Швейцария

  • 5 736
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 094
Полетите започват от април и са до октомври, от 2 години мисля, летят по тази дестинация. Но не съм ги пробвала, нещо цените им ми изглеждат по-високи и от на Бг еър Thinking. Единственото предимство е, че са от Женева, а не от Цюрих.

Странно, аз останах с впечатление, че са почти еднакви цените - може би защото датата не е непосредствено близка. Летят от лятото (юни ми се върти в главата) - имаше официално представяне по медиите. Точно това, че са директни ме блазни, защото ми се налагаше и през Брюксел да летя , само и само да се добера до Женева и до София - бях се разсипала от летища и самолети..........

# 16
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
 Crazy Чак до Брюксел не съм стигала. Обикновено с Алиталия, до София, през Милано, излизаше ми не повече от 180 евро двупосочния. Но сега не знам, нали ще ги купуват, летят ли още по тези дестинации Thinking, идея нямам.

Ще чакам, ако някой се престраши и лети с Флай Бабу, да сподели впечатления. Peace

# 17
  • Мнения: 3 094
а Ал Италия изобщо не ми се говори - 3 пъти съм летяла с тях за Женева и беше страшно мръсно вътре, кочина.......Последния път машината на излитане , при запалване на двигателите се развали и блокира вентилацията. Седяхме вътре малко повече от час докато решат да отворят вратите и да ни свалят обратно от самолета. Бяхме се издушили вътре, накрая поне се смилиха вода да ни дадат. После 3 часа чакахме решение кога ще се излети с друга машина. Цялото ми пътуване тогава (през Рим беше) ми отне от 9 сутринта като съм излязла от Женевската квартира до 2 часа сутринта на другия ден си бях у дома в София.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 402
ето в този сайт попаднах на интересна информация какво може да се види в отделни държави, има и за швейцария, хубавото е и че е на български, дано да ти свърши работа: http://www.rezerviraihotel.com/bg/switzerland.html

# 19
  • Мнения: 3 094
Ще летя за Женева на 26 февруари.......но ще седя 2-3 дни само.Всъкност отиваме на почивка из Прованс и Лазурния бряг....като се върна ще пуса специална тема. Все пак и тук ще ви пиша за самата Женева и вислим да ходим до термалните бани около Лозана.

# 20
  • България
  • Мнения: 224
Ние пътувахме  с автобус и така според мен могат по-добре да се видят неповторимите и  живописни места особено в прохода Симплон в швейцарските Алпи.Така се предлагат възможности за разходка с автобуса из централните  части и покрайнините на градовете,които ще се посещават като гид през цялото време обяснява къде се намираме и какво заслужава да се види.На местата определени за посещение се спира и се обхождат естествено който желае.Моите най-вълшебни мигове изживях в околностите на Женева и Лозана също  така наречения" път на виното" -Веве,Монтрьо,замъка Шийон.Бях поразена ото красотите които видях и ще ми останат незабравими спомени.
Със седем гласа съм "За" посетете Швейцария има какво да се види.   

# 21
  • Мнения: 2 480
Люцерн също си заслужава. Ако човек иска да види красотите на Алпите, е по-добре да не минава през тунелите, а над тях. Разбира се, ако времето го позволява и не са в облаци и мъгла.

# 22
  • Мнения: 3 094
Преписвам пратен ми на лични коментар на jab4e, която има недостатъчно мнения за да пише тук.....

Привет!
нЕ мога да пиша във форума затова  пиша тук!За мен Швейцария остана една неповторима романитка - Женева, с лебедите и фонтана, Веве-неповторива романита,Монтрьо - !!!!!
В крайна сметка реших, че без капка носталгия бих останала да живея там.Района около езерото за мен остана най-романичното място до този момент.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 724
Мога да споделя вчепатления от Цюрих, който се оказа също страшно романтичен град - езеро, заснежени върхове над него, страхотни туристически улици....Ако някои се интересува,пишете на лс.

# 24
  • Мнения: 147
Преписвам пратен ми на лични коментар на jab4e, която има недостатъчно мнения за да пише тук.....

Привет!
нЕ мога да пиша във форума затова  пиша тук!За мен Швейцария остана една неповторима романитка - Женева, с лебедите и фонтана, Веве-неповторива романита,Монтрьо - !!!!!
В крайна сметка реших, че без капка носталгия бих останала да живея там.Района около езерото за мен остана най-романичното място до този момент.
абсолютно съгласна  Peace къщите (по-скоро именията) около езерото са невероятни, но като видях цените дори на обикновените жилища, мисля че животът в женева поне за мен ще остане за другия живот  Confused
и да, швейцария трябва да се види.. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 094
Цените на жилищата са скъпи - да, ама нищо друго не ми е било скъпо, докато бях на работа там. Пък какви намаления правят - тук и на сън в Бг-то не биха се случили. Grinning

# 26
  • Мнения: 902
Колко горе-долу излиза наема на апартамент за един месец? в Цюрих Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 1 402
Колко горе-долу излиза наема на апартамент за един месец? в Цюрих Rolling Eyes

виждала съм по сайтове цени между 70 и 200 шв. франка на вечер в продължение на месец, според типа апартамент

# 28
  • Мнения: 395
Момичета реших след 10 дни да отида до Швейцария. Била съм в Женева преди доста години- вече почти са ми избледнели спомените.
Понеже много изведнъж ми дойде ходенето и още дори не съм уточнила до къде да летя- дали до Цюрих, или Женева, съответно не мога да реша къде да отседна , къде точно да отида- абе много съм объркана.
Уж отивам на почивка, ама и аз не знам къде....но искам да разпитам кои са нещата, които според вас задължително трябва да се видят, да се опитат( като храна), да се посетят- принципно не си падам по планини, музеи и тн- примерно някои термални извори, ресторантче на приятно място, разходки с корабчета, малко шопинг- нещо такова си го представям. Някакви по-конкретни предложения?   bouquet

# 29
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Мога да ти кажа само за областта около Женевското езеро, т.е. за полет до Женева Simple Smile

Хубав ресторант е Куклос - въртящия се ресторант в Лейзен - прави пълна обиколка около себе си за час и половина и гледката е невероятна, термалните бани Бернакуа и Бургербад, за разходки с корабче - из езерото колкото и където искаш с CGN.

Общи условия

Активация на акаунт