ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - тема 2

  • 122 730
  • 1 024
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 365
Vassi,

Изследванията ти звучат много добре:)
Дано да имате скоро новина и всичко да мине благополучно Hug
Стискам палци...
  bouquet

# 16
  • BG
  • Мнения: 793
Момичета, нещо не ми е ясно от моите изследвания и веднага ви ги копирам:
Общи Т-лимфоцити                               СD3+                      60.10%                   67 – 76

Субпопулация  NK-клетки                       CD3-CD16+56+           16.06%                          2 - 11



Заключение:   От направения флоуцитометричен анализ се установява:

1. Обща популация на Т-лимфоцити – понижена;
1.   
2. Субпопулация на NK-клетки (CD3-CD16+56+) – повишена.

Та за НК клетките ми е ясно, но за Т- лимфоцитите  newsm78
Нещщо взех да се панирам  #Crazy

# 17
  • Мнения: 945
Не се панирай, миличка. Все пак са в границите. успех ти пожелавам и по-хубави новини от тези.

# 18
  • BG
  • Мнения: 793
Озобщо не са в границите Иглика  Confused Т- Лимфоцитите, трябва да бъдат поне 67 %, а моите са 60 %. А за НК клетките спор няма изобщо, че са високи, нормата е до 11, и това ми е второ изследване с този резултат  Sad

# 19
  • Мнения: 343
Розали, не се тревожи за лимфоцитите. Май всички, които имаме повишени НК, имаме и понижени лимфоцити. Моите в момента са 50%.

# 20
  • Мнения: 421
Розали, на мен Док ми обясни, че понижените Т лимфоцити са следствие на повишените НК клетки.

# 21
  • Мнения: 397
Васи,
аз съм много доволна от това как се държат напоследък моите нк-клетки. Както знаеш аз вливах интралипид само веднъж, още като видях положителния тест и оттогава правя контроли на 4 седмици и не съм вливала повече. Предпоследния път клетките бяха паднали на 10,89, а последният път (30.04.) са вече 6,89. Лимфоцитите също са в норма. Така, че засега имунологичните ми са повече от перфектни. Дано да е така до края. Другата седмица ще видим как е ТСХ и МАТ.

А твоите хормонални изследвания наистина са перфектни. Не виждам причина да се притесняваш. Не знам само какви са ти имунологичните, но слушай доц. Конова и д-р Тодорова и няма да сбъркаш.
Поздрави на всички  bouquet

# 22
  • Мнения: 172
Момичета, нещо не ми е ясно от моите изследвания и веднага ви ги копирам:
Общи Т-лимфоцити                               СD3+                      60.10%                   67 – 76

Субпопулация  NK-клетки                       CD3-CD16+56+           16.06%                          2 - 11



Заключение:   От направения флоуцитометричен анализ се установява:

1. Обща популация на Т-лимфоцити – понижена;
1.   
2. Субпопулация на NK-клетки (CD3-CD16+56+) – повишена.

Та за НК клетките ми е ясно, но за Т- лимфоцитите  newsm78
Нещщо взех да се панирам  #Crazy

Заради същото нещо се обаждах на доц.Конова преди няколко месеца - тя ми обясни, че НК клетките и Т лимфоцитите са взаимосвързани и когато се понижи/увеличи броя на НК клетките съответно се увеличава/понижава броя на Т лимфоцитите. Каза ми "като ги вкараме в нормални граници всичко ще бъде наред". Така че не се панирай, нормално е!  Peace

# 23
  • Мнения: 304
Аз също имам понижени Т лимфоцити и НК клетки 17% . Знае ли някой от какво са тези аномалии и може ли от самосебеси да се нормализират. В Пловдив не им обръщат внимание лекарите . Освен с интралипид и имуновенин четох ,че някой пият лекарства -хапчета : агапурин ,пентоксифилин и др. На мен по телефона доц.Конова изписа интралипид . Сега съм с уголемени яйчници и 3мес. ще пия противозачатъчни .После сигурно ще си го влея.

# 24
  • Мнения: 173
Кали, от самосебе си не съм чувала да се намаляват NK клетките. Вливай интралипид както ти е препоръчала доц. Конова. Този вариант е "по-малкото зло" в сравнение с имуновенина. Съдържа някакви мастни киселини от жълтък доколкото съм чела в Интернет, не дава странични реакции толкова много. Прави каквото са ти изписали и не му мисли много - щом е открит проблемът и си взела мерки, всичко ще се нормализира.
Успех.

# 25
  • Мнения: 347
има ли някоя от посещаващите темата с хашимото родила бебе и пила през бременността аспирин протекст
моля ви се кажете, че тоя аспирин мира не ми дава  Mr. Green
всеки ден като го пия и ме свива сърцето от притеснение и мъка

# 26
  • София
  • Мнения: 1 902
Защо се притесняваш толкова от аспирина newsm78нали доктор ти го е изписал?Аз все още не съм родила,но бременоста ми върви нормално,с Хашимото съм и пия аспирин от 3 месеца

# 27
  • Мнения: 343
Yanoren, не се притеснявай за аспирина. Доказано е, че ниски дози (тази която пием ние) не е опасна по време на бременност. Аз също още не съм стигнала финала, но дотук всичко е наред с бремеността. Пия аспирин от +тест (предписан ми беше и преди забременяване, но не го взимах редовно Embarassed ) И аз имам Хашимото.

# 28
  • Мнения: 347
ох незнам все не мога да се успокоя
казват, че бил аспирина като цяло много вреден за бременни, че предизвиквал синдром на рей у детето и е такива
и се замислих с това ежедневно тъпчене с аспирин да не стане нещо но като ви чета малко се поуспокоявам
да не говорим, че пия 100 лекарства егати, незнам вие как сте но аз гледайте какво пия:
1. елтироксин
2. аспирин
3. цефасел
4. неофолик
5. лимфомиозот
6. пренатал формула витамини за бременни
7. дуфастон

като неофолика и витамините док не ми ги е казал да пия, просто така съм чувала че се пие тука като чета от майките  newsm78
ужас направо  Confused

# 29
  • Мнения: 421
Yanoren, доколкото знам във във витамините за бременни има необходимото количество дневна доза Неофолик и не се пие допълнително.
А относно лекарствата - аз пия Метфогама, аспирин, Цефасел, Лимфомиозот и фолиева (от време на време и Герикапс и Калмацин). Док ми каза, че при бременност само Метфогамата ще спрем. И аз съм с Хашимото (завишени са ми само ТАТ).

Общи условия

Активация на акаунт