АДЕНОМ на хипофизата - тема 2

  • 92 130
  • 1 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Благодаря ви за окуражаването!  Hug

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Хариела ,успокой се.намерения проблем е наполовина решен проблем.Аз успях още на първия месец да сваля пролактина в норма.Важното е да пиеш лекарства , но те да са адекватно предписани.Искам да ти дам кураж да не отчайваш , всички се молим за бебета , защото това е смисъла на съществуването ни. Не забравяй че природата си знае своето ,понякога и с лоши показатели се случват чудеса .Само не трябва да се отчайваме  ,а да вярваме в добрия резултат!

# 32
  • Мнения: X
Здравейте и от мен момичета  Hug
Включвам се и аз да окуражя Хариела и да й кажа, че не трябва да се предава и отчайва. Хариелче моето отношение на ЛХ и ФСХ е по-лошо от твоето...ЛХ е 4,  ФСХ е 10.4(даже над границата)...но вярвам, че това се дължи на обърканите хормони, както не веднъж момичетата тук ми казваха и успокояваха, че покрай един хормон и други се объркват. Видях, че питаш за ендокринолог, аз ходя в Токуда и съм страшно доволна, приеха ме в болницата за три дни и ми направиха куп изследвания, след като загубих 2 месеца с една ....(много голяма цензура, извинете ме)... в 3-а градска. Ако те интересува ще ти дам координати на лични и се надявам скоро нещата да започнат да се нареждат за всяка една от нас.
Аз сега да се похваля, напоследък се чувствам по-спокойна, почти забравих да мисля за аденома, може би заради лечението на другите неща и лека полека се усещам, че започвам да мисля и за опити за бебче Embarassed. То се видяло, ще поизчакам контролните изследвания няма как и с моите 100 проблема и хапове, но нещо започна да си ме човърка, че няма време и няма да е лошо по от раничко да се почнат опитите, но да видим, не зависи само от мен  Rolling Eyes
Приятна вечер ви желая и много, много усмивки   bouquet

# 33
  • Мнения: 4 700
след като загубих 2 месеца с една ....(много голяма цензура, извинете ме)... в 3-а градска.

 hahaha rotfImbo

Не можах да се сдържа.

Фреzия, важното е, че вече си намерила твоя лекар.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Момичета, ще го приема, трябва ми време... Ще го приема, както съм приела всичко друго до сега, което ми се е случило...
Просто трябва да се отърся и да продължа напред... Друго не ми остава... нито на мен, нито на вас...

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Хари,няма да повтарям момичетата,те са ти дали вече необходимите съвети.Аз само искам да изразя подкрепата си и да те гушна,ти си много силно момиче!
Анели,намери ли телефона на доцентката,ако не си ми пиши,ще ти го дам Hug

# 36
  • Мнения: 18
Здравейте, пиша и в тая тема, защото май съм за нея или и аз не знам вече за коя:(. Откриха ми аденом 0.3 мм. в Пловдив, в София казаха че въобще не било сигурно, че имам, сега лекарката вика пак да проверявам с излседвания. Та ето резултатите, ако може някой да каже нещо, че аз вече съм доста объркана макар да си знам доста за проблемите вече (половин лекари сме ей:). На 45 ден са правени:
ФСХ 5.1
ЛХ 10.4
Пролактин 275 (70-565)  - преди месец ми беше 625
ДХЕАС 5.3
Естрадиол 376
Тестостерон 0.74 (0.1-0.75)

Чакам да станат 17-ох-прогестерон и андростендион. За пролактина не съм пила нищо, но сега е в норма  newsm78 което ме радва есте, но се чудя поликистоза ли е или хипофиза:(. А до прегледа има още време. Предварително ви благодаря   bouquet

# 37
  • Мнения: 4 700
0,3 см или мм??? Че той наистина Ще е доста малък. Не съм чувала zа толкова малки, учудвам се, че са го видели.. Във всеки случай трябва да си следиШ строго пролактина.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 260
Hariela, искам само да ти кажа, че една от ендокриноложките при която ходя, спомена, че високия пролактин разбутвал и другите хормони. Незнам до колко е вярно, но когато озъптих пролактина и Чочко (аденомчето ми) спря да прави проблеми ... аз забременях. Другия месец  живот и здраве ще го вадим бебешока.
Момичета стискайте палци  Praynig

# 39
  • Мнения: 4 700
Цитат
Чочко (аденомчето ми) спря да прави проблеми

 hahaha  hahaha  Joy

След толкова лоШи новини днес това наистина ми направи денят малко по добър.  Hug

Но и при мен хормоните си влеzнаха в норма и съотноШението ЛХ/ФСХ се оправи след като вкарах пролактина в граница.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Кpematopka,успех,миличка!Всичко ще е наред!То не остана Hug

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Крематопка, дай Боже всичко да бъде наред с бебо и с теб...!!!

Благодаря момичета, давате ми надежда... въпреки че трябва да оправям и други неща по себе си, а и мъжо също... Но трябва да се справим!!!

Я ми кажете сега имам ли работа при гинеколога за този пролактин или направо да търся ендокринолог? За информация - ходя при Стаменов, знаете как е там с часовете и въобще... Но следващия месец ми предстои лапароскопия + хистероскопия при него. Тогава ще се изяснят доста неща покрай другите ми проблеми. А мъжът ми утре е при Кацаров, ... абе направо сме я закъсали от всякъде, ама...
Та бих искала да започна да пия хапчета за този висок пролактин още от този месец, а не да чакам до операцията... Как мислите...?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Хари,нямаш нужда от гинеколог.Запазвай час за ендокринолог.

# 43
  • Мнения: 4 700
Цеци ме иzпревари. Отивай при ендокринолог, гинекологът може и по zле да направи неЩата.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Ок, Мерси момичета!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт