Коя ви е любимата кухня?

  • 4 853
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
Италианска, китайска и българска кухня Peace

# 16
  • Мнения: 1 440
Е, май няма как българската да не ми е любимата...следва я индийската и от части италианската Peace

# 17
  • Мнения: 121
Не съм опитвала от всички изброени кухни по-горе, така че не мога да бъда обективна.
Примерно харесвам италианските пасти, арабските питки, турската баклава, китайските зеленчуци, но българската кухня най ми харесва Wink

Peace

# 18
  • Мнения: 6 017
Българската Peace

# 19
  • Мнения: 3 622
Харесвам българска, италианска, китайска и турска  Peace

# 20
  • Мнения: 577
българска, индийска, китайска ,турска и италианска

# 21
  • Мнения: 36
Харесвам българска,италианска,китайска и някои неща от испанската кухня.

# 22
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
българска, гръцка, мексиканска, китайска

Пина, не си сложила мексиканска, обаче не знам дали е популярна.
Почти без изключения са само първите две, от другите- има ястия, които не харесвам

# 23
  • Мнения: 11 747
да, забравих за мексиканската. В БГ май не е много популярна, но все пак тортиля се яде, гуакамоле, както и някои други неща. Ще взема да я добавя. Уж мислих, мислих, а накрая имам пропуски...

А за тайландска и японска никой не е гласувал. А колко е коментирано сушито в целия форум! И рецепти за падтай са давани...




добавих мексиканска, така че ако сте гласували 'други', а сте визирали нея, може да си редактирате.

# 24
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Опитвала съм японски и тайландски манджи, много внимателно избирани и горе- долу съм оставала доволна. Но аз не съм хич по рибата и морските дарове, така че няма как да са ми любими всякакви морски кухни

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

А за тайландска и японска никой не е гласувал. А колко е коментирано сушито в целия форум! И рецепти за падтай са давани...


аз гласувах за тайландска. Peace
незнам дали в Бг има тай ресторанти, но след като някой опита тай храна трудно се връща при китайците  Wink

харесвам още мексиканска, индийска, френска.
обожавам подправките и комбинациите между тях Crazy

българската не ми допада заради мазното и дълго готвене. накрая не се усещат различните съставки какъв вкус имат Stop
е разбира се има и неща, които ми допадат, но българската кухня не предлага богат избор на веге ястия Rolling Eyes

много искам да опозная японската кухня, но за сега само суши, мисо и други няколко неща съм опитвала.
знам, че в японската кухня не е важно всяко ядене да е вкусно, а трябва цялото меню да е хармонично и да е уравновесено.т.е. не всяко блюдо само за себе си, а в хармония с останалите
та там готвенето си е философия Wink


п.п. наздраве с италианско вино Sunglasses

# 26
  • Мнения: 308
аз съм традиционалист и си падам по българската кухня. на второ място - италианската.

# 27
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Италианска и китайска Wink

# 28
  • варна
  • Мнения: 1 830
Италианската Peace

# 29
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 640
Не ми стигнаха опциите Wink
Всущност от всяка кухня харесвам по нещо специфично - например руските пелмени, арабския кускус, мексиканските фаритас, японските суши и киселия ориз...
Като сравних най-често приготвяните ястия вкъщи и любимите ни ресторанти към коя кухня се отнасят стигнах до следните подадени гласове :  Laughing
българска, френска, индийска, италианска и тай

Общи условия

Активация на акаунт