захар във водата

  • 3 647
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 008
Никога не съм слагала захар във водата. Също го намирам за погрешна практика.
Peace

# 16
  • Мнения: 491
Аз също не съм слагала захар

# 17
  • Мнения: 1 428
Честити бебче   bouquet.

Аз давам вода от около 1 месец.Преди това съм пробвала но тя не искаше.Захар никога не съм слагала  Naughty.Тя е вредна и за нас,а какво остава за бебоците  ooooh!А и не се разгражда напълно от организма  Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз също никога не съм слагала захар във водата.

# 19
  • Мнения: 421
Слагах захар до края на 1-вия месец. Не се слага за да пие детето вода, а именно заради жълтеницата

Не е вярно  Simple Smile За жълтеницата се иска само кърмене и много светлина, нищо друго  Simple Smile
ок,но ако не кърмиш тогава какво?

# 20
  • Мнения: 554
Слагах захар до края на 1-вия месец. Не се слага за да пие детето вода, а именно заради жълтеницата

Не е вярно  Simple Smile За жълтеницата се иска само кърмене и много светлина, нищо друго  Simple Smile
ок,но ако не кърмиш тогава какво?

 Ще се задоволиш само със светлината Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 960
Никога не съм слагала захар във водата. Също го намирам за погрешна практика.
Peace

аха и аз така Peace

# 22
  • Мнения: 27 524
АМ и светлина, разбира се, какво друго? Захар във водата ли?  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
И на мен ми бяха казали да слагам захар заради жълтеницата и аз го правих, но май не е много правилно. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 674
не съм слагала захар във водата никога.

# 25
  • Мнения: 421
Слагах захар до края на 1-вия месец. Не се слага за да пие детето вода, а именно заради жълтеницата

Не е вярно  Simple Smile За жълтеницата се иска само кърмене и много светлина, нищо друго  Simple Smile
ок,но ако не кърмиш тогава какво?

 Ще се задоволиш само със светлината Mr. Green
Joy Joy Joy

# 26
  • Мнения: 421
АМ и светлина, разбира се, какво друго? Захар във водата ли?  Wink
ами кажи тогава като кара по -тежка жълтеница,пак така ли само светлина и ам? да ти кажа предпочитам да се доверя на лекарите как,и щом така са ме посъветвали значи е ок.

# 27
  • Мнения: 421
и само да допълня,против съм захарта даже и при възрастни ,пък какво остава за бебета.но тук говори за някви 1/2месеца и то само заради жълтеницата съм я давала

# 28
  • Мнения: 27 524
Викс76, лекарите в България имат все още голямо изоставане по някои въпроси. Кажи ми тогава в коя друга страна дават на бебето вода със захар? Аз не знам такава, значи куца някъде другаде информацията. Ето ти няколко цитата от стари теми, ти сама си прецени после, аз не споря  Hug

"1.Водата със захар изобщо не помага за жълтеницата.Това са бабешки легенди".

"Да, водата със захар не само, че не помага, а понякога може да навреди, тъй като бебето пие вода, корема му е пълен, не се храни достатъчно и не се изхожда често, с което се забавя изхвърлянето на разградените червени кръвни телца".

"Това е физиологична жълтеница, спокойно. Най-добре да кърми колкото се може повече, ще се оправи бебето. Вода със захар/чай не е необходима!
И да добавя, че билирубинът, който е причинителя на жълтеницата, се изхвърля с изпражненията, а не с урината. Така че даването на течности допълнително НЕ помага."

Ето тук една полезна статия.
И тук още една.

Има още много и много. Дай ми някакви доказателства, освен препоръките в родилното за вода и захар за бебето? При по-тежка жълтеница се минава на фототерапия, но не и на вода със захар. Това е  Hug

# 29
  • Мнения: 1 897
Моят син кара по-тежка и продължителна физиологична жълтеница, заради проблем с  резус-фактора при кръвните ни групи. В родилното му вливаха глюкоза и го облъчваха на синя светлина.
Слагането на захар във водата наистина е вече е остаряла практика, чиято полза се отрича в наши дни.
Истината е, че много от лекарите не  полагат усилия да опресняват информацията си и често подвеждат младите майки със съветите и напътствията си.

Общи условия

Активация на акаунт