Да спасим градинката пред "Севастопол"

  • 15 077
  • 253
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 435
Е,що пък да не знаем къде е  Shocked.Не е нужно да ни обясняваш че е оживено и т.н.,да не падаме от Марс.Аз съм минавала стотици пъти и през деня и вечерта,но ми се е случвало да видя доста страшни неща.Като това,което казвам по никакъв начин не искам да звучи все едно че искам да се махне градинката,даже напратив.Това обаче не значи че вечерно време там няма наркомани.

# 16
  • Мнения: 503
До колко часа ще има някой там? За подписката. В 8 не мога се домъкна до там с децата.

# 17
  • Мнения: 1 216
Е,що пък да не знаем къде е  Shocked.Не е нужно да ни обясняваш че е оживено и т.н.,да не падаме от Марс.Аз съм минавала стотици пъти и през деня и вечерта,но ми се е случвало да видя доста страшни неща.Като това,което казвам по никакъв начин не искам да звучи все едно че искам да се махне градинката,даже напратив.Това обаче не значи че вечерно време там няма наркомани.

Точно така звучиш като паднала от Марс. Наркомани може да ходят навсякъде, друго е наркоманско сборище.

# 18
  • Мнения: 4 435
Аз да съм използвала думите "наркоманско сборище"??? Казвам какво съм виждала.Не съм и казала,че това е единственият парк или градинка в която вечер стават такива неща.Нормална гледка.
п.с.И все пак не е нужно да се разваля темата,нека утре се съберат хора където трябва,а не да спорим кой какво е видял.Все пак аз вярвам на очите си.

# 19
  • Мнения: 8 769
До колко часа ще има някой там? За подписката. В 8 не мога се домъкна до там с децата.
За съжаление не зная, но се надявам поне до 9 ч. да стоят там. Смятаме със съпруга ми да ходим на смени да се подписваме.
Хора, разкажете на ваши познати и приятели, поне които са в града да отидат да изложат своята гражданска позиция!

Все се надявам това да не е вярно...аман от рушвети и алчност, аман.... Tired

# 20
  • varna
  • Мнения: 676
Още на 30.04. излязохме с детето към обяд и видяхме каква сеч пада.Самото дете беше потресено и възмутено.Как е възможно такова нещо!Освен това отрязаха и липите пред Руското консулство,макар и не от дъно.Явно се цели нещо друго.Нещо гнило както винаги има в такива работи.Каквото трябва ще подписваме,само казвайте къде и сме на линия да подкрепяме. newsm17 smile3514 alert

# 21
  • Мнения: 1 216
Славче-Авче, не искам да звуча грубо, а така става.
Темата има друго за цел, а не някой умно да се почесва в постинг- дали , аджеба , това не било наркоманска градинка.
Не, не е! Ясно, че на някой им е трудно да го разберат!
И да, това е един от символите на града- тази спирка едновремешна- ''Севастопол'' и целият район там.
Успех на кампанията!

# 22
  • Мнения: 163
ГРАДИНКАТА НА СЕВАСТОПОЛ ...


 
Днес в градинката на Севастопол масово бяха изсичани дървета под предлог, че се окастрят сухи клони. Резитбата е започнала още миналата седмица с подрязване на клони. Както сатна ясно от общинско писмо до фирмата озеленител, изрязването трябва да се случи на няколко етапа: отсичане на сухите, полусухите и опасни дървета, резитба на видивете, които го позволяват, резитба за оформяне на короните на младите дървета, и разбира се най-стриктно спазената точка е да се оставят стволовете на дърветата с височина 2 м - 2,5 м, за художествено оформление - дърворезба. По думите на техническия ръководител - Пламен, дърветата се освежават, като им се дава възможност да пуснат литорасли. Това обаче се оказва невъзможно, ако дърветата се резбоват, тъй като художественото оформление ще ги унищожи биологично. Изглежда ще се сбъднат най-големите страхове на Варненци - да загубят безвъзвратно любимото си място за срещи и отдих, първо като им се отнеме растителността пазеща сянка, и после като се обяви градинката за неизпозваема и нецелесъобразна и се застрои подобаващо.

Писмото за спешната резитба не е придружено с необходимите документи и подписи позволяващи и определящи на кои дървета, каква дейност да се извърши.
За всеобщо учудване стволовете подходящи за дърворезбра - изсъхнанлите, са изсечени до земята.
Писмото завършва със скандалното: "Извършените дейности ще бъдат включени във възлагателното писмо за м. май".
Липсват редица подписи осигуряващи легитимност на поръчението.

Възмутително е, че подобна акция се организира спешно, в почивните дни на всички институции и когато голяма част от гражданите на Варна са извън града.

Подаден бе сигнал в Общинска полиция и МВР за проверка на разрешителните за изсичане. Полицаи пристигнаха на мястото, но се отеглиха бързо като разбраха, че дейността се извършва от наета от общината фирма. Не се намесиха и когато граждани се противопоставиха на масовата сеч, като пресякоха отцепената територия и не позволиха на машините да продължат. Общинските полицаи тихо се оттеглиха след телефонен разговор.

За да се запазят останалите дървета, граждани организират протест в градинката на Севастопол утре (02.05.2008) в 8:00 часа.

Не желаем градинката с прилежащите и зелени площи и вековна растителност да бъдат унищожавани, а след това площта и да бъде застроена!



П.С.: Късно тази вечер, стана ясно че резитбата за утрешния ден е преустановена и е подготвена пресконференция в 8:30 на мястото, с представители на общината.



ОЩЕ СНИМКИ НА: http://absurdi.com/view/1487.html

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 00:37 от Маришка

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Ако това е и наполовина вярно, аз съм сразена.  Crossing Arms
Тази градинка ме е радвала с присъствието си толкова години, че не ми е възможно да проумея подобно безумие. Shocked
За наркоманските сбирки нямам наблюдения, но дори и да ги има те не са причина и повод да бъде премахната, не разбирам защо се коментира това, въобще!
Ще гледам да дойда до 9 часа.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Виждам, че фирмата, която е наета от общината е "Ерика".
Малко ми е странно, че точно те се занимават с подобна дреболия. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 183
Варненци,не оставяйте нещата така...Не позволявайте да превърнете Варна във втора София...

А тези от върхушката,няма ли вече кой да ги помете?!От простотиите им,останах без думи,и сили,и ...------------....

# 26
  • Мнения: 503
Снимките са потресаващи! Скоро не бях минавала оттам. Изглежда като запустяло гробище. И на кой идиот му е хрумнало да резбова живи дървета!? (или аз не разбирам правилно)

# 27
  • Мнения: 11 747
Направо съм шокирана! Не съм предполагала, че ще застроят и Севастопол. Сигурно е много скъп парцел, на идеално място, с идеална големина.
За съжаление късно видях за протеста. Мисля, че не можем да ги спрем, утре сигурно ще осъмнем с багери.

# 28
  • Мнения: 2 478
И аз за съжаление късно видях за подписката.
Но и да ви кажа мили дами,едва ли нещо ще се промени с нашия протест.
Още от преди 1-2 години знам,че в градинката на Севастопол ще се строи модерен комплекс.
И то от голяма варненска групировка.Нали ви е ясно,че няма кой да ги спре???

Наистина съжалявам за хубавата градинка.Години наред съм работила в близост и ми е свидно. Sad

# 29
  • Мнения: 5 462
Снимките са потресаващи! Скоро не бях минавала оттам. Изглежда като запустяло гробище. И на кой идиот му е хрумнало да резбова живи дървета!? (или аз не разбирам правилно)
Няма ли специалисти в тази област които да кажат какво всъщност се кастри, реже и т.н. .... за да сме наясно всички ????А това за евентуално застрояването , истина ли е ????Ако наистина се режат безразборно дървета и ще се застроява и там ... наистина трябва да се направи нещо и то да е малко повече от просто една подписка .Ама че тарикати използват празниците да си свършат тяхната работа бързо , бързо ...Нахалство нямам думи от възмущение .Входа на Морската градина под Винс Варна и там "секат " от корен ????Минават хора без дори да се обърнат и да погледнат изкорененото дърво което се беше килнало на земята .

Общи условия

Активация на акаунт