охлюви натюр

  • 11 473
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 109
звучи като миди да ядеш - все тая  Laughing

# 16
  • варна
  • Мнения: 1 830
Много обичам охлюви, ама в къщи никои не яде и не съм правила Crossing Arms.Майка напреди ги вадеше от черупките, сваряваше ги и после ги запържваше с червен пипер и ставаха супер Peace

# 17
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Веднъж купих в консерва, еми няма такава гадост, омирисаха ми къщата и ги хвърлих на секундата  Sick
Уж бяха някакви култивирани, а не от двора събирани..
Без черупката са  Sick, пък какво остава с  ooooh!

 Stop

# 18
  • София
  • Мнения: 39 773
Натюр не съм консумирала. Баба ми обаче обичаше да ме сюрпризира от време на време с охлюви и жабешки бутчета. Охлювите чистеше.

# 19
  • Мнения: 487
 Sick Sick Sick Това посмъртно не бих го яла, изглежда много гадно. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 3 456
Свекърва ми приготвя охлюви- вари ги, с ориз. Не са ми любима храна.

# 21
  • Мнения: 290
В къщи сме големи почитатели на охлювите.
Мъжо ми измисли една рецепта :
сварени,махат се черупките и се мятат заедно с гъби,масло и черно пиперче във фурната - страхотно мезе.

# 22
  • Мнения: 11 747
В къщи сме големи почитатели на охлювите.
Мъжо ми измисли една рецепта :
сварени,махат се черупките и се мятат заедно с гъби,масло и черно пиперче във фурната - страхотно мезе.

аз съм ги яла така + картофи

# 23
  • Мнения: 5 001
В къщи сме големи почитатели на охлювите.
Мъжо ми измисли една рецепта :
сварени,махат се черупките и се мятат заедно с гъби,масло и черно пиперче във фурната - страхотно мезе.
Ауу,това и на мен ще ми хареса....

# 24
  • Мнения: 6 017
В къщи сме големи почитатели на охлювите.
Мъжо ми измисли една рецепта :
сварени,махат се черупките и се мятат заедно с гъби,масло и черно пиперче във фурната - страхотно мезе.
Ауу,това и на мен ще ми хареса....
Да доста интересна комбинация.... Hug

# 25
  • Мнения: 1 352
И аз така  Sick Sick Sick.

Горката ми майчица ги береше и готвеше с ориз в зората на демокрацията, когато доларът беше 3000 лв. Тогава още си сушехме хляб и след това го правехме на пара, защото беше с купони и не стигаше. Горките ми родители, какво ли са преживели Sad,......................... горките охлювчета..........

# 26
  • София
  • Мнения: 312
Дори и в зората на демокрацията не си и помислях да помириша охлюв. Чувала съм, че хора в крайна сиромашия са ги готвили, ама това едва ли не преди 60 години. Обаче както казват, въпрос на вкус. Има хора дето си правят салата от глухарчета и какво ли още не...

# 27
  • Мнения: 1 209
Както се казва въпрос на вкус......кога от сиромашия...кога за 80 евро порцията.

ПС : салатата от глухар4ета е вкусна

# 28
  • Мнения: 6 017
Дори и в зората на демокрацията не си и помислях да помириша охлюв.
Стига бе! doh охлюви не си ли яла никога. Дори и в заведение? Хммм... Аз пък не ям охлюви, защото няма какво да ям, а, защото ИСКАМ!!!! Joy

# 29
  • Мнения: 133
Обожавам ги охлювите. Тази година, до сега съм събрала над 500 охлюва. Оставих ги 2 дена да се изходят( да си изпразнят стомаха). Сварих ги първо с черупките. После ги почистих и пак си ги варих в тенджерата под налягане. Едната доза беше панирани охлюви. Другата доза беше с ориз, пресен лук, джоджен, черен пипер. Третата доза беше на салата с чесън и кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт