ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 587
  • 714
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 862
Как ми се иска да разкажа... просто нямам сили. Аман от доктори, който твърдят при извънматочна в продължение на 45 дни - "Нищо ти няма .... "  ..... докато не тръгнеш да предаваш Богу дух ... и не се светнат, че вече си почти мъртвец от тяхната небрежност  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 676
  • Мнения: 2
Здравейте момичета да се включа и аз. Много съм объркана юли месец правих ин-витро неуспешно, със запушени тръби съм. Сега се подготвях за хистероскопия - съмнение за полип. Но МЦ закъснява вече 4- ри дена по принцип ми е точен. И сега много се притеснявам да не се е получила извънматочна бременност. А мислех че, след неуспешното ин-витро по лошо не може да стане. Извинявам се че пиша толкова объркано, но и в главата ми е така. Cry

# 677
  • Мнения: 989
sliivka, според мен нямаш причина да се притесняваш. При запушени тръби няма как да стане извънматочна бременност. Най-вероятно ти закъснява заради разбъркани хормони вследствие на стимулацията. Направи си тест ако искаш за да се успокоиш.

# 678
  • Мнения: 89
Крис,историята ти ме разплака.Ужасно съжалявам за това,което си изживяла и ти!А това,че си се чувствала като поредните 20 лв.за някой доктор,започвам да си мисля че това си е нещо нормално в БГ.И аз неведнъж съм се чувствала така.Пожелавам ти кратко пребиваване в тази тема и скорошно изместване в темите на бъдещите мами!
Людмила,при мен кървенето след операцията продължи около две седмици,а около двадесет дни след като спря,ми дойде и цикъла.Мисля,че болките са нещо нормално,мен дори и сега от време на време рязко ме прерязва долу ниско.

# 679
  • Мнения: 178
мерси,за съчуствието Мария.На 18.11.имам час в клиника Щерев започвам инвитро,и наистина  се надявам скоро да не съм тук,и не само аз но и всички

# 680
  • Мнения: 89
Знаете ли,никога няма да забравя едно нещо,което видях и което не ми дава мира.Когато бях във ВМИ за извънматочната,ми правиха хистероскопия.За целта ме настаниха в някакво огромно помещение с над 10 легла,там трябваше да си"чакам реда".Преди мен имаше две пациентки за аборт.Едната беше около 20 годишна.Никога няма да забравя разговора и с другата.Каза и ,че е тук за "абортче" и започна да показва колко добре се е обезкосмила и как си е направила кола маска специално за случая.Разбирате ли,тези две дами се държаха сякаш са в козметичен салон и не ги трогваше особено факта,че са тук за "абортче".Чудя се колко ли такива "абортчета" имаха тези жени,та ги приемаха толкова хладнокръвно и като нещо съвсем нормално?Не ми дава мира тая история,какви са тези хора! newsm78

# 681
  • Мнения: 9
Крис ти мила си герой Simple SmileСтискам ти палци и съм сигурна че ще бъде успешно инвитрото на 18. много късмет ти желая и скоро да имаш повод за силна радост която да споделиш с нас. Hug

# 682
  • Мнения: 89
18.11 е утре!Чак сега загрях!Крис,мноооого силно стискам палци!Мила,подходи с нагласата,че всичко ще бъде както трябва и че най-хубавото ще се случи.Вярвам,че всичко ще е о.к.Успех и преди да си отишла в по-приятна тема,мини от тук да кажеш как вървят нещата и да почерпиш! Grinning

# 683
  • Мнения: 9
моля за информация, три седмици след операцията ми а минали и ми откриха две кисти едната на левия , дугата на десния яйчник. за три дена пораснаха доста, моята лекарка ми каза че е в следствие на стреса от операцията и сега би трябвало да се спукат Cry. някой,ако е минал през това моля да ми каже какво е?!

# 684
  • Варна
  • Мнения: 3 915
Вероятно фоликулярни кисти - неспукани фоликули. Спукват се на следващия мензис. Не е страшно, но се наблюдавай.

# 685
  • Мнения: 9
 HugБлагодаря ти Светли за информацията.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 3 915
За нищо. И един съвет от мен: като сте на преглед питайте бе момичета! Питайте за всичко, което не ви е ясно. А не като се приберете да си напълните главата с бръмбари и страхове това какво ли е, онова какво ли е. А може да е най-безобидното нещо, просто да не сте го чували. И е нормално - ние не сме лекари. И понеже лекарите не си падат по обясненията (такъв досега не съм видяла), трябва да се пита. Питайте! Те са длъжни да ви отговорят, поне аз така смятам.

# 687
  • Мнения: 9
 Simple Smileмила аз питам, дори много разпитвам, но вече да ме простят докторите, но много малко им вярвам. затова после питам и вас които сте минали през това, на вас ви вярвам. Hug

# 688
  • Между хотелите
  • Мнения: 96
Здравейте момичета. Аз съм от темата за инсеминациите и ви пиша, с молба за мнение или съвет.
На 24-ти октомври направихме инсеминация при д-р Стаменов и д-р Персенска. Чаках си 17 дни след нея и пуснах ЧХГ. Ето ги и стойностите:
на 10.11. - чхг 94
на 12.11. - чхг 140
на 14.11. - чхг 263

Днес трябваше да ходя на лекар, но вчера имах доста силно течение, което сутринта беше по-кърваво,стреснах се и отидох до клиниката един ден по-рано. Д-рката ме прегледа, каза, че само лигавицата ми е доста голяма, но нищо не се вижда. Каза, че за нея е още рано, и е било нормално това течение. Каза ми да си пусна още един тест в тяхната клиника. Резултата вчера беше 526. Тя каза, че е добре, сега да пазя леглото, да пия но-шпа, освен дуфастона,  и в понеделник, вторник пак да отида. Попитах я директно дали може да се окаже извънматочна, но тя каза, че според нея няма опастност.
От вчера до днес течението е доста малко, даже няма нищо на превръзката, а само леко зацапване, когато се избърша. Нямам болки, освен леки придръпвания. И лежа и чакам понеделник.
Ще се радвам, ако споделите вашите мнения по моя случай.
В другата темичка, _Hope_ ме посъветва да си пусна и утре чхг, за да се види как върви.От друга страна, лабораторията ми е доста далече и пътувам 1 час натам и обратно, а това пречи на пазенето на леглото.
Объркана съм и ще се радвам на вашите мнения и съвети.

# 689
  • Мнения: 989
kalimma, прочетох и в другата тема какво ти е казала Хоуп и подкрепям напълно нейното мнение. Според мен, в тази ситуация си е направо задължително да пуснеш още едно ЧХГ утре за да се види движението. И аз като Хоуп ще бъда съвсем откровена и ще ти кажа, че според мен е много малко нарастването на ЧХГ от 14.11. до 18.11. Това разбира се си е мое мнение базирано на статистиката, която, както всички знаем, не винаги е валидна, така че не бързай да се шашкаш. Просто следи ЧХГ и според мен до няколко дни трябва да се види плодния сак ако е в матката - все пак вече са минали 25 дни от овулацията. Желая ти много късмет и силно се надявам всичко да се окаже ОК  Hug

Общи условия

Активация на акаунт