малко гостенче,което краде

  • 7 299
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 170
Mila mama , в това едно дете да открадне (прощавай, но си е точно това) и то не веднъж няма нищо добро и детско. Честно казано, не виждам къде е момента, който те спира да кажеш нещо на това детенце newsm78 . Кое точно те притеснява да кажеш: Марийке/Драганке, остави мечето/кучето, то не е твое. Аз лично съм го правила с много внимателен, нежен тон и усмивка и никога не е имало проблем. Наистина, не разбирам при теб какво се получава, че не успяваш да кажеш нещо... Rolling Eyes
За приятелката ти хич няма да коментирам. То ти сама си си го казала- чува, ама трае....
Като цяло се вижда, че знаеш кое е правилното, пък що нищо не правиш... newsm78

# 46
  • Мнения: 3 423
РАздвоена, що си раздвоена, бре? КАжи си! Чудеше се дали да влезеш с ника си ли Laughing
Peace

Момичета мерси на всички за съветите  bouquet.Ако има следващ случай,ще поговоря с майката.Наистина сте прави,че мълчейки може би правя мечешка услуга на всички.

# 47
  • Мнения: 1 049
Случвало ми се е с дете на наши познати, майката не му обрьщаше внимание и нехаеше. Аз обаче много мразя такива неща и веднага му казах, че не може да прави такова нещо и така не се взимат чужди неща (не ставаше вьпрос за играчки). Чудя се на акьла на такива майки, как може да са толкова немарливи... но и ти определно няма какво да си мьлчиш в такива случаи, все пак вие сте потьрпевшите.  Hug

# 48
  • Мнения: 53
И според мен трябва да говориш с майката.Една случка от днес-до детската площадка синът ми (8 год.вижда оставена малка волейболна топка.Много щастлив от находката си ми казва че ще я вземе.Аз му казвам че не може да я вземе защото някое дете вероятно я е забравило и ще си я потърси.Синът ми ми казва -аз отдавна искам такава топка и ще я взема.Аз се ядосах и му казах че чужди неща вкъщи не искам и да не пипа тази топка.а след няколко дни ще му купя волейболна топка щом толкова много иска.Е не я взе. Naughty

# 49
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708

Браво!!! Случвало ни се е и нас. Ние не взехме раничката животинче, но дойде майка с две деца и я прибраха най-невъзмутимо, след като все пак не казаха, че познават притежателите. Моето дете беше така  Rolling Eyes А аз бях  #Cussing out

# 50
  • Мнения: 1 170

Браво!!! Случвало ни се е и нас. Ние не взехме раничката животинче, но дойде майка с две деца и я прибраха най-невъзмутимо, след като все пак не казаха, че познават притежателите. Моето дете беше така  Rolling Eyes А аз бях  #Cussing out

... което ( по мое мнение) си е чудесен начин да се покаже нагледно на детенцето ти как НЕ трябва да се прави Peace . И лошия пример е полезен пример Sunglasses

# 51
  • Мнения: 2 908
Аз не съм на мнение да се говори с детето,а с майката трябва да се говори.Не и е работа на Мила мама да обяснява на чуждото дете уроци по етика и т.н....Детето не е никакъв клептоман,но може да стане,ако родителите му не вземат мерки да говорят с него,защото явно до сега не са го правили,а това си е голям период-4 години.Дъщеря ми сега взема чужди неща и не иска да ги връща,а аз умирам от срам и като ги върнем ляга на земята и реве и рита от яд,че сме ги върнали-и трябва много говорене,говорене и пак говорене,а като гледам на това дете въобще не му е говорено. #Crazy
До раздвоена-явно почти всички,дето пишем тук сме дребнави-и така да е-за това ли влезе тук-да ни го кажеш?Браво,добре,че беше ти,не знаехме,уталожи ли си яда сега?Добре че се намират такива като теб,да влизат и да плюят като кобри.....

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 19:32 от афродита

# 52
  • София
  • Мнения: 13 206
Fussii , накара ме да си спомня как моята майка, намери в джобчето ми мозайки от детската градина. С толкова категоричен тон ме попита какво правят в джоба ми и ме накара да ги върна. Повече не ми е дошло на ум да си пъхам по джобчетата от общите (ничиите) играчки.

Мдааа, аз съм връщала дъщеря си до магазина, за да върне един картоф  Crazy Crazy Crazy Беше го взела и видях чак у нас. Продавачката ме обави за луда  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes, но аз обясних на детето, че не се взима нищо от никъде без позволение. Това й е единствения случай да вземе нещо без позволение, при това е била около 2,5 годишна. За сметка на това, обаче ходи да пее за дъвки в аптеката  Embarassed Twisted Evil Twisted Evil

# 53
  • Мнения: 25 617
За сметка на това, обаче ходи да пее за дъвки в аптеката  Embarassed Twisted Evil Twisted Evil

 Crazy  Joy
Браво, ето на това се казва предприемчиво дете!   bouquet Laughing

# 54
  • София
  • Мнения: 13 206
За сметка на това, обаче ходи да пее за дъвки в аптеката  Embarassed Twisted Evil Twisted Evil

 Crazy  Joy
Браво, ето на това се казва предприемчиво дете!   bouquet Laughing

Нали! Вместо да краде, заработва...  Joy Joy
П.С. Аз умирам от срам при тия й набези в аптеката, но в крайна сметка живеем в условия на пазарна икономика  Crazy

# 55
  • Мнения: 3 089
бях на 7 и на едно гостуване в друго семейство с дете си харесах малка лъжичка - от ония, пластмасовите, дето едно време ти ги боцваха в сладкарницата в чинията с пастата. ми взех си я. нищо важно, скъпо и неповторимо не беше, но все пак не беше мое. бяхме вече в асансьора и мама сканира какво съм направила. да видите как се спира асансьор, звъни се на звънеца и според инструктажа се извинявам с наведена глава. е такъв срам не бях брала никога до тоя момент. повече не харесах чужда лъжичка  Mr. Green

следващия път просто кажи на детето 'пиленце - я ми дай играчката, която прибра, че е любима на сина ми'. няма начин - ще я даде. и говори' с майката. редно е тя да стегне детето си  Peace

# 56
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз на твое място бих реагирала веднага,след като видя,че взима нещо,което не е негово,щом приятелката ти не реагира. Rolling Eyes

Това,че именно майката не прави забележка е проблема,защото така детето си мисли,че не е нещо нередно.

Аз лично до сега,само веднъж видях играчка във къщи,която не е наша.
Като взех да пускам пералня,имам навика да проверявам джобовете и така открих във дънките на Боби едно малко самолетче.Въпреки многото играчки,бях убедена,че това самолетче не е наше.
Извиках детето и спокойно го попитах от къде има това самолетче.Каза,че го е взел от градината.Обясних му,че нещо което не е негово,не трябва да взема,без да е попитал.
На другата сутрин със самолетчето във ръка,Боби се извини на госпожата,че го е взел без да попита и го върна.
Повече такъв случай съм нямала.

# 57
  • Мнения: 2 818
Да споделя една случка в този стил. На площадката сме и една от кварталните майки си тръгва с двете деца - бебе в количка и момиченце на 3-4г. Момиченцето иска една кукла, която донесе от другия край на площадката. Майка й й казва "не може" следва рев, тръшкане, майката се отказва и си тръгва, а малката си тръгва с куклата. Това се разиграва точно пред мен и аз се обаждам и й казвам, че не може да вземе чужда кукла, детето на което е ще си я търси. Ама тя нямала точно такава кукла и я искала. 10 мин се опитвах да й обясня, че не може. После на майката й й писна да я чака и я извика, като й позволи да вземе куклата с тон, който според мен предполагаше че тази сцена вече се разигравала много пъти и винаги свършва по същия начин. Все още се възмущавам не на това, че детето иска кукла понеже нямало точно такава, а на това че майка му все пак му позволи да я отнесе вкъщи вещ на непознато дете и предлолагам без намерение да я върнат на следващия ден примерно.

Мила мама, не бъди винаги мила  Wink Ако реагираш детето може и да се смути, ядоса или нещо друго, но в противен случай му правиш мечешка услуга.

# 58
  • Мнения: 1 710
Имам позната психоложка, която казва, че детето на 3-4 години е в период на изследване какво му е позволено да прави и какво не. Тогава изследват и опитват какво ли не. Вероятно много деца са вземали нещо чуждо и то съвсем съзнателно. Ако родителите го видят и му направят забележка, спира, защото разбира, че това не му е позволено. Ако обаче го направи със сръчността на ловък крадец и никой не разбере, вероятно ще повтори.

# 59
  • Мнения: 941
Ще споделя една история, в която не съм участник - става въпрос за една приятелка, на която детето и беше тогава на около 2 години.
Племеницата на приятелкта ми на около 4,6 год. Та каката свикнала при всяко ходене у леля си, да си взема по една играчка. В началото мълчели, после и казвали "това е на Симона, като види че я няма ще плаче, ти искаш ли тя да плаче" - но нямало ефект, каката се тръшкала (гледали я бабата и дядото, родителите били на гурбет) и нали са баба и дядо и на двете момиченца, мислели че всичко е общо...Обаче...един ден дядото с каката в голям Хипермаркет да пазаруват - каква била реакцията му когато на касата са го спряли, защото въпросно 4-годишно мимиченце си било натъпкало под блузата, освен шоколади и една кутия маргарин - последва разбор в семейството защо каката "пипа" и си сложиха сами диагноза на внучката си "клептомания". Започнаха да я "пазят" и преджобват, когато бяха на гости.
Познавам и каката и семейството и - в този конкретен случай, не става въпрос за клептомания, а за липса на възпитание, лиспа на умения да различава кое е грешно и лошо и кое за похвала...

Общи условия

Активация на акаунт