да готвим за бебенцата си или да ползваме детската кухня?

  • 19 437
  • 367
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Никой не говори за това какво казва тая или оная патка, айде по-спокойно. И изобщо не казвам, че храната от кухнята е по-добра, аз също не взимам от кухня. Но ние примерно не ядем месо често, а не мога да купувам и варя месо през ден за по една порция а нали уж говорим за прясно приготвена храна... Просто не може да се казва, че който не готви всеки ден на детето си, едва ли не го храни лошо, защото взима от кухня. Подчертала съм кое точно ме провокира в поста на авторката. Хайде със здраве и по полека с изказванията, че не се знае някой ден дали няма теб някой да нарече патка заради твое изказване, което не е така в очите на другите. А, да (към авторката ) и едва ли тези майки са направили злонамерена забележка за това ,че готвиш на детето си. Просто са искали да ти кажат, че взимането на храна от кухня е едно улеснение и явно са били малко крайни в това. Но ти пък се възмущаваш от тях така, че...
А за чревните бактерии - съжалявам, че се е случило на детето ти, моята дъщеря се зарази със салмонела  в яслата, но това не заклеймява всички ясли. Много е гадно това, но не на всякъде е така.

# 16
  • Мнения: 625
Ако имаш възможност да му готвиш-нямя спор,че е по-добре.Аз съм на мнение,че домашно приготвената храна,дори и замръзена и по-добра от ДК! Peace

# 17
  • Мнения: 2 524
Цитат
Хайде със здраве и по полека с изказванията, че не се знае някой ден дали няма теб някой да нарече патка заради твое изказване, което не е така в очите на другите.
Сигурно са ме наричали и мен патка, но разликата с авторката е, че на мен не ми пука за хорското мнение.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Давала съм храна от кухняята, също така съм готвила. Не намирам нищо лошо в храната от детската кухня. Във Варна поне от пункта от който съм вземала хигиената е на добро ниво. Проверки има редовно. Храната е разнообразна. Има си и минуси разбира се- това, че трябва да се съобразяваш с работното им време например. Иначе всеки сам си преценява какви са му изискванията и приоритетите относно храненето на детето му и не е необходимо някой да одобрява или неодобрява твоите постъпки и ти да се съобразяваш с това.

# 19
  • Мнения: 2 131
Засега съм се спряла на варианта аз да готвя на Алекс, плюс това постепенно смятам да го свиквам да яде от това, което готвя за нас. Още мъничко време трябва. Принципно не съм против детската кухня, даже имах намерение през лятото да го запиша. Обаче, честно казано, като видях какви буламачи дават - особено за по-големите дечица, засега се отказах.
От време на време му давам купено пюре за обяд - максимум два пъти седмично.
Не ми тежи да му готвя. Събирам си детски рецепти от интернет, отделно от това ми подариха и две книжки с рецепти за деца от 1 до 3 години. Друг е въпросът, че и там има разни малоумщини /поне за мен де, на някой може и да му звучи нормално/, като, например, паниран мозък Но си подбирам това, което одобря.
Много майки познавам, които взимат от кухнята. Щом тях и децата им ги устройва този вариант, това е супер. Върос на избор и предпочитания  Peace Не ми е и минавало през ума да си помисля, че те си гледат децата лошо. Това звучи абсурдно!  Peace

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм привърженичка на детските кухни-затова готвя сама на малката  Peace

# 21
  • Мнения: 1 477
Аз не съм привърженичка на детските кухни-затова готвя сама на малката  Peace
PeaceПък и ми е много по-лесно да му готвя отколкото да тичам в определен час да взимам кухнята...

# 22
  • Мнения: 2 172
Цитат
Хайде със здраве и по полека с изказванията, че не се знае някой ден дали няма теб някой да нарече патка заради твое изказване, което не е така в очите на другите.
Сигурно са ме наричали и мен патка, но разликата с авторката е, че на мен не ми пука за хорското мнение.

Съгласна съм с авторката  Peace Въпреки,че аз вероятно ще прибегна до частната кухня,тъй като имам наблюдения от нея и наистина не ти носят буркан с вода и гонещи се оризчета с люспа от домат  Mr. Green Месото е 5 вида в седмицата и определено като меню е по-разнообразно и добро от държавната.Но подкрепям идеята,че домашно приготвената храна е определено за предпочитане,приготвена с любов,с най-доброто от най-доброто което е купено и никой не те кара да висиш по километражни опашки "под час" зиме и лете.Единственият минус е,че не всеки може да осигури толкова вида месо и да ги приготвя всеки ден,но все пак не е задължително  Peace Аз лично обичам да готвя,още повече пък за детето си,но определено не мога всеки ден да му предложа цялото меню от кухнята,която съм избрала   Rolling Eyes Така,че не себе си ще разчитам през уикенда или ако съм взела нещо интересно за папкане  Peace

# 23
  • Мнения: 502
Върос на избор и предпочитания  Peace Не ми е и минавало през ума да си помисля, че те си гледат децата лошо. Това звучи абсурдно!  Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 1 217
Ползвам детска кухня от 3 месеца и съм невероятно доволна.
Всяка седмица има заешко,пилешко,агнешко и телешко.
За мен готвенето е загуба на време. Blush
Сега по празниците когато няма кухня ми е доста трудно да мисля какво да готвя.
Мисля,че кухнята е измислена в полза на майката.А и излиза по-евтино.
Детето ми яде с удоволствие от там и не мисля да почна да готвя в къщи за него,защото повечето майки го правят.
Това е моето мнение.

