Как ще отбележите православния Великден?

  • 2 488
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 505
Празнуваме всичко мило и родно както си му е реда,но и не пропускаме и тяхните празници.Боядисах си яичицата,изпекох си кифлички,пека в момента козунаците,направила сам си меденки с белтъчна глазура за украса и утре ще си купуваме агнешкото.И всичко това със салатки,ракийки и много приятели.

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Празнувам само православният.
Няма да правя козунак, защото си купих италиянски кекс, който е като козунак. Ще боядисвам яйца. Утре на църква ( малко ми тежи, че е на 100км, но....няма как), а в неделя обяд ( българска супа, баница, чушки бюрек и кекса с яйца). Вечерта в православното ни манастирче ще има малка служба и след това ще се черпим там.   

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз си празнувам нашия, яйцата си ги боядисах в 4етвъртък! утре козунаците, дай боже да се надуят!семейството на мъжа ми си харесва козунака, а в района ,откъдето е свекъра даже имат традиция да си боядисват яйца, аз се опулих като ми каза, де християни, де другоизповядващи!

# 18
  • Мнения: 8
И ние по два пъти го празнуваме. Хубавото е че за 2ия път всичко е on sale  Wink
А вие постите ли?
Аз сега като съм бременна, ми се  яде месо почти всеки ден, иначе не съм много по месото, освен ако не е пиле или риба, де  Laughing
Преди постех, но само последните дни преди Великден. То като се замисля аз и в БГ много не съм постила  newsm78

# 19
  • Мнения: 270
Празнуваме си само нашия Великден.

# 20
  • Мнения: 2 825
Празнуваме православния Великден с боядисани яйца и козунаци. Предполагам след година, две като порасне малката ще празнуваме и двата.

# 21
  • Мнения: 3 932
Празнуваме го двойно, поради щото няма трети.
За тукашния се отпрашихме в Щатско,
сега ще празнуваме вкъщи с агънце-багънце и верни другари.
Софрата е утре вечер, яйцата също, козунака ще е купен.
В неделя ходим на църква, преди това пием айрян  Mr. Green
като част от традицията и предшестващите събития...

Весело посрещане  newsm53

# 22
  • Мнения: 1 107
Ох, че Ви завиждам, че има от къде да си купите козуначе Mr. Green Аз не съм голям кулинар и май ще го заместя с канелени кифлички, пък ако ще да се разчуе Grinning Весело празнуване на всички!

# 23
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И аз всичко си празнувам и спазвам, на Цветница бях на църква, на разпети петък също, даже в още една отидохме, че в първата нямаше маса да се мине под нея, но и в гръцката нямаше. Яйцата си боядисах в четвъртък, козунаците ми не станаха от днес а цял ден месих, всички ми казват купи си готов, какво месиш, но тук жените са фльорци и се обиждат ако им кажеш да си сготвят сами. Аз искам всичко да ми е приготвено следвайки традицията, е, за фала от днес искаше ми се да имам един готов Панетоне, но няма вече, а и тук маята не е като нашта, само за пици става ooooh! Thinking
Весели празници на всички Hug

# 24
  • Мнения: 560
Днес си боядисахме яйцата.Сега пека козунаците.Утре ще приготвя агнешко.
След поста,чакам с нетърпение да си похапна!   Laughing Embarassed
За съжаление ,в града където живеем,няма православна църква.Има катедрала.
В столицата-Тунис, има два православни храма,руски и гръцки.
Утре най-вероятно ще отскочим до там.
Тази вечер,ще следим по телевизията! Grinning
Весели празници!!!



# 25
  • Мнения: 1 550
Празнуваме Велик Ден двойно. За католическият Велик Ден опекох козунаци и къщата беше декорирана празнично. Разбира се имаше и голямо разнообразие от шоколадови яйца, зайци и други подобни. Яйцата обаче ги купих готови боядисани. За православния Велик Ден отново опекох козунаци, а днес боядисах и яйцата. За празничната вечеря утре- агнешко на фурна.

Весело посрещане на празника Hug

# 26
  • Мнения: 3 461
Христос Воскресе!

Правих козунак до 4 часа тази сутрин, но за това пък козунак ли е да го опишеш. Grinning Отиваме на плаж, а после следва богата трапеза с традиционното агнешко. Тъй като католическият празник мина преди един месец, а нашия празнуват шепа хора, дадох ваканция на децата ( неделя е пъвият учебен ден от седмицата при нас), за да разберат и те нещо от празника.

# 27
  • Мнения: 1 199
Во истина воскресе! Направихме си козунаци и боядисахме яйца. Само че сега си мислех че като си бяхме в Бг с мъжа ми ходехме на църква в полунощ, там оживление, срещахме приятели, после се прибирахме пеша до вкъщи със запалени свещи, около нас също вървяха върволици от хора които правеха същото, а сега няма такова нещо Sad Нито има на кой да оставим децата, нито църквата е на няколко километра от нас че да се приберем пеш (ами това за мен си е романтика), нито всички хора около нас се поздравяват с празника. Е, ще си го направим колкото е възможно по-добре в този контекст.

# 28
  • Мнения: 1 107
Во истина воскресе! Аз да се похваля след като се отказах да правя козунак, купи нещо от магазина, което на външен вид приличаше на козунак, но никакви принаци за подобен вкус не даваше Grinning Но пък за моя изненада- оказа се че вкусът му е почти същият , да не кажа по-хубав от на този, който се намираше по българските фурни. Така, че кулинарната програма беше пълна Laughing Е, наистина липсва ходенето на църква посреднощ, но важното е да носим празника в себе си, нали така?

# 29
  • Мнения: 7 914
яйцата ги боядиса мама преди да дойде и бг козунаци донесе.. с една дума празника си мина по български Flutter.. с изключение на църквата Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт