двоен бъбрек

  • 14 775
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
А тзи докторка Джераси детски нефролог ли е?

# 16
  • Мнения: 580
А тзи докторка Джераси детски нефролог ли е?

Ами....не.Не знаех, че трябва да е детски нефролог  Embarassed

# 17
  • Мнения: 1 250
Ходила съм при уролог за възрастни с детето, който ме е насочвал към детски уролог с вероятна диагноза.

Но наистина за предпочитане е детски.

# 18
  • Мнения: 60
Мили майчета, благодаря на всички, които ми писахте. В сряда си взехме резултата от ст. урина и има E. coli. Тези кОли, ние лекувахме преди 2месеца, след това направихме ново изследване където се откри Клепсиела(без кОли!!!) а сега пак кОли, но без Клепсиела, която не сме лекували!!! Малко съм объркана, не знам дали ме разбирате... Трима доктори, с които говорих, са категорични, че трябва да се направи микционна снимка. Надяваме се с нея да се открие проблема и да се размине Бобчо по-леко, защото такива страхотии ми се въртят в главата, че.... #Crazy. Моля, накоя мама, която се е сблъсквала с проблема, да пише за въпросната снимка, как се понася от бебчо? Казаха ми, че се прави с катетър с много финни тръбички и едва ли не, бебчо нищо няма да усети, но не вярвам.... Иска ми се да е така, но....моля споделете... Колко време се наложи да останете в болница и всичко, което се сещате около тази снимка...Искам да съм подготвена за всичко...Благодаря

# 19
  • Мнения: 542
Предполагам че става въпрос за микционна урография - значи ние бяхме с назначение, но си купуваш материалите за нея - контрастно вещество и анестезията - спец. гел. Снимката се насрочва предварително - нашата беше в педиатрията, а въпросните неща ги взехме от центъра по хемодиализа, който се намира в партера на клиниката по гастроентерология. От там дойде и сестрата, която манипулираше с тях. Бяхме с час, който горе-долу се спази, но от чакането ти се приисква да си тръгнеш и да забравиш за всичко...
Предварително се прави тест -  да не би  детето да е алергично към контрастното вещество.
На масата на рентгена на един чист чаршаф и през абокат се влива контрастното вещество. Тук болката е от убождането и не е толкова страшно - като се отдръпне сестрата и спират да плачат. После му се поставя катетър, с помоща на обезболяващия гел, който прави уретера безчуствен и всъщност повечето деца плачат от страх(то и това не е малко). Никога не може да си сигурен в тази ситуация, но според мен дъщеря ми не я боля толкова, но го усещаше... След това се вкарва контрастното вещество в пикочния мехур, за да го напълни и се правят снимки. Аз държах детето през това време - да не мърда като ми дадоха специална престилка, за да не ме облъчи рентгена. После те инструктират какво да правиш, изчакват малко най-много 5 мин и пак снимка, после махат катетъра и при изпишкването трябва да снимат пак и накрая - още една - май де обърках, но са общо 3 или 4 снимки. Като махат катетъра - пак няма страшно, дано и при вас да е така - детето не трябва да се дърпа и да мърда много.
Сигурно ти прави впечатление, че говоря за детето, някак безлично, но иначе започвам да изживявам всичко наново, а при нас тази снимка беше само увертюрата... искрено ти желая за вас да е финала и решението.
И така приключва всичко - след половин - до 45 мин чакане получаваш снимката и отиваш при доктора да я коментира.
Успех и късмет. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 542
Извинявай, забравих да ти кажа, че за половин ден всичко свърши и не сме оставали в болница. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 60
Благодаря ти. Извинявай, че те накарах да се върнеш назад в спомените си Embarassed. Не мога да си се представя да гледам всичко това Embarassed , но ще трябва... Cry Милото бебче...и всички страдащи бебчета...Боже, защо???.. Cry

# 22
  • Мнения: 542
Спокойно, всичко ще мине - и аз не бях на себе си пред това, но всъщност това си е вид преглед - поне ще даде някаква яснота. Трябва да си внимателна и дори и да е малко трудно - по-добре наведнъж, а не да се наложи да повтаряте снимката. Ако ти дадат да пазиш детето - дръж го здраво да не мърда докато снимат (аз ревах и стисках), но за половин ден се свършва и това е. За добро е и поне да знаете какво да правите нататък.
Не си давай снимките на никой - дръж си ги при тебе, не ги оставяй в кабинети и познати, освен ако така не се изисква от доктора!
Стискам палци! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 430
Роси, очевидно има два вида снимки. На нас правиха МЦГ - микционна цистография. Микция=пишкане, цистография = ..на мехура. Направиха я в поликлиниката на педиатрията - Анадолийска постави катетъра и стоя докато Маги се изпишка. Бяхме с направление, но все пак платихме 20-тина лева за нещо си. Значи, сложиха и само катетър, напълва се мехура и се правят 2 снимки - докато е пълен и в момента, в който пишка. Маги Много плака като и слагаха катетъра (въпреки, че стана за секунди). Тя много се страхува от Анадолийска и може би и за това много плака. Всичко отне около час (вкл. чакането на Анадолийска). След това отидохме пак при доцентката, за да разчете снимката.
Ако няма рефлукс (стискам ви палци и го желая от сърце!!!), може би ще ви изпишат антибиотик + евентуално чайче и трябва да се следи урината постоянно. И ние мъкнем е.Коли вече повече от година, без да е ясна причината за появата им.
Бъдете здрави! Пиши какво е станало.

# 24
При нас беше като при МУМИ. Всичко отне към 20-30 минути. Николас обаче много го болеше, много рева. Направиха снимка при пълен мехур и не можаха да снимат, когато пишка, защото не се изпишка. Не спря да реве и после няколко дни дори и на сън ставаше от болки, когато искаше да уринира. Проба не са ни правили, нито абокат слагали. Какво да ти кажа- по-добре знай, че е трудно и неприятно,  но иди психически подготвена за това и в името на детето стискай зъби. Николас съм сигурна, че го болеше и не само докато слагаха катетъра, а през цялото време- но сфинктерния му мускул контрахираше и заради това се е получило така, според доц. Минков.

Успех и дано изследването е добро- другото се преживява!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 228
Здравей Роси, познавам те от другия клуб, макар и само виртуално.
Само те успокоявам:
Майка ми (да е жива и здрава) е на 58 години. И се е родила с двоен бъбрек. Открили са това чак когато е била на 34 години - дотогава и да е имала проблеми, не е разбрала Simple Smile Открили са го по повод на образувани песъчинки. Това (чук на дърво) е единствения и проблем досега с двойния ляв бъбрек.
Аз съм на 28 и съм със същите съмнения (но недоказани) и ако не беше разбрала майка ми за себе си никога нямаше да ни заведе и двете със сестра ми на профилактичен ехограф. Проблеми досега не съм имала никакви.
Мартин (моят син) е на 3 години. На почти две години също имаше Еколи в урината, аз като споделих фамилната обремененост - веднага ехограф + микционна рентгенография. Пак ще те успокоя - (при него аномалии в големината няма, слава богу) самата микционна рентгенография протича не съвсем безболезнено, но са маки и забравят бързо .... Нашата я прави д-р Лилова.
Еколите ги изтребихме със Суметролим (бисептол), който май дори не е антибиотик.
Спокойно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт