Разпети Петък е...

  • 4 507
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 448
А как ви се струва това - Страстите Христови ще го дават в навечерието на Великден. Църквата не го ли анатемоса или там поне май не го приема този филм... Не знам Православната, но Католическата мисля не е с добро мнение.
Не съм го гледала аз така или иначе, но бих.
Точно обратното. Папата беше се изказал мнение, че е било точно така и даже евреите бяха настръхнали против филма, защото ги показва в недобра светлина.
Филма е страхотен, много добре направен и реалистично представяне на нещата, а не някоя сладникава приказка.

# 46
  • Мнения: 17 546
А как ви се струва това - Страстите Христови ще го дават в навечерието на Великден. Църквата не го ли анатемоса или там поне май не го приема този филм... Не знам Православната, но Католическата мисля не е с добро мнение.
Не съм го гледала аз така или иначе, но бих.
Точно обратното. Папата беше се изказал мнение, че е било точно така и даже евреите бяха настръхнали против филма, защото ги показва в недобра светлина.
Филма е страхотен, много добре направен и реалистично представяне на нещата, а не някоя сладникава приказка.
Peace Ако имате възможност, гледайте филма. Не е по-жесток от "От местопрестъплението" като кадри.  Аз и до днес мисля за евреите така, както са показани във филма. За Католическата църква има много тайни, които не биха искали никога да станат обществено достояние...

# 47
  • Мнения: 1 841
А как ви се струва това - Страстите Христови ще го дават в навечерието на Великден. Църквата не го ли анатемоса или там поне май не го приема този филм... Не знам Православната, но Католическата мисля не е с добро мнение.
Не съм го гледала аз така или иначе, но бих.

на самия Великден в неделя ще го дават Peace

иначе, не съм чувала да са го анатемосвали - напротив. е поради натуралистичността му имаше някои противоречиви изявления, но мнението на църквите (и православна, католическа и протестантските) е много добро.

аз го препоръчвам горещо, но само в случай че сте наясно, че ще сте напълно променени след гледането му и най-важното: първия кадър с цитата от книгата на пророк Исая.
иначе ако не си запознат с доктрината няма да разбереш нищо и ефекта би бил нулев

И аз не съм чувала да е анатемосан - поне не и от Православната църква. Дори се допитах до семейния ни свещеник и той каза, че не противоречи по никакъв начин на каноните. Четох и едно много интересно интервю с Мел Гибсън - май беше за филма "Апокалипто", но имаше въпроси, касаещи "Страстите Христови". Неговата цел е била да се придържа максимално към Евангелията и да го направи максимално реалистично и вярно. Не е преследвал касов успех - имал си пари в изобилие. Създал е филма за собствено удовлетворение в отговор на личните си духовни търсения и нужди.
Вярно е, че филмът е много натуралистичен - нищичко не е спестил на зрителя, но то си е било наистина страшно.

# 48
  • Мнения: 918
Борисе, а ти видя ли гредата в собственото си око, преди да се вгледаш в треските на другите?

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Който иска да тъгува. Аз се радвам че предстоят почивни дни, срещи с приятели, излети, разходки. Как пък да не се тръшна да тъгувам.

# 50
  • Мнения: 2
Да тъжноми е днес с детенце отидохме на църква винаги ходя на църква на този ден.

# 51
  • Мнения: 3 034
сдържана съм днес. липсва ми усещането в православните държави, тук няма и на църква къде да ида днес  Confused ще запаля свещи пред иконите вкъщи и ще помисля.

само не ми стана ясно защо толкова обяснения за Великден се изсипаха - днес е Разпети Петък, до възкресението има два дни и в днешния ден няма никакви радостни поводи (за вярващите). освен ако не се радват по природа на предателството, незачитането, липсата на толерантност и неразбирането  Rolling Eyes

"Страстите Христови" е точно толкова тежък, колкото е била и действителността. понеже няма нищо общо със захаросаните филмчета за привилегията на Христос да бъде разпнат, които обикновено дават по това време на годината, затова и на много хора не им понася.

# 52
  • Мнения: 118
Всеки народ приемайки друга религия вплита в нея и нещо от своите вярвания.Не сме само ние.Колкото до месото и козунаците...
В моето детство ,на църква ходеха твърде малко хора ,познаваха канона и се съобразяваха.Не мога да съдя никой,но от 15 години не ми се случи на великден да чуя службата или да си взема огънче за вкъщи нормално.Всички се изсипват, като на опашка за сирене ,говорят простотии и най-вече не знаят защо са там.Тов вече не е свързано с вярата ,а с възпитанието.Тези 7 години, дето всички ги споменават,ама никой не помни къде ги е загубил.

# 53
  • Мнения: 2 386
Аз все пак запалих свещичка днес.
Имаше една шепа хора.

# 54
  • Мнения: 740
Всички подминахте с лека ръка поста на Dushka
А там има много...

# 55
  • Мнения: 606
Аз пък имах толкова много работа,че даже нямах време да си боядисам яйцата,не можах да отида и на църква,а всяка година го правя

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 01:19 от Angel_Face

# 56
  • Мнения: X
Ясно, Вальо пак е на фитнес.  Joy Joy Joy

# 57
  • Мнения: 606
Ясно, Вальо пак е на фитнес.  Joy Joy Joy


хихи
дам

# 58
  • Мнения: 4 435
Много взе да му става вече. Mr. Green

# 59
  • Мнения: 7 723
Моля ви се! Няма ли някой да му обасни на Вальо,
че вече е станал прекалено як от тоя фитнес.
Крайно време е да поразреди малко тренировките.
Ми... не му е хубаво така. Хич даже... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт