АДЕНОМ на хипофизата - тема 2

  • 92 171
  • 1 295
  •   1
Отговори
# 495
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Цецинка  Hug Hug, дано всичко най -накрая се нареди .Пък и дано е изчезнала тая гад аденома  Peace

# 496
  • Мнения: 2 591

каквото и да ми има трябва да мисля положително и да си повтарям непрекъснато, че всичко е наред, по този начин тялото само ще започне да се бори с проблемите в него,


подкрепям с две ръце  Peace Peace

анели, защо пиеш Метформин, че и аз го пия newsm78

# 497
  • Мнения: 54
момичета, я кажете какво преставлява това контрастно вещество и как го слагат...  newsm78

# 498
  • Мнения: 4 700
dzatara, с помоЩта на контрастното веЩество се вижда по добре дали има неЩо или няма. Просто е по ясно на снимката. Вкарва се веноzно и се иzхвърля с урината по късно. 

# 499
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
анели, защо пиеш Метформин, че и аз го пия newsm78

Предполага се че имам инсулинова резистентност-поне според лекарите .Затова пиех 3х1 на ден метформин докато забременея.

Контрастното вещество е една инжекция ,която се поставя венозно.Предполагам ,че действа моментално,защото веднага пак ме вкараха в апарата след като ми поствиха инжекцията

# 500
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
dzatara, с помоЩта на контрастното веЩество се вижда по добре дали има неЩо или няма. Просто е по ясно на снимката. Вкарва се веноzно и се иzхвърля с урината по късно. 

Точно така.Изобщо нищо не усещаш,само убождането при вкарването на абокада.

# 501
  • Мнения: 152
Пиех парлодел или бромокриптин до 7-ми месец на бременността си.Трябваше,за да износя бебето.Той се роди нормален и много красив.Чак сега,3 години по-късно,Анели ме подсеща за този кошмар.Бебетата не страдат при приема на тези медикаменти.Парлоделът е достатъчно пречистен и освен това няма тератогенно действие.

# 502
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Lusila,  кога точно спря  парлодела -в началото или края на седми месец ?

# 503
  • Мнения: 202
Благодаря ви много. Дано всички да се радваме на дълъг и щастлив семеен живот newsm44 без аденоми и с много бебета newsm30
Целувки!!!

# 504
  • Мнения: 54
Благодаря ви момичета! Не можех иначе да си го обясна как достига това констрастно вещество до хипофизата  newsm78
Благодаря ви много. Дано всички да се радваме на дълъг и щастлив семеен живот newsm44 без аденоми и с много бебета newsm30
Целувки!!!

Подкрепям с две ръце! Hug Hug Hug Hug Hug

# 505
  • Мнения: 152
Анели,трябваше да го спря в началото на 7-ми месец,но на 2 пъти ми се отлепваше плацентата,а и съм с двурога матка и ендокриноложката ми реши да го спре в последния ден на 7-месец.Това всичко,ако се роди бебето,да бъде в кувьоз.Само аз си знам,какво изживях тогава.На един календар броях и си отбелязвах дните-един по един.И така стигнах до 1-вия ден на 9-ти месец,когато родих със секцио,защото не трябваше да се напъвам,заради хипофизата.Бебето беше огромно за 37 г.с.,а ме плашеха,че няма да го износя.Сега вече зная ,че ако реша да имам и друго дете,няма да се притеснавам толкова.Стигнах до извода,че действително всичко е божа работа.Пожелавам от сърце на всички момичета от форума да станат майки.След това всичко се забравя. Stuck Out Tongue

# 506
  • Мнения: 2 591
Пожелавам от сърце на всички момичета от форума да станат майки.След това всичко се забравя. Stuck Out Tongue

звучиш много положително, lusila, благодаря ти Hug а за забравянето, аз също съм чувала, че родилните болки например са най-големи, но най-бързо се забравят Wink

защо не е трябвало да се напъваш заради хипофизата newsm78 това не го знам newsm78 ще дадеш ли малко инфо newsm78

иначе аз пия метформина предимно заради наднорменото тегло Embarassed

# 507
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Момичетата с аденом раждат секцио.Точно това коментирахме с ендокриноложката -от напъните нещо можело да стане на хипофизата-тя ми каза как се нарича ,ама го забравих newsm78.
Вероятно и аз ще си го пия дотогава, и аз имах отлепяне на плацентата -може би затова иска да е до края на седми месец

# 508
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Много странно ми стана това с раждането.Тук имаше една мацка с аденом/Мушморок/,та на нея не и бяха казали,че ще ражда секцио.В последствие пак се наложи да ражда така,но май причините бяха други,а не заради аденома.Дано се разпише в темата.Ако ли не,ще я попитам и ще пиша.

# 509
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Незнам Цеци и аз бях чувала за проблема със секциото ,но оня ден нарочно питах доцентката и тя  беше категорична , че няма как да е по друг начин заради напъните.Рискувам да напиша голяма простотия , но нещо ми се върти в главата , че май се получавало исхемия на хипофизата (но не съм сигурна, не  запомних newsm78)

Общи условия

Активация на акаунт