оМАЙна пролет пъстроцветна-крачи варненкА кокетна!!!

  • 19 491
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
Ааааа! Naughty Ще се наказваме! Що не пишете бе? Какво правите в това прекрасно време? Я да я зарязвате тази домакинска работа и- на компютъра. Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 617
Наистина е мн гадно и днес и вчера  Cry, дано се оправя вече. Не че не излизаме, ама .......
Я дайте подробности за "Барите'  Mr. Green

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 11:35 от toni6a

# 32
  • Мнения: 94
Ууу, най-накрая да ви изчета!
Срамота, срамота!
От 26ти април не съм писала
ама май не съм ви липсвала  Crossing Arms

за 5ти път сигурно ще се оплача
че не ме зачислявате към антуража..
е.. му м..та вече, ееее
очаквах, че за толкоз време и поне в новата тема, че KaliMa ще се сети да ме впише.. ама не! писах на лични, писах във форума.. аман.

begbie, ти ли пита за ПУК от НОИ? Аз ходих преди 2 седмици някъде, в сградата на НОИ на Охрид, до Билковата аптека е. На 2рия етаж, стъклени врати, 2 лелки - млада и стара, старата е егати наглата бюрократка, крива и заядлива.. ама младата е готка.. дават ти образец на молба / или направо си попълваш такъв от сайта на Нои, ако си си разпечатала/ и после им го даваш, представяш и лична карта и ти дават входящ номер и след 3 дни, на 1вия етаж, стая 101 мисля беше, ама ще ти кажат коя е точно.. и иди предиобед за получаване!!!  Peace

А ние 3те шкембенца, дето дойдохме тогава на кафемашината, още не сме родили Simple Smile амаа.. дет са вика, всеки момент може да настъпи СЪБИТИЕТО..
В майския отчетен форум валят бебешорите като пороен дъжд.. ама аз и nelesita нали сме за 17.05... може би още седмичка ще изкараме... ще се мъчиме НОРМАЛНО  Joy ( то кат почне няма да ми е до смях де, ама.. барем ся да се посмея )

Та трудноподвижни сме вече и най-много до КРАМЕРа се търкулваме с другите шкембенца.. вие не искате ли някой път с нас в КРАМЕРа или някое друго заведенийцее??  Flutter

# 33
  • Мнения: 535
Здравейте Hug
Чудя се аз що никой не е писал от два дни, а то нова темаааа Rolling Eyes Е, няма такъм заплес като мен  ooooh!
Insatiable , не се ядосвай  Hug Калинка сигурно е заета нещо, ще те включи  Peace Пожелавам ти леко раждане и едно много сладко бебче да гушкаш скоро  Praynig
А за заведение с малкия звяр сме много трудни  Embarassed То настава едно търчане, крясъци и накрая се превръщам в истеричка  Mr. Green и си тръгваме  Embarassed
"Барите" отдавна ми е едно от любимите заведения  Mr. Green А в сряда ходихме до "Калимански хан" (не се сещам дали писах  Embarassed ) и там е много хубаво  Peace Направо се чудя как сме го пропускали до сега  Rolling Eyes
А и още нещо - решила съм да заведа Велизара при д-р Кремена Хаджиева  Peace Отдавна се каня да я заведа при хомеопат и тук във форума намерих само положителни мнения за тази докторица  Peace Поводът е, че съм решила да й давам Зелена енергия на "Аква сорс"  Peace

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 14:59 от di_

# 34
  • Мнения: 109
аз за БАрите имам цял файл,4е и с картинки,ама как да го сложа тук??????
Комплекс " Барите " се намира на 36 км северозападно от гр. Варна, в гората на с. Чернево. Простира се на 18 дка на 160 м надморска височина. Състои се от 5 къщи, ресторант в национален стил, изграден от камък и дърво, музей на занаятите на открито, етнографска сбирка с предмети от бита на населението на с. Чернево, зала за тихи игри, детска площадка. Изграждането на къщите, интериорното и екстериорно обзавеждане на комплекса е дело на "Кателиеви" 90 ООД гр. Варна. В комплекса са изградени три вира, зарибени с шаран с възможност за риболов. Ловната хижа предлага условия за приятни събирания на по-малки компании.
През май хълмовете на Чернево се окъпват в зеленина, а горските поляни в див божур. Леснопроходимата гора не би затруднила и най- мързеливия турист, който освен за разходка може да използва времето за бране на билки или горски плодове.
Комплекс " Барите " не е единственото място, където могат да се видят доста от позабравените елементи на стария български бит, но то е от малкото места, които така хармонично се вписват в природата наоколо. Седейки пред ресторанта, Вие похапвате овче кисело мляко и гледате на отсрещния баир как овцете кротко пасат. Чувате хлопките на кравите и се наслаждавате на зеления водопад на върбите край селската рекичка.
Предимствата на комплекса са, че е близо до големия град, а в същото време създава впечатление, че е далеч от цивилизацията, място, където човек може да се усамоти и да се наслади на красивата природа и чист въздух. Интерес ще предизвика музея на занаятите, в който те ще бъдат пресъздадени напълно автентично, с демонстрации и възможност за участие от туристите. Село Чернево е известно със съхранените народни обичаи, които се празнуват и до днес. Групата за автентичен фолклор ще представя пред гостите на комлекса песни, традиции и обичаи от селото.
Бихме могли да наречем комплекс "Барите" място за модерния човек, където можеш да съчетаеш любов към природата, към земята, към традицията, към старото и модерното в едно и също време.

 
   
   


В етнографския комплекс не само се представят народните традиции, но и всеки посетител може да стане съпричастен към тях, да усети полъха на народния бит.
С отглеждането на овце се развивали и основните занаяти, необходими в бита на българите. Остриганата вълна се изпирала, влачела се, за да стане пухкава. Разделяла се на къделки, които се прикрепвали с интересно коланче за хурката и с помощта на вретеното от къделката се извличала нишка с необходимата за стопанката дебелина. Това е предачеството.

Във всяка къща имало стан, защото във всяко семейство трябвало да се приготвят платна за дрехи, за завивки, за постелки за зимата – черги. Изпредените нишки от вретеното се навивали на мотовилка, боядисвали се, след това на чекръка се навивали на масури, които се поставяли на така наречените совалки. Тъкачеството е изкуство, което всяка жена в българското семейство е владеела. Под нейните ръце са излизали чудесни съчетания на цветове, багри и картини, взети от природата и бита на хората около нея.
Чрез валянето вълнените тъкани стават по-меки и с мъхеста повърхност. А съоръжението, наречено бара, се използвало за пране, което ставало без сапун или препарати, а благодарение на въртеливата сила на водата.
Екопътека. Комплекс "Барите" е част от туристически маршрут, който минава покрай Бановската група на Побити камъни до с. Баново. Маршрутът върви през леснопроходима гора и непринудено представя вълшебствата на българската природа и прекрасните места за отдих. Зеленият коридор е зона за рекреация и здраве за цялото население, може да се ползва от екотуристи от различни възрастови групи и хора в неравностойно положение.
Туристическият маршрут е изграден по проект на сдружение "Подай ръка на Суворово" и финансиран от Германски фонд Маршал на САЩ фондация "Чарлз Стюарт Мот" и фонд "Братя Рокфелер", чрез фондация "Екообщност".
Риболов. В комплекса са разполжени 3 вира, зарибени с шаран. Тук човек може с часове да се наслади на риболова, а после уловената риба може да бъде приготвена в ресторанта от нашите майстори готвачи.
За любителите на билярда има билярдна маса, а за най-малките има детски кът с пързалка, люлки, хамак и детски лифт. Така децата могат да се забавляват на воля, докато родителите им си почиват от изморителната седмица.
За максимално удоволствие на своите клиенти, компрекс Барите предлага още пейнтбол, мини голф, велосипеди и др.
Комплексът разполага с фитнес зала, оборудвана с комбинирана сауна и термокабина с инфрачервени лъчи, солариум.

# 35
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
....за 5ти път сигурно ще се оплача
че не ме зачислявате към антуража..
е.. му м..та вече, ееее
очаквах, че за толкоз време и поне в новата тема, че KaliMa ще се сети да ме впише.. ама не! писах на лични, писах във форума.. аман.....


Аман заман не си само ти, хубу че и другите не реват, като родиш тогава ще те питам колко време и за какво ти остава, имам ти инфото, когато имам време ще те включа

# 36
  • Мнения: 2 960
ей че готска разходка си направихме днес...то взе ,че изпече bowuuайде отивам да зяпам тв-то...до утре,че сега нещо ми се е изпарило вдъхновението за писания Rolling Eyesко да се прави Heart Eyes

Мери Ред КО МА НАПРАВИ ,БЕ МАЦКЕ-цял ферман си изтипосала за тези Бари..дан си рекламен агент Rolling EyesША вемеш да ме навиеш да замъкна мъжо там аааааааааа Crossing Armsмаха с маха... Joy hahaha Joy Joy

# 37
  • Мнения: 317
Ууу, най-накрая да ви изчета!

begbie, ти ли пита за ПУК от НОИ? Аз ходих преди 2 седмици някъде, в сградата на НОИ на Охрид, до Билковата аптека е. На 2рия етаж, стъклени врати, 2 лелки - млада и стара, старата е егати наглата бюрократка, крива и заядлива.. ама младата е готка.. дават ти образец на молба / или направо си попълваш такъв от сайта на Нои, ако си си разпечатала/ и после им го даваш, представяш и лична карта и ти дават входящ номер и след 3 дни, на 1вия етаж, стая 101 мисля беше, ама ще ти кажат коя е точно.. и иди предиобед за получаване!!!  Peace

еййй златна си  Hug мерси много   bouquet

# 38
  • Мнения: 94
....за 5ти път сигурно ще се оплача
че не ме зачислявате към антуража..
е.. му м..та вече, ееее
очаквах, че за толкоз време и поне в новата тема, че KaliMa ще се сети да ме впише.. ама не! писах на лични, писах във форума.. аман.....


Аман заман не си само ти, хубу че и другите не реват, като родиш тогава ще те питам колко време и за какво ти остава, имам ти инфото, когато имам време ще те включа

Е, вече ще отдъхна успокоена,
ще бъда нявга зачислена  Peace


ми di, тази Кремена Хаджиева къде практикува, ако ми е наблизо нея да избера ли за педи...

Педито искам да е близо до Електрон/Червения,/Чаталджа/Окръжна/ХЕИ.. че тя мойта улица е "Силистра" и общо взето всичко ми е близко  Flutter
Писах на 2 мами, дето хвалеха 2 педитКИ в ДКЦ-Окръжна ( дори не знам къде е това точно) .. чеки ся кви бяха имената... помня като бременна.. а, ето ги - др Катя Димова и др Татяна Добрева.. ама не са ми отговорили още и съм в едно чуденее..

а пък DZ ти ли беше при др Драганова??? Отзиви за нея да ми кажеш, hahaha хомеоПатка ли е, чака ли се, любезна ли е.. дала си нейни координати по някое време ( не си спомням кога и къде ги видях) - Цимерман 21, Варна Медика, ама важат ли .. и имам някакъв мобилен.. че времето лети и аха бебо да се родиии...

Дайте съвет някой, чее наистина не знам кво да правя.. не ми стига шеш-беша на нормалното раждане, дето ме зове, амиии и педиии  newsm78

# 39
  • Мнения: 94
А, и още 1 въпросче.. нашия нет доставчик е Интербилд.. обачии 30 лв месечно ни идват в много, особено докато чакам кефа на шефа и на НОИ... иии.. се размислихме се с моя да го спрем за известно време, съфорумките от майската тема се разшаваха, как така няма да имам нет  Joy и едната ми предложи Варна Лан.. някоя от вас да е на него? Как е скоростта, имат ли наистина оферта за 15 лв!?! абе аз утре ще им звъня, ама исках да питам някоя потърпевша  hahaha, т.е. клиентка..

Мерси предварително! Hug Flutter

# 40
  • Мнения: 3 970
Insatiable да при Димитрова съм -много съм доволна Hug
Кординатите са същите. Записваш детето при д-р Димитрова в същия цетнър -тя е ЛЛ и тя ти пуска направления за д-р Драганова.
С часове е и няма чакане Peace

за Катя Димова -наши приятели са при нея и самн доволни. Но при нея стойш и чакаш да ти дойде реда- и ти се изчаква чакането.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 893
нявремето бях на Варна Лан, що-годе за тези пари биваше, сега не знам как е Thinking

# 42
  • Мнения: 21
BTK ADSL - цена 20лв/12м договор. Кажи сега, че нямаш и домашен телефон... Моят мъж като чуе за интернет по жица дето се ветрее и му става лошо... До Коледа бяхме на МНЕТ - като "защита" е добре, но като скорост - зле. Варналан мисля имат и сайт.

# 43
  • Мнения: 317
Insatiable да при Димитрова съм -много съм доволна Hug
Кординатите са същите. Записваш детето при д-р Димитрова в същия цетнър -тя е ЛЛ и тя ти пуска направления за д-р Драганова.
С часове е и няма чакане Peace

за Катя Димова -наши приятели са при нея и самн доволни. Но при нея стойш и чакаш да ти дойде реда- и ти се изчаква чакането.

DZ и аз да се намеся за педката, че искам да го сменям моя тъпак. Това , че не се чака е супер, че да седя в една чакалня с още 10 болни деца хич не ми отърва Naughty. Обаче още един въпрос важен - какво мисли за хомеопатията, защото сегашният е явно твърдо против и последният път искаше да изхака на детето Урбазон само за да ме накаже явно  #2gunfire".......медикаментозна алергия си му докарала.."...........като се сетя полудявам...освен това никакви съвети или насоки не ми дава за захранване,  ала-бала и аз ровя по цял ден в нета / то може и по-добре да е така де/.а б е  ужас

А за нета - БТК АДСЛ, 6 мегабита за 20 лв.........доволна много  Laughing

# 44
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
айдееее,додохме си в4ера у Варната

И моя пънчо почна с морафетите..неще да спи..и т.н.А там спа като ПОР #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт