Спешно - за Атопичен Дерматит!

  • 6 540
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 721
Ние сме с себореен дерматит и се мажем само с един крем омекотител на SVR Topialise и съм много доволна! Peace На А-Дерма ползвам единствено сапуна и е чуден и се препоръчва точно за такива бебета с дерматити само с това се къпем и мажем с Топиалиса! Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 204
И моята дъщеря е със същия проблем и използвам поддържаща козметика на Исисфарма- и по точно  Secalia Balm.Засега всичко е ок-вече около месец няма обрив.Дано така да продължи и занапред  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 574
Дъщеря ми е на 5 месеца,а от четири месеца й лекуваме кожата.И нейният педиатър не ни даваше направление,докато накрая кожата й така се възпали,че приличеше на болна от едра шарка. Уверяваше ме,че това е нормално явление при детската кожа и беше много учудена,че въобще искам направление за специалист.Лекува я три месеца с кортикостероиди,естествено безрезултатно.Накрая ми даде направление за "Токуда" ,но не ми каза,че предварително се записва час.Без час прегледа е платен.
Съветвам те да заведеш детето там.Можеш да им вземеш телефона от сайта и да запишеш час.
И аз ползвам козметиката на А-дерма-крема за атопична кожа и гела за баня,но това го изписаха след лечение с кортикостероиди-крем,приготвен в аптека по рецепта.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
Купи Линола Уреа по-добре, в пъти по-добър е от стелатипиата на мустела, но и той може леко да щипе, линола фет крем също е добър , но уреата е в пъти по-добра, за мен е най-добрия крем за АД, а д-р Тайс дето мн го хвалят, на моето дете не му влиаше ама грам....

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Бяха ми препоръчали елидел. Не съдържа кортикостероиди, но не е безопасно, не го прилагай без лекарско разрешение. Имаше и някаква лечебна козметика .. с "М" почваше, но свършиха, а съм затрила рецептата - продуктите са си козметика, продават се без рецепта, нещо с уреа беше... можеш да питаш в аптеката... А елиделът помогна за 3 намазвания и ефектът беше траен, но пък спрях причинителя - оказаха се моркови - повече от 2 седмици изобщо не му давах, после - много по малко почнах...

# 20
  • Мнения: 121
Ние също сме с проблемна кожа. Ходихме при кожни лекари изписваха ни различни мазила и накрая реших да отидем при хомеопат. Пихме известно време лекарства и за сега спряхме появата на нови обриви.

# 21
  • Мнения: 332
ние също сме с АД,но откакто сме на диета има зна4ително подобрение-кожата все пове4е се подобрява,няма го сърбежа,а той целия беше на рани и надран до кръв.При нас ни казаха,4е е от млякото и незнам дали е така,след като не е правен тест,но в момента детето е добре,хапва си ,ве4е си е спокоен.
За козметиката-и ние сме ползвали вси4ко нали4но на пазара за Атопи4на кожа,а кортизони-само при много упоритите екземи.И така карахме няколко месеца без да има полза нито от диета,нито от мазила,докато един ден просто кожата се успокои,сега си го мажа с А-ДЕРМА ЕКЗОМЕГА,но никога когато съм го мазала с каквото и да е не ми е реагирал-дори му е приятно.
Остава само да се молим този АТОПИ4ЕН ДЕРМАТИТ ДА НЕ ПРЕРАСТВА В ДРУГО baby_neutral

# 22
  • Мнения: 19 303
Щом кремът щипе не мажи с него. Обикновено ако кожата е много разранена, възможно е и други кремове с уреа да щипят.
По лицето не е хубаво да се маже 4есто с кортикостероиди.
Към другите съвети бих добавила, 4е ако времето е студено и ветровито, винаги мажи лицето със специален защитен крем против вятър, а при силно слънце със слънцезащитен крем.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 735
Не мажи с кремчета казани от форума.Отиди на дерматолог!Няма смисъл да купуваш скъпи кремове,които да не помагат.Ние минахме през няколко крема и 2 кс,докато намерим точните крем и сапун.Намери и точния лекар,че на нас един идиот от кожно венерическия ни караше седмици да се мажем с кс без никакъв ефект.Ако имаш нужда от добър дерматолог пиши на лични.

