колко се изръсихте?

  • 7 488
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И ние сега ще се обзавеждане, в момента сме купили само плочките за банята,тоалетната(малки помещения са) и коридора около 3 300 лв. и душ -колоната чакаме да дойде 1700 лв.  Планирали сме 50 000 лв,но май няма да успеем. Цените са просто кошмарно уникални Sick

# 16
  • Мнения: 660
Цените са просто кошмарно уникални Sick
За това иде реч! Основен, козметичен, все тая! Минимум 25000 лв. трябва да приготвиш, ако искаш да си имаш нова кухня, спалня, баня, детска и хол. Не зависи толкова от площта. Обзавеждането е скъпо!

# 17
  • Мнения: 712
"Ръся" се от доста време. Едни ми бяха плановете, друго излезе, и сега всичко се прави с натъкмяване. Решенията се взимат в движение. Направила съм си таблица за всяка стая поотделно и си вписвам всичко.
Равносметката дотук е:
Кухня - 2550 лв.
Кухненска маса и 6 стола - 995 лв.
Баня - тоалетна чиния - 400 лв
           плочки и фриз - 1200 лв (пиша малко наизуст, че нямам таблицата подръка)
За материали - гипс, цимент, пясък, фугомаса и т.н. вече му изгубих края.
Индукционни котлони - 1000 лв.
Фурна за вграждане - 1100 лв.
За последните две баба ми и майка ми казаха "На гол тумбак чифте пищови"
Технически камък за облицоване на една стена - 2 кв.м - 600 лв.

# 18
  • Мнения: 46 518
Като гледам сумите, мисля че мъжът ми трябва да черпи, че жена му обзавежда евтино  Laughing

За мебели 7600 лв.
Някои неща още донаместваме, но в нея е включена и цената на това, които предстои да купим.
Апартаментът ни е малък, 60 м2, сумата е за обзавеждането на: хол, бокс и трапезария, детска, спалня и коридор.

Ремонт отделно, при който сменихме абсолютно всичко преди 4 г. ни излезе 6 400 лв., вътре в тях е и банята с вана и т.н.

# 19
  • Мнения: 712
Мъжът ти наистина трябва да почерпи. Истината е, че можеш да минеш с малко пари, но трябва сериозно свободно време, защото все повече фирми и фирмички има и да намериш каквото търсиш, е цяло щастие. Един наш приятел си взе плоскости и сам си сглоби кухнята, но тази работа е за хора, които умеят и им иде отръки. Не всеки може да си сглоби сам мебели.

# 20
  • Мнения: 46 518
Нищо не сме правили сами, само ще сглобяваме една секцийка за телевизор, но още не сме стигнали до нея Simple Smile

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Един наш приятел си взе плоскости и сам си сглоби кухнята, но тази работа е за хора, които умеят и им иде отръки. Не всеки може да си сглоби сам мебели.

Разбира се,че може и така,ама резултата се съмнявам,че е като на качествена кухня,но съм сигурна,че може и да е по-добър от на някои български "производители".
Не мога да си обясня защо в България масово се призвеждат грозни и некачествени мебели newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 165
На мъжът ми му "подариха" етаж от къща ( 100 на кв).  Изхвърли всичко - дограми, врати, подове, инталации.. и започна от едни голи тухли. Подменихме - за около 4 години ( аз от последните две  Wink ) като се започне от канализации, инталации ( ВИК и ел.), под, окачени тавани и гипсокартон по стените, осветителни тела за цялата къща, PWC дограми и врати, мебели  за всички стаи ( хол, 2 спални, 2 коридора, баня и кухня ( плотовете са от италиански гранит - 3000 лв) ). Останала ми е зимната градниа - едно предверие, което е много подходящо за целта. В момента е на окачен таван. Остават плочите за земята и гипсокартона по стените (закупени са). Та до тук сумата е  67 000 лв. Това е с доста икономии и има още неща за купуване. Антрето , гардоб за  детската....и  мебели за зимната градина.
 Peace Успех на новодомците.

# 23
  • Мнения: 712
Защото по традиция нашенци взимат най-лошото от всичко. При толкова информация, интернет, списания за интериор и какво ли още не, и аз се чудя как може. А и все повече хора пътуват и имат възможност да видят и да сравнят. Най-малкото да "откраднат" идеята и да я попроменят. Дори и за това не им стига пипе. А и това, което е хубаво, доста често е много скъпо и повечето хора не могат да си го позволят.

# 24
  • Мнения: 734
Прави сте, че за да се обзаведе едно жилище по-изгодно трябва доста свободно време, интернет, въображение и още една камара други неща. Вярно е, че на някои жилища се налага да се прави подмяна на новоизградената инсталация (без значение ВиК, електрическа или някаква друга). Може би ние имахме късмет, че още докато оправяха нашия апартамент направихме проект за кухнята, казахме им да преместят тръбите за мръсна и чиста вода, какво и отвора за абсорбатора. Така тази рокада ни излезе безплатно. А самата кухня я поръчахме около 5 месеца по-късно.

И ние сега ще се обзавеждане, в момента сме купили само плочките за банята,тоалетната(малки помещения са) и коридора около 3 300 лв. и душ -колоната чакаме да дойде 1700 лв.  Планирали сме 50 000 лв,но май няма да успеем. Цените са просто кошмарно уникални Sick


Какви са тия плочки, направи ме потресе? Колко лв/кв.м. са? Или помещенията ви не са толкова малки... #Crazy

# 25
  • Мнения: 2 388
темата е за ............колко се изръсихте за обзавеждането на новия ви дом? Thinking Hug
Май оплетохме нещата newsm78.Ремонт е едно( независимо дали основен , полуосновен или частичен Laughing,а обзавеждането- друго.Според мен авторката пита именно за мебелите.А  климатик, паркет и плочки не мисля че се вписват в понятието "мебел"
 
Всъщност май си права. Simple Smile И аз съм явно от недочелите. Simple Smile Ако уточни авторката какво влиза в "обзавеждане" ще коригирам написаната сума от мен. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 660
Какви са тия плочки, направи ме потресе? Колко лв/кв.м. са? Или помещенията ви не са толкова малки... #Crazy
Безименна, явно хората са си купили от скъпия гранитогрес 40-50 лв/кв.м. Като гледам и глезотия си слагат...душколона. Така, че ясна е работата...баня мечта си правят! И добре са сторили! Като ще е гарга, да е рошава!

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
no_name , плочките са около 60 лв квадрата, фриза не помня точно,но нещо като 20-25 лв/бр (мога да погледна точно като си дойде мъжа ми довечера,ако държиш на точна цифра). По магазините това са едни средни цени,доста по-високи цени видях на повечеро фабрики. А  декорните плочки са без коментар от 50 лв/бр започват и най-безумните който видях бяха 150 лв/бр обвити в кожа, 10/20см примерно. Тоалетната е нормална,а банята за мен е доста малка ,нещо от рода на 1,20х2,00 м. А относно душ-колоната,не е нещо особено,просто вградения душ на Roca e на същата цена,но се чака 3 месеца за доставка. Гранитогреса в коридора е около 80лв/кв.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 819
60 000 лева за да влезем в новото си жилище. 60 кв. м

# 29
  • София
  • Мнения: 817
Здравей Десинка_85,

Не знам доколко отговорите по темата изобщо носят някакво инфо за теб, защото виждам момичетата са цитирали просто цифри. И аз като някой от момичетата преди мен, бих искала да уточниш какво точно влагаш в думата "обзавеждане" както и да категоризираш - лукс ли ще е, разумната достатъчност или колко най-малко пари ми трябват...

Значи за момента сме купили само плочки, средна хубост, шкаф за баня, 2 бр. моноблоци, паркет сме поръчали- еми сумата гони близо 10 000 лв.
Цените са феноменални и растат с всеки изминат ден...

Общи условия

Активация на акаунт