свекърва ми развали сватбата!

  • 34 024
  • 403
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 982
Не разбирам, вие сте на гости, а те ви викат с цел да спретнат скандал.
И точно преди сватбата решават, че не искат да се жените? Много е неадекватно.Това ли е цялата история?

# 31
  • Мнения: 9 990
Е, то всички така казват обикновено, ама за да има Драма има Две страни...Реално-почти нищо не си обяснила за ситуацията, за да казваш, че си обяснила.Ми-не си.И от там става така, че не се разбира кой за какво се бори.И-като сте напазарували вся и всьо-заминавайте в ритуалната и толкова, какво се чудиш?

# 32
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Извода: теглиш една дълга и широка, правиш си сватбата (щом казваш че сте независими), изнасяте се и живота продължава розов, розов. След време свекито ще се примири, че сина й се е оженил за теб, ще се виждате само по празниците и всичко ще е ок.

П.С. И само внимавай както сега бъдещият ти мъж бута майка си да не забута един ден теб. 

# 33
  • София
  • Мнения: 888
Като не сте финансово зависими си хващайте парцалките с твоичкия и на квартира. Щом сега се е почнало то немиуемо ще има скандали и за в бъдеще и  щастието ви ще отиде  по дяволите. Всяко семейство трябва да е отделно. Като съберете пари тогавата правете сватба. Ние събрахме пари чак девет месеца след като се роди дъщеря ни и  тогава направихме сватба със собствени средства и я направихме така както винаги сме искали, и поканихме само хора,който ние искахме.

# 34
  • Мнения: 3 521
Така разказано мога да кажа само - понеже времето за сватбата е много близо, предполагам, че доста неща са организирани...така че - оставяте ги да се цупят, теглите един заем, с които покривате разходите от тържеството и това, което те са ви дали за подготовката и както каза минзухар сведи контактите до "служебни".
Кукувците никога няма да свършат, а за в бъдеще изобщо пък няма да ти трябват такива откачалки на главата. Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 93
Има едно правило - ако искаш добро семейство НИКОГА НИКОГА НИКОГА не започвай семейния си живот в чужд дом и с чужди хора , ако ще да са твоите родители, или родителите на мъжа ти, или съквартиранти, или приятели, или който и да е - проблемите винаги идват, пък дори и след 11 години на относително спокойствие. "Семейството" има двама членове плюс колкото тези двамата си направят сами. Няма абсолютно никаква реална причина да си причиняваш това да живееш с други хора, освен с мъжа ти - нито пари, нито жилище, нито каквото и да е друго извинение. И не казвай, че не можеш - млади хора с работа могат да си позволят много.
Просто изгради свое семейство, не се имплантирай в чужди.

# 36
  • Мнения: 143
Така ние при всички случай ще подпишем,но как ще се обадя на ресторанта,диджея,фотото и колата какво да има кажа направо ме хваща срам само като си помисля!
И другото забравих да ви напиша днес сутринта баща му е казал до месец да се махаме,така че ние сега не можем да си позволим сватба а само подпис!

# 37
  • Мнения: 9 990
Е нали сте финансово независими?
Пък-няма срам в тези работи-като не можеш да им платиш-след това троен срам ще береш, ако дойдат...така че-действай...
Хайде-и безоблачни дни ви желая Hug

# 38
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 322
И в крайна сметка за какво беше целият скандал и всичко това, че нещо не ми стана ясно- кой аджеба е виновен?! newsm78

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 23 971
Значи хващаш си мъжа под ръка и отиваш да подписвате с кумовете. Толкова е просто. Пък на диджея, ресторанта и фотографа това няма да им е първата отказана сватба. Обаждаш се, обясняваш, че няма да има сватба и толкова.

# 40
  • Мнения: 2 556
Темата е уникална. За каква финансова независимост става дума, щом се живее съвместно с родители, които трябва да плащат и за сватба. Нищо не струва човек да иде да се подпише с мъжа си, за какви трагедии изобщо става на въпрос, не знам.

# 41
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Не може скандал от подобна величина да е без нищо!
Аз лично не бих стояла в неведение...Бих отишла и говорила с нея...а ако трябва после пак бих си събрала багажа...И дори бих теглила кредит...да си направя макар и скромна сватба....това е нещо което остава като спомен за цял живот....а и за мен по-голям проблем има с поканените гости отколкото с фотографите и другият обслужващ персонал.

# 42
  • Мнения: 2 553
Това или е пързалка, или тези всички хора нещо не са в ред  newsm78

Ако е пързалка - браво - 3 страници са това! Mr. Green

Ако не е пързалка - хващайте си багажа и беж далеч, защото моят свекър така ми развали сватбата (преди 6 месеца), че още като се сетя ми се свива всичко отвътре  Rolling Eyes Закъсня с 1 час, не ми проговори през цялото време, накрая се оплаква от всяко нещо в ресторанта и за финал се сби с един от моите гости и заби един шамар на свекърва ми  ooooh! Само да кажа всичко това при положение, че те живеят в Сандански, а ние с мъжа ми в апартамент на баба ми в София, наще и ние платихме цялата сватба, а те се натресоха наготово ... Защо беше този цирк и до ден днешен не мога да си обясня, но от тогава не сме стъпвали у тях, нито той у нас, нито сме говорили по телефона с него (нито аз, нито мъжа ми).Така че това е - бягай докато е време! А за сватбата - със малко средства скромна сватба и без свекърите!!!  Peace

# 43
  • Мнения: 25 916
Сега се прибирам и прочетох всичко написано!
Искам да кажа на как"Сийка че не съм се фръцнала защото това не е присъщо за мен!
И да точно скандала стана без повод и провокация от наша страна!

Премълчаваш нещо, малката.  Wink
Значи, според твоята версия, приключвате с подготовката за сватбата, отивате на гости в кумовете, в един момент се обажда свекърва ти - бясна, заповядва да се прибирате веднага. Вие изпълнявате, но когато си влизате вкъщи, мъжът ти отива при тях, а ти най-спокойно си влизаш в стаята и започваш да си подреждаш документите, без поне малко от малко да проявиш любопитство какво става, защо така и какво искат изобщо от вас?  Whistling
Е, те такава жена на света няма, да ти кажа аз! По те виждам да подслушваш зад вратата, отколкото да стоиш спокойно и пет пари да не даваш, че в съседната стая се вихри скандал и че не знаеш каква е причината.
Та, последно, ще кажеш ли каква е цялата история и защо са толкова афектирани свекърите ти или ще продължиш да се правиш на две и половина?
Отделно, че скандали има и в най-добрите семейства. Ако вместо да пускаш тема тук, беше отишла да поговориш с хората, в чийто дом живееш и на чиито средства разчиташ, можеше и да си изясните проблема, какъвто и да е той, и да си оправите отношенията. Да, свекърва ти е казала нещо в яда си, но нищо не ѝ пречи да размисли и да се извини, щом ѝ размине.
Ако мислиш все с рогата напред да я караш, честичко ще те четем тук май...  Joy

# 44
Много са ви цивилизовани отношенията.

Общи условия

Активация на акаунт