# 25
  • Мнения: 421
къде има такива частни детски кухни?

# 26
  • Мнения: 2 131
Детето ми яде с удоволствие от там и не мисля да почна да готвя в къщи за него,защото повечето майки го правят.
Хм, не знам дали това е точно така. Поне според моите наблюдения тук повечето майки предпочитат кухнята.

# 27
  • Мнения: 887
здравейте мами!споделих сред мамите в нашия квартал,че аз приготвям храната на детето си всички които бяха там ми казаха че сън луда аз да си губя времето при условие че до нас има детска кухня..... Rolling Eyesобясних че първо на мен не ми тежи дори ми доставя удоволствие да го правя а и моят син обича да хапва само от пюренцата и кашите на мама купените не му харесват даже се потриса.замислих се над това че в една доста голяма групичка майки аз се оказах единствената която сама приготвя храната на детето си и вместо това да буди някакви приятни отзиви в другите едва ли не излязох луда че отделям време да приготвя вкусно домашно пюренце на бебо...та кой освен мен може да приготви по вкусна храна за МОЕТО дете?и какво пук толкова лошо има в това че искам да му е вкусно когато се храни?затова реших да споделя във форума и да разбера и вашето мнение:кое е по-добре за детето-един казан супа във детската кухня дето 5 зърна ориз се гонят в целия буркан или храната която майката приготвя за своето дете?
Определено и двете гледни точки имат своите предимства. Ако имаш време да готвиш на детето го прави-домашно приготвената храна е най-доброто за детето, но ако нямаш време детската кухня е голямо облекчение. Синът ми беше на детска кухня миналото лято и за мен това беше голямо удобство. Всичко е въпрос на гледна точка и  възможности.

# 28
  • Мнения: 472
здравейте мами!споделих сред мамите в нашия квартал,че аз приготвям храната на детето си всички които бяха там ми казаха че сън луда аз да си губя времето при условие че до нас има детска кухня..... Rolling Eyesобясних че първо на мен не ми тежи дори ми доставя удоволствие да го правя а и моят син обича да хапва само от пюренцата и кашите на мама купените не му харесват даже се потриса.замислих се над това че в една доста голяма групичка майки аз се оказах единствената която сама приготвя храната на детето си и вместо това да буди някакви приятни отзиви в другите едва ли не излязох луда че отделям време да приготвя вкусно домашно пюренце на бебо...та кой освен мен може да приготви по вкусна храна за МОЕТО дете?и какво пук толкова лошо има в това че искам да му е вкусно когато се храни?затова реших да споделя във форума и да разбера и вашето мнение:кое е по-добре за детето-един казан супа във детската кухня дето 5 зърна ориз се гонят в целия буркан или храната която майката приготвя за своето дете?


Не взимам храна от кухня, но и начина по който "описваш" кухнята някак ... не знам не е много хубав. Не е лошо сама да си приготвяш храната на детето и ти го знаеш много добре това според мен, а по-скоро ми се струва, че изказваш някакво възмущение към тези които взимат храна от там и не отделят време да сготвят сами на бебето си. Храната в млечните кухни също е прясно сготвена вкусна и пълноценна и тези които взимат от там не хранят децата си по-лошо и некачествено. Аз за сега приготвям това което мога на моето бебе в къщи, но има неща които не мога да му осигуря за момента имайки предвид сезона, така че купувам пюрета понякога. А и до колкото разбирам ти не си взимала храна от там за да си сигурна, че детето ти няма да я хареса. Ако даваш месо на твоето бебе можеш ли да му осигуриш това разнообразие което има в млечните кухни? Заешко, пуешко, телешко и т.н. Така, че не отхвърляй с лека ръка детската кухня.  Peace
мисля че имаш нужда отново да прочетеш постинга ми вместо да умуваш какво точно съм искала да кажа.аз мисля че съм се изразила ясно така че няма нужда да търсиш под вола теле и  да четеш между редовете за да търсиш някакъв подтекст

# 29
  • Мнения: 1 062
Нямам нужда от това да чета отново и не умувам излишно - това което съм подчертала ми се "набоде" в очите и ме провокира, а кое според теб е "под вола теле" ? Не чета между редовете и не търся скрит подтекст, но ми направи впечатление начина по-който си задала въпроса си. И ако си изчела добре постовете ми може би ти е станало ясно, че аз също не взимам храна от кухня и готвя на детето си. Прегледай това, което съм подчертала - то е нещото, което ме накара да ти отговоря така. Всъщност поста ми беше в рамките на добрия тон, както и последващите го. Дискутирам - ти зададе въпрос и аз се включих в темата ти с мое лично мнение. Не съм била рязка така, че няма нужда и ти да бъдеш, днес не ми е ден за спорове и не търся такива.

Общи условия

Активация на акаунт