как се предпазвате от нежелана бременност след раждане?

  • 11 015
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
А какви са минусите на спиралата?   И каква точно трябва да бъде, колко време се държи и на колко се сменя?
Аз сериозно съм се замислила да слагам, само чакам да минат 6-7 месеца от раждането.

# 16
  • Мнения: 19 302
Смятам скоро да си взема противоза4атъ4ни.

# 17
  • Мнения: 9 973
спиране на акта-това си е решение Rolling Eyes

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327

И ние.

# 19
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ползвахме презервативи, защото доста дълго кърмих  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 948
Пия противозачатъчни - Ясмин.Доволна съм! Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 558
С презервативи!

# 22
  • Мнения: 1 196
Въпреки,че много двойки ползавт презервативи и само ги хвалят,аз също ще кажа,че не ми харесват,а и няма начин да не се скъсат,колкото и хубава марка да са! Crazy Така е поне при нас!
И за да не пия хапчета,че дълго време съм пила,от доста време,включително и преди да забременея,ползвахме вагинални свещички!И за това в предишна тема имаше спор,че не били хубави,незнам си какво...За нас те са решение!Доста овлажняват,това както плюс,така може и да е минус,според зависи от двойката.А за още по-сигурно мъжа ми прекъсва половия акт,но това не ни притеснява!До сега издънка с тези свещички не е имало! Peace

# 23
  • Мнения: 3 611
Не правя секс

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 364
Всички евентуални странични реакции, за които си прочела в листовката, са описани, защото производителите са длъжни да напишат дори и това, което само на теория е възможно да се случи. И в листовките на най-обикновени хапчета за глава може да прочетеш такива ужасии. Това не значи, че ще ти се случат. Вероятността е минимална. Противозаатъчните имат много положителни ефекти наред с предпазването от нежелана бременност. Кожата става много чиста и хубава, цикълът-кратък и оскъден, ПМС почти изчезва, в някои случаи гърдите увеличават леко размера си.
Преди да решим да си имаме дете се пазех с противозачатъчни "Жанин" - бях много доволна и се радвах на всички горепосочени положителни реакции. Сега все още кърмя и не мога да пия хормонални таблетки. След като отбия дъщеря си обаче, живот и здраве, веднага смятам да започна да пия - най-вероятно Ясмин, ако и гинеколожкава ми ги препоръча. Чувала съм, че са добри. Спирала не бих си сложила.
Успех в избора!  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 156
най-вече с прекъсване на половия акт в дните, в които мога да забременея. При мен цикъла е редовен и няколко години се предпазвахме така без фалове.

# 26
  • Мнения: 9 814
най-вече с прекъсване на половия акт в дните, в които мога да забременея. При мен цикъла е редовен и няколко години се предпазвахме така без фалове.

Но честно казано понякога ползваме и презерватив и се чувствам така доста по-спокойна.

# 27
  • Мнения: 1 372
Ох записвам се да следя че и мен ме вълнува много този въпрос. Ние за сега караме на ще разчитаме на презервативи, защото е твърде рано за каквото и да било друго, но честно казано и мен ме ми харесват и имам чувството, че направо ми жулят /а използваме качествени/, освен това преди да забременнея съм имала случай в които презервативът се е късал и не съм много обедена в сигурността им. Иска ми се да си сложа спирала, че бях пробвала да пия противозачатъчни, но се оказа че не ми понасят, а и честно казано съм малко несериозно по отношение на хапчета и ме е страх че ще пропусна някое.
 А при положение че не кърмиш колко време след раждането може да се започне с приема на противозачатъчни?

# 28
  • Мнения: 1 428
Презерватив  Peace

# 29
  • Мнения: 4 753
Въздържание му е майката...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт