Уред за кисело мляко

  • 17 173
  • 145
  •   1
Отговори
# 90
  • Countryside
  • Мнения: 11 651
Освен, че оспамихме темата намерихме доста потенциални клиенти за баба Бисерка  Wink
Извинявам се на авторката и същевременно й благодаря за полезната инфо, никога не бих се досетила що за уред е това, дори и да го видя наживо  Crazy

# 91
  • Мнения: 4 371
А за сладоледения йогурт никой нищо не каза...

# 92
  • Countryside
  • Мнения: 11 651
Оооо, да и мен ме вълнува, ако янкой е правил да си казва  Mr. Green

# 93
  • София
  • Мнения: 9 898
Освен, че оспамихме темата намерихме доста потенциални клиенти за баба Бисерка  Wink
Извинявам се на авторката и същевременно й благодаря за полезната инфо, никога не бих се досетила що за уред е това, дори и да го видя наживо  Crazy
И аз так намерих клиенти на баба Дафинка Mr. Green.Ей сега след 20 мин мъж ми потегля да вземе току що издоеното мляко.
И аз не бих се досетила,ако просто го видя това уредче.

# 94
  • Мнения: 1 811
Ама народът прави мляко, та се къса  newsm78 Чудя се има ли някаква сезонна зависимост.
Има, да. Ако не се лъжа, през зимата и пролетта кравите дават най-много мляко и маслеността му е по-висока.

Правилно съм забелязала значи. Това го бях чувала, ама пусто като забравям  Laughing
Сега и аз ще чакам мляко от истинска крава и пак ще се разпиша тук.

# 95
  • Мнения: 4 390
А за сладоледения йогурт никой нищо не каза...

Кисело мляко, пудра захар, ванилия и по желание плодове, шоколадов чипс и т.н.  Нужна ти е машина за сладолед, за да се получи истински сладоледен йогурт.

Рецептата е проста -
3 чаши изцедено кисело мляко
2/3 ч. пудра захар /може и 3/4, зависи колко сладко обичате/
1 ч.лъж. ванилия
Смесете млякото, захарта и ванилията в голяма купа. Разбърквайте, докато захарта се стопи напълно. Покрийте купата с найлон и замразете за 1-3 часа.
Извадете купата и изсипете съдържанието в машина за сладолед. Замразете в машината, следвайки инструкциите /на производителя/ /за около 20 минути става готово/.

Ето това можеш да направиш вкъщи и без сладоледена машина. Не е съвсем същото, но бива. Peace Аз правя много често за моето дете /било то сладоледено мляко или просто плодова ледена близалка/.

http://www.videojug.com/film/how-to-make-yoghurt-ice-lollys

редактирам, защото съм забравила да напиша, че млякото трябва да е изцедено.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 01:24 от Дивиана

# 96
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
a моята дъщеря набучва една малка лъжица в тия мъничките плодови млека и го слага във фризера. след няколко часа го вади от опаковката и става точно млечно-плодов сладолед на лъжица Crazy
гледам и сестра й се изучила, като види, че съм купила малки млекца бучи и тя лъжица и се обслужва. лятото особено като отворя фризера изпадат няколко вида 'сладоледи', с какъвто плод ти душа сака.

# 97
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Аз така и не разбрах коя закваска е истинска, тези от сайта, за който ни пусна линк каката могат ли да се купят, от кое кисело мляко може да се ползва хубава закваска?

# 98
  • Мнения: 4 371
  bouquet Благодаря.
Машина нямам, но искам.   Laughing
Ще пробвам това с видеото  bouquet

# 99
  • София
  • Мнения: 9 898
Аз така и не разбрах коя закваска е истинска, тези от сайта, за който ни пусна линк каката могат ли да се купят, от кое кисело мляко може да се ползва хубава закваска?
Любознателна,аз съм правила мляко с три вида закваска,в смисъл с три вида мляко.Първият път взех от баба ми овче мляко,тя цял живот прави,защото имат много овце.Млякото стана чудно.Не знам обаче тази пролет тя откъде и каква закваска е взела.После правих с Боженци 3,6%,а онзиден с Верея 4,5% май беше.И трите пъти млякото стана много добре.
Иначе и аз бих си закупила от тази закваска,дадена в линка.

# 100
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Твоята баба ми идва далечко Simple Smile Може да опитам с Верея Rolling Eyes Преди време по друг повод си кореспондирах с един натуропат, който ме увери, че във Верея и Бор Чвор имало истински български бактерии.

# 101
  • Мнения: 3 880
Имам въпрос не за машинките, а за киселото мляко. Аз по-горе споменах, че махнах моята машина, защото не правя мляко уж, но пак се запалих.
Онзи ден бях на гости при една братовчедка тук (в чужбина съм), баба й й е на гости, донесла закваска от БГ и вече 20 дена правят кисело мляко с нея. Ама страхотно, отдавна не бях виждала и яла такова, направо с нож да го режеш. Аз пак се навих да пробвам да направя. Дадоха ми от същата тази закваска, казаха ми кое мляко точно са подквасили (марка, проценти) и уж изпълних и другите заръки както трябва. Тази сутрин му се зарадвах, че поне се е сгъстило, пробвам- ами то изобщо не е кисело Sad гъсто, но некисело, а аз дори го държах по-дълго завито и се притеснявах, че ще стане прекалено кисело ooooh!
Какво може да съм объркала? Държах го около 6 часа завито и после цялата нощ в хладилника newsm78 Дали ще закиселее като поседи няколко дни.
Викам си, ще го пробутам на детето, то поне не разбира Wink Забърках й мюслито с него тази сутрин, а тя още докато опита и вика "това мляко не ми е вкусно, дай ми друго" Laughing

# 102
  • Мнения: 25 846
Имайте предвид, че лактобацилусът мутира, когато не е в България. Не си спомням точно за колко време губи качествата си, но нещо ми се върти из ума, че страните, които внасят български оригинални пръчици, го правят през 20-30 дена май.  newsm78

# 103
  • Мнения: 3 880
Не ми се вярва да съм хванала точно границата на мутацията, то пък ще е голям късмет  Wink
Онова мляко, което опитах при тях го бяха правили в понеделник, а моят опит беше в сряда, т.е. 48 часа след това, едва ли за тези часове са мутирали чак толкова жестоко, че хич да не са кисели newsm78 Нещо друго бъркам, ама какво.....
Може би температурата- нали уж "да търпи пръстчето", ама някои хора сигурно са по-търпеливи от други и от там да идва разликата.......

# 104
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Ако стои по-дълго да се подквасва, става по-кисело. Поне при мен е така Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт