Най -после да си купя свестни препарати за чистене!-2

  • 231 423
  • 816
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Да похваля едно "веро" - английско clean&fresh= Има го в магазинчетата за препарати. 500 мл е 1,50. Е така мие,че скарцат съдовете...Мнооого по-добро от Пур-а.

# 526
  • Бургас
  • Мнения: 380
Отдавна ви следя-темата е много полезна. Имам въпрос-
с какво мога да почистя бели велурени столове -тук горе долу се вижда тапицерията http://ralica.vibs.bg/pandora/09_b.jpg
и за светла текстилна тапицерия на диван какво ще ми препоръчате?
предварително ви благодаря   bouquet

# 527
  • Мнения: 177
Момичета, тъй като нямам възможност да изчета цялата тема, бихте ли ми препоръчали препарат,който да изчисти стар варовик от плочки. Целите плочки имат като слой отгоре с варовик. Опитах с Доместос, с Бреф за варовик, с препарата на Перилис за фаянс, но нищо не пада.

# 528
  • Варна
  • Мнения: 758
За баня, най-хвален в темата май е Пулирапид-а. Ползвала съм и белия и розовия, но нямам наблюдения кой е по-добър.

# 529
  • Мнения: 1
Този препарат дали ще изчисти и стъклената душ кабина? От тази варовита вода стъклото не личи чистено ли е или не Tired

# 530
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Не съм изчела цялата тема, извинявам се ако се повторя.
Чистех основно с Циф и Доместос. За петната по дрехите на децата - с гръцката Еврика.
Скоро ми препоръчаха препарата за фаянс на Перилис и макар, че подходих с недоверие (предвид цената му) бях направо възхитена от резултата в банята - всичко блесна.  А не мирише толкова задушливо като Доместоса, което не е за пренебрегване според мен.
За петната също направих откритие - Ариел за петна - турско производство, не знам дали го внасят легално, но в някой гаражчета за препарати се намира. Засега не е имало петно, с което да не се е справил.

# 531
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Скоро ми препоръчаха препарата за фаянс на Перилис и макар, че подходих с недоверие (предвид цената му) бях направо възхитена от резултата в банята - всичко блесна.  А не мирише толкова задушливо като Доместоса, което не е за пренебрегване според мен.
Къде мога да намеря тези препарати на Перилис в Пловдив?  newsm78

# 532
  • Варна
  • Мнения: 773
Не съм от Пловдив, но Перилис мисля, че можеш да намериш на всякъде. Поне тук ги има и в най малките пазарски магазинчета, понеже изобщо не са скъпи. Peace

# 533
  • Мнения: 1 898
Помагайте, мили дами! Голям золум направих в къщи.   Crazy
Почистих тъмните плочки на банята с препарат срещу варовик и котлен камък. Оставих да действа не повече от минута и според инструкцията изполях обилно с вода - всичко лъсна, но след като плочките изсъхнаха по тях останаха грозни бели петна от препарата, които не мога да махна с нищо.
Та някой да знае как мога да се отърва от тях или окончателно съсипах банята?  Embarassed
И още има ли препарат за почистване нафаянс, който не оставя бели следи по тъмните плочки.  newsm78
П.П. Голям автогол си вкарах с тая тъмна бяня!

# 534
  • Мнения: X
Белите петна най-вероятно са от варовика.
Не става само с изплакване. Вземи една гъба и с оцет или някакъв абразивен препарат / Циф например/ търкай.
После изплакни.
Току така плочки не избеляват-те имат покритие отгоре.
Виж фуга от раз може да я изсветлиш...

# 535
  • Мнения: 1 898
Благодаря много! Веднага грабвам оцета!

# 536
  • Мнения: 133
Момичета, с какво да премахна петна от изпотяване под мишниците? Белите тениски на мъжа ми не се изпират напълно - пера с Персил. Не ми се използва белина, а и тези, които имат щампи или нещо друго какво да ги правя. Thinking

# 537
  • Варна
  • Мнения: 758
Ulia, с тази тъмна баня освен оцета трябва да грабнеш и някой препарат за "поддръжка" на баня. Не ги знам как се казват точно, но целта им е не просто да изчистят варовика, а и да направят "филм" по който водата се плъзга и не остават капки и петна за по-дълго време. Аз лично съм ползвала санитарния гел на Дионис , майка ми беше с Амуей (не знам как точно се казва продукта), сигурно има и други.

# 538
  • Мнения: 2 891
Девойки, скоро се нанесохме в ново жилище и някъде в суетнята и големите почиствания, някой така е почистил ПДЧ мебелите, че сега се вижда идеално как е минавал парцала. Следите са толкова упорити и са навсякъде по всички мебели. Ужасно ме дразнят. С какво ли не опитвах да ги изтъркам, но не падат. Дайде идея за някой полезен препарат, с който да почистя  Praynig

# 539
  • Мнения: 1 207
Момичета, тъй като нямам възможност да изчета цялата тема, бихте ли ми препоръчали препарат,който да изчисти стар варовик от плочки. Целите плочки имат като слой отгоре с варовик. Опитах с Доместос, с Бреф за варовик, с препарата на Перилис за фаянс, но нищо не пада.

Горещо ти препоръчвам Антикалик на Сано.Точно такова чисти.Супер доволна съм от него.С него съм почиствала и батерията на душа(в баба ми) която е с дебел слой варовик.Оставя се малко да постои(в зависимост колко е наслоен) и се търка.
Отдолу излиза една чисто нова батерия Laughing

Общи условия

Активация на акаунт