Взеха ми детето

  • 3 988
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Ако диагнозата наистина е аутизъм, то не е възможно детето само да се обади по телефона на социалните. А ако го е направило, значи не страда от аутизъм.
Темата е пързалка.

# 16
  • Мнения: 2 563
Според мен не е гаргара, но майката не казва всичко. Социалните да не мислите, че не знаят лъжите на децата?! Ясно им е, че децата си измислят и въобще, гледат да не отнемат чужди деца ей така, за нищо, защото след това следват съдебни дела. Явно са видели нещо, при това взимането на детето е доста сериозна стъпка, не се предприема ей така.

# 17
Момичета,не е гаргара,каквото и да означава тази дума.Истина е.Детето има форма на аутизъм наречена Аспергер и е супер интелигентно и с богат речник,говори 2 езика,но напоследък не може да разграничи реалността от фантазията,пример: казва ,че иска да лети и те се страхуват да не скочи от прозореца,а той е разумен. ooooh!
Нямам сили,но когато ми го върнат, смятам да разкажа подробно.Не е бит,малтретиран ,негледан,а  напротив,гледан повече,отколкото другите деца.
Дано да се вразумят ,във вторник е делото или каквото там му казват.

# 18
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
може и да не пързалка,  може би ко6мар не иска да каже истинските при4ини и каква е ролята на ба6тата в  тази драма.....за6тото за него не се споменава и дума....

# 19
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 563
И как социалните влязоха в играта?

# 21
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Преи няколко години, пак има6е една подобна тема, смо 4е там не бяха социалните а интерпол, в последствие се оказа 4е са децата на  съпруга и, и  са изведени от Бя без разре6ението на майка им, и тя дори не знае къде са..., затова ги издирва с интерпол...(предполагам 4е доста хора си спомнят слу4ая).

# 22
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И аз не мисля, че е пързалка. Аспергер е лека форма на аутизъм - хората си изглеждат и държат съвсем нормални, но си имат някой скрити страностти. Вярвам, че властите са прибрали детето - те могат да ги приберат и едно шамарче да им лепнеш. Много лоша история. Съжалявам, не мога да дам съвет - моля ви, момичета - който мисли, че е пързалка да не пише - да пишат само тези, които могат да дадат координати!  Peace

# 23
Ами то е явно, 4е детето не се е обадило само в социлните бе хора. ooooh!

Възможно е детето да  се е хвалило в у4илище,  4е  е иска да лети, от там е казало на у4ителката  и тя евентуално  може да се е обадила на социалните. newsm78

може и да не пързалка,  може би ко6мар не иска да каже истинските при4ини и каква е ролята на ба6тата в  тази драма.....за6тото за него не се споменава и дума....


Да, верно---таткото има ли роля в тази драма? newsm78

# 24
  • Мнения: 2 563
И аз не мисля, че е пързалка. Аспергер е лека форма на аутизъм - хората си изглеждат и държат съвсем нормални, но си имат някой скрити страностти. Вярвам, че властите са прибрали детето - те могат да ги приберат и едно шамарче да им лепнеш. Много лоша история. Съжалявам, не мога да дам съвет - моля ви, момичета - който мисли, че е пързалка да не пише - да пишат само тези, които могат да дадат координати!  Peace

Да, разбира се, ей така прибират децата, щот е толкова по-хубаво да растат в някакъв приют и да ги издържат данъкоплатците...

На авторката й казаха каквото й е нужно. Посолството, агенция за закрила на детето. Ако ще се обажда в хелзинкския комитет, да търси Славка Кукова. Не са ми известни други организации, които се занимават с такива неща.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 444
Няма да коментирам истинността на зовът за помощ, все ще излезе наяве кой крив-кой прав. На майката искам да обясня, че щом детето е с двойно гражданство, то първата и работа е да отиде в посолството с документите на детето и да настоява за намесата им.Длъжни са да проверят в полицията за какво иде реч, да и осигурят адвокат и преводач.Настоявай, това им е работата на служителите в посолствата, за това са изпратени там, да защитават правата на българските граждани, не да си гледат кефа няколко годинки.Освен това ако си искрена и не премълчаваш някои факти и кирливи ризи, щом детето ти е с диагнозата, която твърдиш то следва да си го разбрала от лекар, който е направил нужните изследвания за да го установи.С такава диагноза предполага също че е било под непрестанно наблюдение и имаш нужните документи за това-изследвания, епикризи, рецепти дори, картон абе все някаква документация при доказано заболяване трябва да има.Ползвай я в подкрепа на твърденията си, че детето страда от болестта, че е под необходимия лекарски контрол, че полагаш нужните грижи в съответствие със заболяването и т.н. Призовете наблюдаващият лекар за свидетел, изискайте независим експерт за състоянието на детето
Ако няма злоупотреба и малтретиране и си една искрена и изстрадала незаслужено майка-успех и се бори за детето си.

# 26
  • Мнения: 1 199
И аз мисля че не е партенка. Децата такива глупости могат да наприказват понякога... Моят син се беше оплаквал на логопеда че баща му му се карал че си взел нещо за ядене... Всъщност за всеки от семейството имаше по една еднаква част от някаква храна, а той без да ме пита беше изял и моята и баща му му направил забележка. Веднъж пък на нас ни каза че като бил малък баща му го биел, ама сега не смеел да го бие, защото вече бил голям и силен (беше на 10 години) Laughing За справка - баща никога дори плесница не му е удрял. Друг е въпросът че понякога децата могат да решат да си отмъстят на родителите затова че ги ограничават в нещо вредно за тях.
Кураж, майче. Те могат от време да фантазират и да говорят глупости, но като види какви са последиците много бързо ще му дойде акъла в главата. Дръж ни в течение.

# 27
Сън не съм спала и яла 5 ден ,не мога да живея без малкия,умирам,хора. Tired
Детето казало,че го боли дупето от твърдите столчета ,на които сядат и те веднага помислили ,че е сексуално малтретиран #CrazyЛекар го гледа и каза,че е глупости,таткото е съсипан. SadДетето не е виждало дори голи хора,камо ли такова чудо.
И други подобни глупости,казал,че майка му не мисли за него ,понеже всяка вечер говори по телефона с приятели,разговори по половин час,когато той си играе или чете.
Дразни го шума от компа и казал,че му пречи да се концентрира като чете.Тези деца имат силни сетива,телевизор у нас се гледа без звук.
4ете много книги и списания и бърка фантазиите с реалност.
Последно се страхували да не напуснем страната и затова набързо дойдоха и го взеха.
Но няма истински причини ,за които се вземат деца.
Всичко преувеличава или тълкува странно,казал на учителката и тя се обадила в социалните. ooooh!Веднъж таткото носил по дебели дрехи в междучасието и детето било до колата за 5 минути и веднага почнали да се съмняват какво прави. ooooh! ooooh!
Детето иска да е център а внимание и като не го получи ,става отмъстителен.А това са доста години грижи,и ние сме хора и имаме други нужди.
Адвокатът каза ,че основанията са много слаби и вярва да ни го върнат,трябва да се борим.Но таткото е в шок и се боря основно аз.
Днес звъня до посолството,дано да помогнат,искам да напуснем страната Praynig
В документите е казано,че първоначалните съмнения отпадат,остава това ,че ги е страх ,след като те се появиха в живота ни,да не напуснем страната.Понеже пак то е казало,4е мама искала да живее в България.Казва буквално кога ходя до тоалетна ,абе до най малки детайли,тези деца са наивно искрени и учителките го насърчават. ooooh!Говорих с него след последния път когато е говорил,каза ,че няма повече да споделя такива лични работи.
Днес имам бягане по адвокати и служби...
Благодаря на всички,които са загрижени.  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 234
Според мен, четейки описанието на кошмар, детето й наистина има Аспергер или някакво друго нарушение от аутистичния спектър. Предполагам е доказан, и имате епикризи, и някакви документи от прегледи. Според мен и учителката би трябвало да знае за "странностите" на детето. Осведомете социалните, че детето е със това заболяване  Peace Обаче си мисля, че те имат и други поводи да вземат детето... Hear Again е много права, дете така не се взема от родителите  Tired Успех, майче!

# 29
  • Мнения: 2 131
Обаче си мисля, че те имат и други поводи да вземат детето... Hear Again е много права, дете така не се взема от родителите  Tired Успех, майче!
И аз съм на същото мнение. Детето казало, че го боли дупето и някой си просто ей така нещо си решил, без никакво доказателство и дори намек за малтретиране.
Пожелавам на авторката бързо да се оправят нещата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт