Фаталната 13-та Хасковска, пролетно-лятна

  • 17 673
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 103
   Или в Хасково има много тризнаци, или са си сменили личния лекар Joy
Така е да  Joy Joy

# 61
  • Мнения: 1 190
.

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 16:14 от Toni4ka

# 62
  • Мнения: 2 631
Hug  bouquet Hug
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АНИЧКА!
МНОГО ВЕСЕЛ ПРАЗНИК ДНЕС!

 Hug  bouquet Hug

# 63
  • Хасково
  • Мнения: 726

Честит рожден ден на Аничка и от нас с пожелания за здраве и много късмет!

# 64
  • Мнения: 1 372
Момичета и аз да се намеся с едно питане?! От къде в Хасково се получава еднократната помощ за раждане на първо дете и каква е процедурата. Бихте ли ми разяснили! Не съм за парите, но на тази държава много съм и дала а нищо не съм получила и сега смятам да си ги търся докрай. Благодаря ви предварително!

П.С. - Къде са социални грижи?

# 65
  • Мнения: 2 631
Ако работиш по трудов договор - от работодателя, ако не - от социалните, мисля.

Дирекция "Социално подпомагане" - в сградата на Областна администрация, но входът отляво и нагоре на централния вход - откъм паркинга, където в началото има и бебешки магазин. Като влезеш там - на първия етаж, коридорът вдясно.

# 66
  • Мнения: 1 372
Благодаря! А иначе независимо дали работиш по трудов договор или не, еднократната помощ за раждане на първо дете се взема от социално подпомагане.

# 67
  • Мнения: 983
Благодаря! А иначе независимо дали работиш по трудов договор или не, еднократната помощ за раждане на първо дете се взема от социално подпомагане.

Да, подава се молба - тя е стандартна форма, чака се одобрение около един месец и след този срок ти превеждат парите по банков път.

# 68
  • Мнения: 1 372
Ей голям смях е тази нашата държава!!!! Това с чакането един месец за пореден път тотално ме отврати.  #2gunfire #2gunfire #2gunfireНямат равни, какво одобрение - "какви пет лева" нали раждаш дете и облагородяваш държавата , а после искат висока раждаемост - еми няма да стане!!!!! Амбицирах се да търся и това което не ми се полага даже!!!

# 69
  • Мнения: 983
Ей голям смях е тази нашата държава!!!! Това с чакането един месец за пореден път тотално ме отврати.  #2gunfire #2gunfire #2gunfireНямат равни, какво одобрение - "какви пет лева" нали раждаш дете и облагородяваш държавата , а после искат висока раждаемост - еми няма да стане!!!!! Амбицирах се да търся и това което не ми се полага даже!!!

За съжаление е така, смешно е, че чакаш одобрение, защото отиваш с акта за раждане на детето и едва ли при това положение могат да ти откажат помощ, която по закон ти се полага, но не! трябва да те одобрят  Crazy май вече почвам да свиквам с абсурдите в държавата ни  ooooh!

# 70
  • Мнения: 491
Ей голям смях е тази нашата държава!!!! Това с чакането един месец за пореден път тотално ме отврати.  #2gunfire #2gunfire #2gunfireНямат равни, какво одобрение - "какви пет лева" нали раждаш дете и облагородяваш държавата , а после искат висока раждаемост - еми няма да стане!!!!! Амбицирах се да търся и това което не ми се полага даже!!!

За съжаление е така, смешно е, че чакаш одобрение, защото отиваш с акта за раждане на детето и едва ли при това положение могат да ти откажат помощ, която по закон ти се полага, но не! трябва да те одобрят  Crazy май вече почвам да свиквам с абсурдите в държавата ни  ooooh!

Не трябва одобрение за еднократната помощ. Просто молби се приемат от 1 до 20 число на месеца, после се обработват. Не могат всяка една постъпила молба да я обработят веднага и да изплатят парите на момента.
Ако молбата е подадена през май, ще ти ги изплатят към 20 юни. Всички помощи са така- следващи месеца на подаване.

# 71
  • Мнения: 2 631
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!
  bouquet  bouquet  bouquet

СПЕЦИАЛЕН ПОЗДРАВ ЗА ЕЛЕНА НА АНИЧКА, ЕЛЕНА НА ПЕШОВСКА И ЕЛИАННА НА СВЕТЛАНА !!!!
В ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ ДА НОСЯТ КРАСИВИТЕ СИ ИМЕНА!
ВЕСЕЛ ПРАЗНИК, МИЛИ ДЕЦА!

 Hug Heart Eyes Hug

# 72
  • Мнения: 27
Честит имен ден на всички именници!
Ето и една почерпка и от малката именничка Ели

# 73
  • France
  • Мнения: 726
Благодаря, момичета!
Ако трябва да съм честна, бях забравила, че Елена има имен ден  Simple Smile
Но, бързо ще се организирам.

# 74
  • Мнения: 983
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ, КОИТО ИМАТ ПОВОД ДНЕС ДА ПРАЗНУВАТ   bouquet
НОСEТЕ СИ ИМЕНАТА СЪС ЗДРАВЕ!

Общи условия

Активация на акаунт