Ечемичени,ръжени и пшеничени ядки

  • 7 057
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
Аз предварително ги смилам в блендер, накисвам ги от вечерта и сутрин само леко ги сварявам, колкото да кипне прясното мляко, тъй като ги поднасям с малко мляко, масло и сирене.

# 16
  • Мнения: 179
Не меля допълнително овесени или други ядки. От четирите вида ядки на фамилия Никола давам отскоро, впечатлението ми е, че се нуждаят от малко повече топлинна обработка - приготвям ги на микровълнова печка примерно за 2 минути и след това ги оставям поне 10 - 15 минути да киснат в течността.
И за да не пускам отделна тема - в една подобна за овесените ядки някой беше споменал, че овесени ядки и кисело мляко не са добра комбинация, защото се намалява полезността на ядките. Има ли нещо вярно или е поредната легенда?

# 17
  • Мнения: 431
И за да не пускам отделна тема - в една подобна за овесените ядки някой беше споменал, че овесени ядки и кисело мляко не са добра комбинация, защото се намалява полезността на ядките. Има ли нещо вярно или е поредната легенда?
Калцият(в млякото) възпрепядства усвояването на желязото(в овесените ядки)-доколкото съм запозната.Обратният ефект се постига с витС,примерно-овесени ядки с плодове(плодово пюре) вместо с мляко.
Аз накиснах за утре сутринта ръжени и ечемични ядки.Но не може ли да не ги варя ако са достатъчно омекнали ?

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм давала, понеже не съм се сетила Laughing

Общи условия

Активация на акаунт