Кухня?

  • 1 447
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 220
аз чудя , кое ви кара да имате доверие на храните приготвени в кухнята - просто питам

Пробването.
Взимала съм храна за Иво от 3 различни кухни.
Изобщо не мога да ги сравнявам. От кухня до кухня има много голяма разлика.
Към тази, от която главно взимах храна, нямах никакви забележки-приготвяха храна, каквато и аз бих правила за Иво в къщи. Готвеха вкусно. Иво харесваше почти всичко и го ядеше с удоволствие. Което не мога да кажа за другите две-ако имах впечатления само от тях, особено пък от едната-бих заклеймила детската кухня като източник за храна на бебетата за вечни времена.

# 16
  • Мнения: 2 960
от една страна кухнята е улеснение ,но  друга по добре  да се изчака до навършването на  годинка на детето ,ако не на годинка ,поне на 10-11 месеца.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
В нашата квартална кухня готвтя със сухо мляко Лакта, доколкото знам. То въобще има ли разлика между него и обикновеното прясно мляко, освен че първото е сухо...
Аз мислех да запиша моя син на кухня след десетия месец, но реших да му готвя вкъщи на този етап - засега се справям, не ми е досадно, пък и той вече яде по малко от нашите манджи, почти всичко съм въвела. Simple Smile

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 12:38 от passion

# 18
  • Мнения: 27 524
Сухото мляко си е прясно мляко. Няма специално сухо мляко за детските кухни  Simple Smile

# 19
da  vi kaja 4estno az vaobshte ne sam dovolna ot tezi kuxni

# 20
  • Мнения: 554
Ние от вчера сме на кухня и не беше зле като за 1-ви път. В нашата кухня слагат прясно мляко, но аз я започвам като всяко ново нещо, давам от всичко по-малко. Кремчето го дадох половината и за сега нямаме реакции. Ако детето се храни добре не виждам какъв е проблема, че има прясно мляко, няма да се натрови все пак, а и нали кухните са съобразени с възрастта на детето.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 115
Ами има достатъчно инфо какъв може да е проблема от даването на прясно мляко под годинка.....всеки си решава в крайна сметка.....ако пък си и захранила на 40 ден със сок, тогава прясното мляко на 9 м ще е съобразено с възръстта и хранителния режим на детето ти вероятно....

# 22
  • Мнения: 756
чудя се защо им имате такова доверие именно поради факта , че търсите възможно най-добро качестово зеленчуци и плодове при захранването , четет етикети прецизно / както и трябва да бъде / и след това на около 6-7 месеца , когато все още са в периода на захранване им давате храни от тази кухня , където надали имат такъв голям контрол на продуктите - или вие им носите продукти / не знам как работят/- та затова попитах , може и да се възползвам някого от тях , само че искам да разбера какви са ви критериите за добра детска кухня.

# 23
  • Мнения: 814
Започнахме с кухнята от 11 м. някъде. Предварително се обадих и разпитах какво използват (а то си личи и в самите храни обикновено). 

# 24
  • София
  • Мнения: 44 115
чудя се защо им имате такова доверие именно поради факта , че търсите възможно най-добро качестово зеленчуци и плодове при захранването , четет етикети прецизно / както и трябва да бъде / и след това на около 6-7 месеца , когато все още са в периода на захранване им давате храни от тази кухня , където надали имат такъв голям контрол на продуктите - или вие им носите продукти / не знам как работят/- та затова попитах , може и да се възползвам някого от тях , само че искам да разбера какви са ви критериите за добра детска кухня.

Все някога, децата минават на обща храна така или иначе...колко рано, решава родителя, за мен 1 годинка е добра възръст да се почне с кухнята.....пък и готвят доста по-разнообразно от колкото аз мога да му предложа, а и моя нигока не еобичал нещата, които аз му готвя, иска или готови пюрета или кухнята...
Тъй или иначе един ден ще тръгнат на детска градина и ще ядат такава храна...

# 25
  • Мнения: 502
Смятам да запиша детето на кухня. Ако яде храната- добре, ако не ще и готвя.

# 26
  • Мнения: 2 908
В нашата кухня използват само сухо мляко до 3-та група(която е от 1г и 2 месеца-за нея ползват прясно),яйца слагат за застройка на 2-ра група във супата(която е от 9 месеца).Много съм доволна и имам страхотно доверие,няма да обяснявам защо,всеки има право да има или да няма доверие на кухнята си,без да дава обяснения.Трябва да си питаш във вашата какво слагат.Аз варени жълтъци и давах от 6 месечна,така,че не ме е притеснявало.

Общи условия

Активация на акаунт