Има ли бейби-бум?

  • 2 237
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
Да,
навсякъде по градинките е пълно с бебоци  smile3504, много се радвам

# 16
  • Мнения: 1 352
Има бум, ама на джипси бейбита Tired.

# 17
  • Мнения: 5 940
Има бум на бебета. Причините са ги описали Никол и Радостина. Статистиката също отчита покачване на раждаемостта през последните години.

# 18
  • Мнения: 812
има,има..........

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
Всичките ми познати на около моята възраст са бременни или родиха вече. Онзи ден разбрах за още една, дето е на 20, с година по малка от мен, за Бога.

# 20
  • Мнения: 9 814
Не мога да определя дали раждаемостта в Бг се е повишила, само защото певачки и манекенки раждат. Важна е статистиката, а според нея  раждаемостта се е повишава от 2004 г. насам, но все още прирастът на населението е отрицателен.

# 21
  • UK
  • Мнения: 3 959
Певиците и манекенките по цял свят раждат сега, щото им дойде времето - минаха 25те и решиха, че искат деца. Нормално е, те повечето са в една възрастова група. Не е от годината или от нещо друго. А и при тях действа на принципа "Една приятелка (също толкова известна) роди, супер е", то и при нас е така, но ние не сме популярни.

Не, не смятам да раждам в близките няколко години.

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да имаш да ни съобщаваш нещо?..  Whistling

Тц. Аз късно се сетих, ама бързо наваксах. За мен две, благодаря.

# 23
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Аз съм 70+ набор и със сигурност нямаше още да родя ако не ми цъкаше биологичния часовник. Явно сме се засекли със следващото поколение, просто няма вече за кога да чакам, не искам детето ми да тръгва на училище, а аз по това време да се пенсионирам.... Интересното е че и децата на повечето ми съученички са почти набори на моето (+- 2,3 год) значи и те нарочно са поизчакали 10-тина години. Така си го обеснявам аз.  Иначе в тия условия на един вечен преход и обещания от разни чичковци и зверска бюрокрация просто не ми се създава поколение.... затова си оставам с едничко та поне да не ги мисля две или три в таз нашта държава.

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Понеже съм с 3 деца да си кажа - правеха ми впечатление бременните и бебетата само когато аз бях в същото положение. А за ВИП бебетата си мисля, че досега просто не е правена статистика.

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз имам наблюдения от учителстването ми. В момента в горен клас(от пети нагоре И особено след осми-девети) има едно голямо намаляване на броя деца в паралелки и цели паралелки и това е във всички училища. Долу в малките класове е точно обратното около 2000-я набор. Там идват доста паралелки в повече. Така е и в детските градини, щом и тук в малкия град Ямбол не можах да се вредя за детска градина за дъщеря ми, поради пълни групи и ще трябва да почакам до юни. В родилните домове не знам как е, но ми прави впечатление, че около 85-и набор беше нормално да останат с едно дете, а сега гледам сред моите приятели и познати - повечето са вече с две или мислят за второ.

# 26
  • Мнения: 1 897
Да, определено има увеличаване на раждаемостта в последните години.И не само сред манекенките и певиците.

# 27
  • Мнения: 419
....... правеха ми впечатление бременните и бебетата само когато аз бях в същото положение. А за ВИП бебетата си мисля, че досега просто не е правена статистика.
Peace
Не съм забелязала такава тенденция  Thinking.

# 28
  • Мнения: 1 447
Да има и според мен това е чудесно дано и за напред бъде така

# 29
  • Мнения: 11 607
Има според мен дори тенденция  вече да се ражда и 3- то дете......

Общи условия

Активация на акаунт