# 24
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
От раждането се борим с тези проблеми. За мустелата искам да кажа че два пъти съм взимала Мустела за атопична кожа. Единия път се обрина от нея, а втория път така пищя като го намазах че директно отиде в кофата. От козметиката за тяло съм най-доволна от Клоран. Към нея никога не ми е давал никакви реакции. За лицето сме ползвали какво ли не. Най съм доволна от един крем на А-дерма. Казваше се Пер-орал и е специално за намазване на областта около устата и бузките. Когато няма обриви го мажа с хидратиращия крем на Клоран, защото му е много суха кожата. Имали сме и страшно тежки периоди, в които сме се мазали с Адвантан, но не повече от 5 дни. Иначе си пием сиропи - Ериус най често. Лятото положението е най-тежко, заради жегите и потта.
Вече почти сме израстнали проблема, но това ляко ако пак се започне ще опитам с хомеопатия. Мои приятелки са имали успех.
Ходили сме на различни лекари и общо взето всички ни предписват едно и също и основната препоръка е диетата.
Ако някой го интересуват телефони нека ми пише на лични, че да не разводнявам темата.

# 25
  • Мнения: 176
Чета, чета и не мога да се сдържа да не се изкажа... Синът ми беше на 3 месеца, когато му поставихме първата ДТК ваксина. След 3 дни започна да се обрива по бузките и не след дълго положението беше плачевно- явно го сърбеше обривът или го е дразнел, защото се чешеше постоянно до кръв. Показахме на лекарката ни какво се е случило, а тя каза че това било нормално за светлите деца и че се наричало атопичен дерматит, и си му постави втората ДТК... ходихме по какви ли не доктори даже без направление и когато разбрахме, че при това положение не трябва да се продължава с ваксините- побесняхме!!! Как може такова безобразие, така да си играе тая докторка със здравето на детето ми. С мъжът ми отидохме при нея отново и й казахме, че не е трябвало да продължава с ваксините, защото е опасно, а тя смотолеви нещо под носа си и дори не се извини. Междувременно и ние мазахме с какво ли не, но ефект нямаше. От алерголога, при когото ходихме няколко пъти разбрахме (но и от други доктори), че много деца имат този проблем, но родителите не обръщат внимание и мажат с какво ли не или ходят при кожни доктори, които "лекуват" само външно, но това влошава проблемът много повече- обривът може и да се скрие, но причината всъщност е вътре в тялото и се развива с времето и в доста случаи се превръща в астма... Ваксините "отключват" този проблем... Мога много още да говоря по въпроса за ваксините, но знам, че много от вас са готови да ме линчуват... затова ще си замълча. Единственото, което ще добавя е, че все пак намерихме начин (макар и да не е с помощта на съвременната диктаторска медицина)  да лекуваме детето си и вече виждаме положителен резултат, а междувременно отложихме с 6 месеца ваксинирането...

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Мама Деска, не виждам защо някой трябва да те линчува заради изказването ти за ваксините.  Peace
Много отдавна чета предположения, че има връзка между АД и ваксините.
При нас например такава връзка нямаше, защото проблемите се появиха почти веднага след раждането, преди ДТК ваксините, но педиатърката ни /една доста разумна и страхотна педиатърка всъщност/ отложи всички ваксини с 6 месеца.

# 27
  • Мнения: 176
.

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 11:57 от мама Деска

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122
Напротив АД се израства обикновенно към 3 годинки...при вас може да е свързан с ваксините..при нас не...при други е обвързан с хранителни алергии или АБКМ, но и това не беше при нас причината, да не говорим, че се обостря при нас на пролет например......обикновенно именно се израства проблема...но пък има хора като мъж ми при които се появява и на дърти години....та кожни проблеми разни, причини - шарени....и да дерматолозите често са достатъчни.... а и има леки и тежки  прояви....всичко е мн относително...често лекарите като не знаят какъв е един обрив го наричат АД, а той може да се получи, дори само от това че кожата на бебето е много суха....

# 29
  • Мнения: 332
и ние се влошихме след първата ваксина Инфанрикс,но той така или ина4е  си имаше ве4е една екзема на ръ4и4ката.Факт е оба4е,4е след ваксината положението се влоши и оттогава не са му бити ваксини и са отменени до навършване на годинката.
мама Деска,сподели за вашите методи на ле4ение.

Общи условия

Активация на акаунт