  bouquet  bouquet.Mimito_bg ще очакваме с нетърпение Мечо Пухския телефон  Peace.Сега да си кажа мнението за фона на чиниите на руската дама-почти на всички е използван  и варак и споменатото от valary златно/сребърно/фолио,и е работено едновеменно от двете страни на чиниите.Аз също комбинирам варак с това фолио понякога.Но само с фолиото никога не може да се постигне качеството на варака.Фолиото много не го харесвам,защото не се получава равномерно/никога не знаеш къде колко ще полепне/ и гладко.Повече го ползвам да прикрия да кажем релефа от хартията от обратната страна на чинията или за орнаменти/като на шейната/,където няма нужда да се хаби варак.С него от обратната страна на чиния не мога да работя,защото се вижда лепилото от лицевата страна при орнаменти  -може да се ползва само като фон.Но иначе е супер евтино- 0,70лв. метъра  Laughing
Ето една чиния,която спретнах набързо,но все не успявам да я кача от 10 дена
.Фона е със седфена боичка.
Приятна почивка и музата никога да не ви изоставя! Hug  bouquet

# 83
  • Мнения: 139
алооо,шошка,кви са тия яйчица  Shocked #Puppy dog пак ме прати да се самосъжалявам и да си ближа раните Hug
мимито давай смело с мечо пуххх - мойта щерка и тя ревна за декупиран телефон
миражката както винаги в страхотна форма - невероятно творчество - благородно завиждам- имам да те гоняяя newsm10
аз направих телефона ама ще го снимам утре щото от светкавицата не се вижда нищо - то било много пипкаво, сигурно си има чалъм ама на мен ми хареса да го работя-настъпах си езика докато го свърша  Hug

# 84
  • Мнения: 106
Здравейте на всичките Grinning Сега влязох да хвърля едно око и видях,че говорите за творбите на Тинка(линк,които даде Кампари). Как се превежда "сусальное золото",точно не знам.Това е истинско злато и е най,най-високопробно,разточено на много тънки листа и е събрани в малка книжка.С това злато в Русия лепят върхни части на църквите.И едно мога да кажа,че никак не е евтино. Mr. Green
Това,с които направени работи на Тинка,на русски се казва Поталь,думата пак не знам как се превежда,сигурно,варак.Това нещо се лепи на специално лепило.То не се ползва за фон,използва се като един от способи на старение.Някои от рускини след като залепят Поталь или сусальное золото отгоре слагат сол(големи кристали)и покриват с кърпа,намокрена с оцет.Тогава златно покритие става с дупчици.
Ето,надявам се,че долу горе,ще ме разберете Embarassed Laughing

# 85
  • Мнения: 4 390
Дадуся, много хубави яйчица! Благодаря за обясненията за творбите на Тинка. Grinning Ще изпробвам номера с варака, солта и оцета.
Джулис, много хубави подаръци си направила!
На Джаста-Праста яйцата ме плениха. Майстор от класа си ти!
Крис, отново съм силно впечатлена от творбите ти, поздравления!
Лале, ще се надявам скоро да снимаш и да покажеш какво си изработила.
Раковина също е показала много добри неща! Нови, пък как прецизно пипатееее! Grinning  bouquet
Къдричко, много хубаво шишенце! И аз искам да си направя, но последно време все тъмни или матови шишета ми попадат под ръка. Simple Smile
Поздравления и за Валари. И на мен много ми допадна червената й бутилка!
Мираж и Шошката - моите поздравления!
Кампари, страхотен линк! Радвам се да те видя!
Както и Къдрокоската е отбелязала, много липсват Радинката, Белладона, Гая, Кат, Генико, Закс, Уел, Лооло, Фанси...

От мен бутилче за едно приятелче - от тук до края на албума.

# 86
  • Мнения: 1 143
Миражка, ще изцапаш нотите, музикантите се сърдят  Wink  Много нежна чиния   bouquet

Дадуся, мерси за инфто

Дивиана, този мотив ми е любим, а бутилката е разкошна!!!  Peace

Криска, разсмиваш ме  Laughing

# 87
  • Мнения: 139
дивианка невероятно #Crazyпросто прелест-завиждам на приятелчето дето ще я има
дадуся какво  става с твоите красиви керемидки Thinking
ето моето телефонче -
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=234077&photo=29
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=234077&photo=30
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=234077&photo=28

# 88
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Миражче, благодарности за информацията, ще ми е полезна. А чинията е върха.
Дивиана, шишето е newsm10. С пистолет ли си пръскала боята на тънки ивици?
Крис, станал е много сладурски телефона. Помисли да сложиш някакъв контур или камъчета около външния дисплей, ще стане страшно ефектен.
Мимито, това е топъл силикон.Ползвам го много често.
 Аз лично си харесвам шишето със сините и зелени цветя, много по-ефектно от червеното е.
А ето и новото ми шише, с краднатата идейка:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168809&view=1&photo=73

# 89
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
тогава да питам все пак от къде го купувате този топъл силикон, и със специален пистолет ли се слага

Общи условия

Активация на акаунт