Великден е сега и нека с ДЕКЕМВРИйските деца нашарим най-красивите яйца!

  • 9 738
  • 292
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 38
fan_ fan,  аз давах само Aптамил 1 и тя акаше 2-3 пъти дневно, но много течно. Tогава реших да регулирам това с пробиотици и смених от 4 мес. с Лактана 2 направо, така, че 1 не съм ползвала. с 2-ката, пак ака 2 пъти до 3, но консистенцията е по- гъста, даже понякога това и създава проблем. Давам и по препоръка на педиатъра и едни немски пробиотични капки за чревно здраве и едното ми хранене е изцяло зеленчуково пюре на Hipp от190 г.  С това нещата при нас се регулираха.

Някой питаше за дозата на пюрето и дали се дава мляко след това. Ако пюрето е цяла доза, както при нас, тя изяжда 180 мл и пюрето е толкова, замествам цяло хранене, ако е по- малко напр. 120 мл, допълвам до180 мл с мляко, което давам отделно.Това за зеленчуковите, а плодовите не заместват хранене. Те са или десерт или между храненията.


# 286
  • Мнения: 482
Пак си отворих книжките, които имам за хранене и ето какво прочетох "За самостоятелно хранене са подходящи САМО тези детски храни, които съдържат пълноценен белтък, т.е. от животински произход (мляко, месо, риба)." Затова си мисля, че и за зеленчуковите пюрета се отнася.

# 287
rorina37,Катето се запече от двойката ,защото е мн гъста!Напъва се,но нищо не става! Cry
А с единицата така хубаво си акаше.Незнам какво да правя!
Добре ли съм те разбрала-като си започнала зеленчуковото пюре,вече сте акали по-лесно,така ли?
Колкото до претата- в зеленчуковите пюрета има мляко и те стават за заместване на цяло млечно хранене,но плодовите нямат и за това са само за десерт.Поне така си мисля,не съм100% сигурна. Thinking

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 15:19 от fan_fan

# 288
  • Мнения: 630
Галинаник - добре, че не си излязла. Да ни видиш трите с Деска и Льонката - по една баня си честитихме  Laughing
И една кал, където бях паркирала колата - все едно кънки бях обула.
Привет fan_fan!
Меги - и аз мисля да стартирам със зеленчукови, а след това да въведа и плодовите пюрета. Иначе като им хареса по-сладичкото има да се мръщят на безвкусните зеленчукови. Поне така стана с Марина.
Като ви чета как се чудите да минете на 4 или 5 кратно хранене... Александа суче поне 2-3 пъти само нощем. Смятам да направя успокоителния чай на Хип и поне едното хранене да премахна. Дано да е временно де - като си спомня как имаше само 1-2 събуждания преди...

...
Колкото до претата- в зеленчуковите пюрета има мляко и те стават за заместване на цяло млечно хранене,но плодовите нямат и за това са само за десерт.
Хмъ  newsm78 в някои само предполагам.

# 289
  • Мнения: 64
Ами, ние ядем поне 7 пъти на денонощие особено като почна да изпива на хранене между 100/120мл , а пък сме изцяло на АМ, така че според мен зависи от детето а не от начина на хранене...Някой беше писал преди че на АМ децата се будели по рядко нощем и въобще били с по регулярен режим...е, за нас не важи!
Сетих се да питам (то не че е за тази тема де...) защо не ми се отчитат публикациите в профила и още съм на нула... newsm78

# 290
  • Мнения: 630
...
Сетих се да питам (то не че е за тази тема де...) защо не ми се отчитат публикациите в профила и още съм на нула... newsm78
В отчетни не се трупат публикациите. Май и в клюкарника беше, но не си спомням.

# 291
  • Мнения: 534
Здравейте мами,
galinanik и mamaYanni, благодаря ви за хубавите думи Hug
Сега си погледнах зеленчуковите пюрета и добре, че във всички има мляко, че аз отдавна съм заместила едно ядене с тях...
miltg, и аз съм се чудила кое отчита в тази бройка и дори "титлата" дето я пише под името не моге да разбера кой я слага или пък аз...от никъде не виждам възможност за мен...под моето име мисля, че пише "новак"...не че държа особено за някакви други титли, но все пак ме заинтересува...

Пуснах новата темичка!
 

# 292
  • Мнения: 38
fan_fan същото стана с Ади и след редките изпражнения от Аптамила много се ядосвах, че смених млякото. Но като започнах да давам пробиотичните капки за чревно здраве и зеленчукови пюрета/ от 4.6 мес./ , особено като заместих цяло хранене, изхождането стана нормално. Аз я храня с тези на Хип без мляко и то гледам да са регулиращи или за разхлабване - пише на тях. Напр. различни зеленчуци или спанак с картофи, тиква с картофи. Избягвам големи количества моркови, заради запичането, също и не искам да са с мляко, аз добавям от нейната Лактана, с която стомахчето и е привикнало.
Откровено казано, не съм във възторг от Лактана-та 2 и не бих я препоръчала. Иначе изчетох за нея много хвалебствия, но... Cry

Общи условия

Активация на акаунт