АДЕНОМ на хипофизата - тема 2

  • 92 268
  • 1 295
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 153
Момичета бях на преглед при гинеколог, изследванията са ми много добри, пролактина е 6.35 при реф. стойности 3.29-29.39. Оказа се, че проблема не е от аденома, но не стана ясно от какво е newsm78. За мен е по важно, че хормоните са в норма. Приятен ден на всички.

# 391
  • Мнения: 2 418
Ивче, видя ли, че всичко ще е наред? Нещо си се изнервила, а пък и това са си нормални оплаквания преди цикъл. Може и от топлото да е и така. Само споко и много усмивки на теб и всички момичета.

# 392
  • София
  • Мнения: 6 302
iva 06, къде ходи на лекар, в коя клиника ти правиха изследването?
Желая ти скоро да установите къде е проблема и бързо да го отстраните!

# 393
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Момичета, аз сега пия Бромокриптин по 1/2 вечер заради пролактина, който ту се вдига, ту се сваля. И док ми каза да попия известно време този медикамент, за да регулираме хормона. Но се притеснявам, като дойде време да спра Бромокриптина, как да го направя, тук чета че не е редно хапчетата да се спират изведнъж ..., или нещо не съм разбрала? newsm78 Само да не литнат едни хормони нагоре, че тогава ще се побъркам ... Иначе за сега са ми добре, пу... пу..., че аз като се похваля с нещо и то после вземе та се скапе ... Малко съм си суеверна, ама ... 

# 394
  • Мнения: 4 700
Хари, гинеколог ли ти го иzписа бромото? Най добре е да се консултираШ с ендокринолог. И на теб Щом все ти играе пролактина вzеми си поискай направление zа ЯМР да ти е мирна главата и да си сигурна, че няма аденом. И си права, че не се спира ряzко, намаля се постепенно.

# 395
  • Мнения: 152
мене едновременно ме следяха акушер-гинеколог-ендокринолог Николай Генов и ендокринолог доц.Мария Андреева.

# 396
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Да, гинеколог ми го изписа, Миле. Но аз ходих на ендокринолог и той ми каза че щом от 1135 единици само след 2 седмици пролактина ми е паднал на 470 единици, значи не можело и да се помисли за аденом, затова не ме прати на ЯМР. Нали знаеш, че толкова лесно няма да ме изпратят, все пак си е скъпо изследване. Но след още две седмици пролактина ми беше 608 и аз затова попитах, но вече гинеколога, какво да правя. А според ендокринолога не трябвало да пия нищо. И за мене щеше да е по-лесно да не вземам нищо, ама се притеснявам ... И сега незнам ...

# 397
  • Мнения: 4 700
Хари, ти от Стара Загора ли беШе? Не ти ли се ходи до Пловдив да се консултираШ със свестен ендокринолог? Щом има zавиШение на пролактина е необходимо да се направи ЯМР. Търси си правата. И ако гинето ти каже да го спираШ бромото не го слуШай. Спира се само по схема.

lusila, на мен доц. АНдреева ми откри аденома. Бях само на 16 години. Веднага zапочнах адекватно лечение, zа което съм и много благодарна. Обаче доколкото zнам тя вече не пракикува.  Sad

# 398
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Не, Миле, от София съм. Ходих при доц. Иванов. Но той каза, че ако имам аденом, пролактина няма да пада сам така, без никакви медикаменти. Аз го питах изрично дали все пак не трябва да се направи някакво по-пълно изследване и той каза че на този етап не е необходимо. Само на един резултат не може да се базираме и след като другите два резултата са ми в норма, да не се притеснявам, а да живея по-спокойно. Ендокринолога каза, че при наличие на аденом пролактина няма да пада, а ще е все висок, като не взимам лекарства де.

# 399
  • Мнения: 152
не знаех,че доц. Андреева вече не практикува,затова я препорьчах.аз родих декември.2005г. и от 2006 не сьм я посещавала.Но вярвам,че когато човек иска нещо много силно,той с мисьлта си го постига.

# 400
  • Мнения: 2 418
Hariela, наистина се спира постепенно лекарството. На мен и гинеколога ми даде направление за ЯМР - така, че може да опиташ и там. Все пак според мен ендото си знае работата. Спокойствието е най-важното все пак. Успех мила и не се притеснявай, всичко ще се оправи!

# 401
  • Мнения: 2 591
здравейте, момичета, аз вече малко се поуспокоих и започнах да свиквам с мисълта за аденома... и за болницата и за всичко...

пролактина ми е 31,14 при референтни стойности до 18,1! - висок е, но то и нищо друго не се очакваше май Rolling Eyes

благодаря ви иначе за моралната подкрепа Hug

Хариела, стискам палци нещата да се оправят и да се изясни причината! Peace

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
здравейте, момичета, аз вече малко се поуспокоих и започнах да свиквам с мисълта за аденома... и за болницата и за всичко...

пролактина ми е 31,14 при референтни стойности до 18,1! - висок е, но то и нищо друго не се очакваше май Rolling Eyes

благодаря ви иначе за моралната подкрепа Hug

Хариела, стискам палци нещата да се оправят и да се изясни причината! Peace

Не се притеснявай, с малко хапченца всичко ще си дойде на мястото.Важното е че се знае какъв е проблема  Peace Peace

# 403
  • Мнения: 2 591
ще се знае повече след консултацията с проф. Захариева др. седмица... Wink

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Стискам палци всичко да се нареди . Praynig

Общи условия

Активация на акаунт